на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Президент призначив головою ОДА Василя Чуднова, а Михайла Вишиванюка – своїм радником

     Михайло Вишиванюк попрощався з кріслом голови Івано-Франківської облдержадміністрації. Натомість  – став радником Президента України. Пост очільника Прикарпаття обійняв голова обласного осередку Партії регіонів Василь Михайлович Чуднов. Про це, зачитавши Укази Президента, на розширеній нараді в залі засідань облдержадміністрації минулої п’ятниці повідомив віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко. Покидаючи крісло голови Івано-Франківської облдержадміністрації, Михайло Вишиванюк подякував усім за співпрацю і наголосив на тому, що вона продовжуватиметься.

Переглядів: 1043 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галичани гідно представили свою творчість на сцені обласної філармонії

     На Прикарпатті тривають творчі звіти мистецьких колективів та майстрів народної творчості, присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Вже традиційно відбуваються заходи у приміщенні Івано-Франківської обласної філармонії.

Переглядів: 1343 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Через два тижні відбудеться саміт у Вільнюсі – подія не тільки політична, але й історична для України. Проте з наближенням доленосної дати балачки про «усе під контролем» втрачають заспокійливий ефект: неозброєним оком помітно, що наполеонівські плани стрімко летять під три чорти. Для такого висновку є кілька причин. По-перше, Верховна Рада досі не ухвалила три євроінтеграційні законопроекти, від легалізації яких напряму залежать висновки Кокса-Квасневського. 13 листопада Володимир Рибак просто закрив позачергове засідання. Причина? «Питання, винесені на розгляд, не готові».

Переглядів: 718 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Україна рухається вперед

     Україна обрала шлях європейської інтеграції. На саміті Східного партнерства у Вільнюсі заплановано підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом, важливою частиною якої буде Угода про зону вільної торгівлі з ЄС. Це покладає на країну серйозні зобов’язання: всередині України мають бути створені умови, за яких бізнес може працювати прозоро.

Переглядів: 762 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Володимир КУПЧАК, народний депутат: «Мій законопроект стосовно лікування ув’язнених не суперечить Конституції України»

     На сьогодні однією з найактуальніших і найбільш резонансних проблем в українському політикумі в контексті входження України, як асоційованого члена, до Євросоюзу є, безперечно, надання можливості лікування за кордоном лідера української опозиції, ув’язненої за політичними мотивами Юлії Тимошенко. У нашій державі це прецедент.

Переглядів: 789 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галичани не погоджуються із рішенням Митрополита

     Новина, яка поширилася наприкінці минулого тижня, викликала чималий резонанс серед віруючих Галицького деканату УГКЦ. Згідно Декрету Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ, підписаного Архиєпископом і Митрополитом Кир Володимиром (Війтишиним), отця-мітрата Василя Завірача відкликано від обов’язків декана Галицького УГКЦ. Відповідно у його віданні залишається лише парафія церкви Різдва Христового смт Більшівці.
У відповідь на таке рішення депутати районної ради, сільські, міські та селищний голови, представники політичних сил та віруючі деканату звернулися з відкритим листом до глави УГКЦ Святослава Шевчука, текст якого публікуємо нижче.
За коментарем з цього приводу редакція звернулася до одного з ініціаторів написання відкритого листа, людини, яка йшла пліч-о-пліч з отцем-мітратом Василем Завірачем 23 роки, знаного в районі політичного та громадського діяча  Василя Крука.

Переглядів: 1004 | Коментарів: 3 Детальніше >>

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

     В Україні за офіційними даними кожен п’ятидесятий житель має діабет і кожен двохсотий залежить від інсуліну.
В Галицькому районі нараховується 1718 хворих з цукровим діабетом, з них 18 дітей. За 9 місяців 2013 року виявлено 140 хворих, з них 1 дитина.
В  районі прийнято програму «Цукровий діабет», на яку виділено 5 тис. гривень, але вже за 9 місяців 2013 року використано на цукрознижуючі таблетки 9153,02 тис. грн. Хворі з цукровим діабетом повністю забезпечені інсуліном.

Переглядів: 728 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Як зупинити наступ мишовидних гризунів на сільськогосподарські культури?

     Одержання високих урожаїв сільськогосподарських  культур безпосередньо  пов’язане із захистом їх від шкодочинних організмів, серед  яких  мишовидні гризуни займають особливе місце.
Характерною  біологічною особливістю  цих шкідників є живлення їх рослинним кормом та висока плодючість. За сприятливих  кормових та погодних умов ,які створилися протягом жовтня, спостерігається збільшення чисельності  на посівах озимини та багаторічних травах (чисельність  перевищує 3-4 колонії на 1 га). В господарствах проводиться  боротьба з нами. Найнебезпечніші та найпоширеніші в посівах сірі полівки та  миші (хатня, польова, лісова).

Переглядів: 1222 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чадний газ – смертельно небезпечний для здоров’я!

     При неповному згоранні газу утворюється дуже токсичний газ  – оксид вуглецю (чадний газ), смертельно небезпечний для людини. Для запобігання його утворення необхідно:
• Своєчасно регулювати газові пальники  – полум’я повинно бути синього або фіолетового кольору. Жовте полум’я  – це ознака неповного згорання газу, тому необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник.
• Використовувати газові прилади при достатній тязі в димоходах та виконанні щорічної прочистки димових і вентиляційних каналів.
• Вмикати газові прилади при відчиненій кватирці.
• Експлуатувати газові прилади тільки зі справною автоматикою безпеки.

Переглядів: 778 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Новий сервіс для платників – електронні перевірки

     Платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, з 01.01.2014 року матимуть можливість для проведення електронної перевірки.Для цього платник повинен подати заяву до територіального органу Міндоходів, в якому він перебуває на обліку. Заява подається за 10 календарних днів до початку проведення перевірки.
Переваги електронної перевірки:

Переглядів: 825 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Нові стандарти – нова школа

     Школа знаходиться на передових засадах реформування національної освіти. Чи цікавим буде навчання? Чи комфортно буде школяреві? Ці та інші питання хвилюють кожного, хто пов’язаний зі школою, як державним інститутом.

Переглядів: 1210 | Коментарів: 0 Детальніше >>

В пошуку вдосконалення

     Кожний  навчальний  рік є певним етапом як у справі розбудови національної  освіти, так і у професійній діяльності кожного вчителя. Реальність швидко змінюється, суспільство  інформатизується, Україна все більше інтегрується в світовий простір.

Переглядів: 834 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицька гімназія на шляху змін

     Впровадження нових Державних стандартів розраховано на тривалий термін (десять років). Тому педагогічний колектив Галицької гімназії в минулому 2012-2013 навчальному році розпочав роботу з підготовки  до впровадження  нових Державних стандартів базової загальної середньої освіти. Вся робота закладу була спрямована на створення мотиваційного поля успішного навчання та виховання, спрямованого на плекання компетентної, конкурентноздатної особистості.

Переглядів: 1058 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Підняти початкову освіту на якісно новий рівень

     Діти думають про своє, про дитяче. Це їх маленький світ, до якого нам, дорослим, потрапити надзвичайно важко, а потрапити потрібно, інакше ми не зможемо залучити їх до світу дорослих, сформувати в них загальні уявлення про навколишній світ, допомогти засвоїти норми загальнолюдської моралі та особистісного спілкування.

Переглядів: 868 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Перші кроки зроблено

     

     Динамізм, притаманний сучасній цивілізації, зростання соціальної ролі особистості, гуманізація й демократизація суспільства, інтелектуалізація праці, швидка зміна техніки й технологій в усьому світі - усе це потребує створення таких умов, за яких народ України став би нацією, що постійно навчається.

Переглядів: 742 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Галич і Галицька земля в державотворчих процесах України»

     

     7-8 листопада в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася Міжнародна наукова конференція «Галич і Галицька земля в державотворчих процесах України». Науковці з Києва, Львова, Харкова, Рівного, Луцька, Івано-Франківська, Галича, а також Москви (РФ) обговорювали питання, пов’язані з місцем Галицького князівства та його столиці у вітчизняній історії, роллю Галицької землі у світових процесах.

Переглядів: 1423 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицькі святині

     Нещодавно галичани на державному рівні відзначили 1115-річчя славетного міста. Галич – столиця Галицько-Волонського князівства, місто високої культури та постійного розвитку.

Переглядів: 1121 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Спочатку було слово...»

     

     Минулого тижня у приміщенні актової зали Галицької ЗОШ №1 проведено захід, присвячений Дню української писемності і мови, на який прийшли учні та вчителі навчального закладу. Працівники дитячої бібліотеки м. Галича організували тематичну книжкову виставку.

Переглядів: 992 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Мова моя українська – Батьківщина материнська»

     До  Дня української писемності та мови Галицька районна організація Партії регіонів та МГО «Молоді регіони» провели круглий стіл «Мова моя українська  – Батьківщина материнська». День української писемності та мови встановлено Указом Президента України від 9 листопада 1997 року. Свято відзначається щороку на честь українського літописця преподобного Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Словами Олеся Гончара «Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе» розпочав дискусію голова МГО «Молоді регіони» Степан Данилюк. Шлях розвитку і становлення української мови  – це тернистий шлях боротьби.

Переглядів: 889 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«О слово рідне»

     

     Дню української писемності було приурочине тематичне свято «О слово рідне»  у Староскоморохівській ЗОШ I-II ступенів, організаторами якого були вчителі української мови,  музичного мистецтва Ольга та Володимир Вальошки.

Переглядів: 1018 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністрації

     13  листопада 2013 року відбулося чергове засідання Громадської ради, участь в якому взяли перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Бродович, заступник голови райдержадміністрації Людмила Сівецька, керівник апарату райдержадміністрації Надія Кицела, міський голова м. Бурштина Петро Курляк, – повідомляє інформаційно-аналітичний відділ Галицької РДА.

Переглядів: 682 | Коментарів: 0 Детальніше >>

головне управління статистики в Івано-франківській області інформує

     Споживчий  ринок  товарів
Через роздрібну торгову мережу підприємств, фізичних осіб-підприємців та мережу ринків  Галицького  району  у січні-вересні  2013р.  населенню реалізовано  товарів  на  419,1 млн.грн.,  що  на  12,7%  більше  обсягу  відповідного  періоду   минулого року. За темпом  росту  обороту  роздрібної торгівлі  до  січня-вересня  2012р.  район  посів  сьоме  місце  серед  міст  обласного  значення  та  районів  області.

Переглядів: 790 | Коментарів: 0 Детальніше >>

УВАГА! АКЦІЯ «Подаруй дитині радість читання!»

     Шановні добродії!
Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» запрошує долучитися до акції з доброчинної передплати «Подаруй дитині радість читання!», яка триватиме з 1 листопада до 20 грудня 2013 р.

Переглядів: 865 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net