на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Унікальна операція завершилась успішно

     Унікальна операція завершилась успішно19 жовтня о 10 годині до Галицької районної лікарні із села Вікторів було доправлено непритомну Марію Мадзюк. Її рука трималася тіла трьома сантиметрами шкіри, всі вени, кістки, суглоби, м’язи були відірвані. Даний випадок в медицині трактується як неповна травматична ампутація лівого передпліччя. Випадок дуже складний.
За словами лікарів, пані Марія живе одна, а тому вся господарка і дім лежать на її плечах. В той день вона циркулярною пилою заготовляла на зиму дрова.
«Спочатку циркулярка затягла светр, а потім і руку... Пам’ятаю лише, як я вимкнула циркулярку...», - згадує той жахливий момент в своєму житті Марія.

Переглядів: 4090 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Галицька школа засяяла новими вікнами…

     Галицька школа засяяла  новими вікнами…Святковим концертом 21 першого жовтня завершився проект громади «Відкрий своє серце людям» під назвою «Енергозберігаючі заходи в Галицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 м. Галич».
Почесними гостями на концерті були голова Галицької районної державної адміністрації Григорій Івасишин, міський голова міста Галич Орест Трачик, координатор по роботі з громадою Зоряна Орловська, батьки та школярі.
Даний проект, вартість якого становить 200 тис. грн., здійснено за кошти Європейского Союзу та Програми розвитку ООН, Галицької районної державної     адміністрації, Галицької районної ради, Галицької міської ради та благодійної організації “Відкрий своє серце людям”.

Переглядів: 4726 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У праці черпає натхнення…

     директор компанії «Галичвапно» Володимир МагальПіч жевріла рівним білим вогнем. Здавалося, велетенський вогняний кінь пробивав під собою землю, вичихкував із себе гаряче полум’я. Довкола двигтіло, гоготіло у грудях вапняної печі.
Присипані пилом, наче мельники свіжозмеленим борошном, біля горна чаклували кремезні хлопці, запилюжені, у просолених рясним потом робах. До автоматизму доведений кожен рух, безвідмовна злагодженість, що набувається у тривалій праці…
Мить. Із горна посипався білий до болю в очах камінь.
– Ось він – результат нашої праці. Вапно. Я б додав – якісне вапно, – не без гордості промовив директор компанії «Галичвапно» Володимир Магаль.

Переглядів: 5598 | Коментарів: 4 Детальніше >>

А ми тую славу збережемо...

     А ми тую славу збережемо...Днями у Дем’янівській ЗОШ І-ІІ ст. пройшло свято, присвячене річниці УПА, дню козацтва, прийняттю у члени роду козачат учнів 2 класу. На урочистості були запрошені Микола Яцків – голова Галицької районної станиці Братства вояків ОУН-УПА, Роман Німий – учасник визвольних змагань, Ольга Драгун – одна із тих, яких вивезли в Сибір, Володимир Комарницький – сільський голова с.Дем’янів.
Учні 9 класу Марічка Бекіш та Дмитро Вербовський повели розповідь про Україну, яка впродовж тисячоліть у вогнях палала, геноцидом її знищували, але не знищили. Україна, як неопалима купина, оживала, розквітала на радість своїм дітям, на зло ворогам. Крізь віки, лихоліття, війни пам’ятаємо про вірних синів і дочок українського народу, які віддали свої сили, життя на вівтар свободи рідної країни.

Переглядів: 2567 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чарівний світ творчості

     Мала академія народних ремеселМала академія народних ремесел м.Галич (художньо-реміснича школа) існує з жовтня 1990р. Засновниками закладу були виконавчий комітет районної  ради народних депутатів (В.Крук) та районний відділ освіти (І.Коваль).
Метою заснування було і залишається на сьогодні створення умов для виховання підростаючого покоління, вивчення, збереження та популяризація мистецтва Давнього Галича, створення умов для розвитку художньо-обдарованих дітей, охоплення їх позашкільною освітою та захист від згубного впливу вулиці.

Переглядів: 5605 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Фінал з міні-футболу

     Галич ЦРЛ - міні-футбол16 жовтня 2010 року в Івано-Франківську відбулися фінальні змагання з міні-футболу серед команд медичних закладів області. Змагання проводились в залік сьомої спартакіади Івано- Франківської організації профспілки працівників охорони здоров’я.
В цьому турнірі взяли участь 12 найсильніших команд, серед яких були і медичні працівники Галицького району. Медики-галичани впевнено рухались до перемоги, обігравши команду з Верховини, обласної клінічної дитячої лікарні, міського пологового будинку, команду з Калуша. У фіналі змагань наші спортсмени зустрілися з чемпіонами області 2009 року – командою обласної клінічної лікарні. У напруженій боротьбі наші медики зайняли перше місце, обігравши суперників по пенальті з рахунком 4:3.

Переглядів: 4031 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Першість області з волейболу

     першість області з волейболу15-16 жовтня 2010р. в м.Івано-Франківську відбулась першість області з волейболу серед учнів ДЮСШ 1997р. народження та молодших. В змаганнях  брало участь 6 команд із районів, де культивується волейбол в спортивних школах.
Нашим дівчатам не вдалося перемогти лише господарок змагань – команду  Івано-Франківської ДЮСШ №2. Вони здобули друге місце. Ось імена срібних призерок змагань: Марія Бігун, Надія Савка, Наталія Мильович, Тетяна Мельничук, Тетяна Швагла, Оксана Зайцева, Сільвія Трофимчук, Мар’яна Воробчак, Тетяна Поясик, Діана Пушик. Тренери команди Олександра Мандражеєва та Іван Микульський.
Хлопці цього ж віку в той самий час змагались в Долині і посіли ІІІ місце.

Переглядів: 4302 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Ілля Витанович – науковець, педагог…

     Ілля Витанович –  науковець, педагог…У Бурштинському енергетичному коледжі ІФНТУНГ відбулася презентація монографії «Ілля Витанович: наукова, педагогічна та громадська діяльність», яку написав наш земляк із села Бабухів Рогатинського району, завідувач кафедри історії, доктор історичних наук, професор Львівської комерційної академії Степан Гелей. У науковому дослідженні висвітлено життєвий шлях, науково-педагогічну та громадську діяльність видатного українського вченого Іллі Витановича (1899-1973рр.). Уперше в українській історіографії на основі значної кількості джерел та літератури проаналізовано його праці з історії України, соціології, історії економічної думки, теорії та історії українського кооперативного руху.

Переглядів: 3404 | Коментарів: 0 Детальніше >>

КАДРИ – НА РІВНІ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ

     Олександр ДжураЕнергетика займає особливе місце в національній економіці. Вона визначає науково-технічний та соціально-економічний поступ країни. Але, як і всюди, її потенціал становлять кадри. Саме їх для галузі вже п’ятий десяток років готує Бурштинський енергетичний коледж Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Більше 12 тисяч його випускників зайняті в енергетиці України.
Серед випускників досвідчені організатори виробництва, наставники молоді, серед яких директор Бурштинської ТЕС Мирон Романів, головний інженер та заступник директора станції Василь Немченко, Орест Данилюк, начальник виробничо-технічного відділу станції Ярослав Сторожук, міський голова Бурштина Ярослав Громко, директор та головний інженер Галицького РЕМу Тарас Гнатюк, Микола Небор, професор Львівського аграрного університету Іван Шувар, заступник голови правління «Західенерго» Степан Дашкевич, начальник житлово-комунальної служби міста Бурштина Петро Патригура, начальники виробничих підрозділів, машиністи енергоблоків Бурштинської ТЕС, Добротвірської ТЕС, Ладижинської ТЕС, Калуської ТЕЦ, виробничих підрозділів обленерго.

Переглядів: 4681 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Влада спростовує чутки

     Ціни на електроенергіюНе встиг розпочатися опалювальний сезон, як у суспільстві з’явилися чи то плітки, чи то передвиборні політичні акції про підняття тарифів на електроенергію до 80 копійок.
Для роз’яснення цієї ситуації та спрощення чуток 18 жовтня перший заступник голови Галицької районної державної адміністрації Володимир Бродович провів нараду з питань цінової політики на електроенергію, спожиті енергоносії і житлово-комунальні послуги. В обговоренні взяли участь головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства Мирослава Чабак, начальник управління економіки РДА Жанна Табанець, начальник відділу управління економіки райдержадміністрації Ірина Фріндт, начальник управління з експлуатації газового господарства Юрій Пилипів, начальник філії «Галицький район електричних мереж ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Тарас Гнатюк.

Переглядів: 1780 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ми в рабство душі не продали

     Ми в рабство  душі не продалиКожна велика нація має сузір’я своїх героїв. В історії народів бувають епохи особливо багаті подвигами, самозреченням і жертовністю людини. Такою епохою в Україні була колись Козаччина, а зовсім недавно – визвольна боротьба ОУН-УПА.
14 жовтня, весь український люд відзначив 68-річчя від дня створення Української Повстанської Армії – нескореної ворогом, непереможної духом, безсмертної для українських сердець. Щоб увіковічнити пам’ять про загиблих, громадська молодіжна (дитячо-юнацька) організація «Галицький королівський клуб», що працює на базі Галицької гімназії, здійснила піший похід за маршрутом Галич – Бурштин – Бовшів – Більшівці – Тустань – Медуха – Межигірці – Галич, що мав назву «Повстанськими стежками». Розпочалася захоплююча мандрівка із відвідування музеїв та могили невідомого солдата м.Бурштина.

Переглядів: 1967 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ми повинні переживати за Україну...

     Віктор Балога22 жовтня в Івано-Франківську відбулась прес-конференція лідера Єдиного Центру Віктора Балоги, присвячена місцевим виборам та загальній суспільно-політичній ситуації в країні.
Під час прес-конференції Віктор Балога зауважив, що демократія є фундаментальною цінністю держави, інструментом для особистої участі кожного громадянина у формуванні ефективної, відповідальної та суспільно-орієнтованої влади, а отже, в облаштуванні Якісної України. «Ми повинні переживати за нашу країну як громадяни, а не ділитися на Схід і Захід, національності та віросповідання. Будувати слід спільний будинок у спокої. Адже проблем в спілкуванні нема, є проблеми в політиці», – наголосив Віктор Балога.

Переглядів: 1603 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Єдиний Центр бореться із фальсифікаціями ліків

     Ростислав Валіхновський, лідер Єдиного Центру, лікар-хірург вищої категорії,  заслужений лікар України Є проблеми, які стосуються кожного. Досить часто від їх вирішення залежить доля країни, майбутнє її громадян. Безумовно, саме до такої категорії належить проблема неякісних ліків, яка сьогодні набула масштабу прямої загрози здоров‘ю нації.
Судіть самі: за даними Держінспекції з контролю якості лікарських засобів в Україні майже половина антибіотиків підроблені, в інших сегментах кількість фальсифікованих ліків становить до 40%. Результат цьогорічної перевірки аптек  жахливий – виявлено 285 серій неякісних препаратів проти 99 фальсифікованих серій у минулому році.

Переглядів: 1544 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Кроки до оновлення

     16 жовтня у місті Галичі відбулася зустріч із членами політради партії «Наша Україна» Володимиром Огризком та Зіновієм Шкутяком. Виступаючи перед присутніми, колишній Міністр закордонних справ України В.Огризко наголосив на тому, що «Наша Україна» сьогодні має відновити довіру громадян. З цією метою найближчим часом буде проведено ряд внутріпартійних реформ, без яких не матиме партія відповідного рейтингу.
Володимир Станіславович також зазначив, що Віктор Ющенко і далі залишається лідером «Нашої України». Він взяв на себе відповідальність за зроблені помилки. Саме тому партія сьогодні оновлюється.

Переглядів: 1610 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Австрійці перероблятимуть деревину в Коломиї

     Австрійці перероблятимуть  деревину в КоломиїВчора, 22 жовтня, відбулося підписання Угоди між Івано-Франківською облдержадміністрацією і австрійською компанією HOLZINDUSTRIE SCHWEIGHOFER про інвестиції в будівництво в Коломиї деревообробного заводу.
Угоду підписали голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк і представник інвестиційної компанії Василь Сивуля.
“Процес переговорів за проектом почався ще в 2006 році, - відзначив голова облдержадміністрації. - І тепер ми матимемо в Коломиї завод з переробки деревини, починаючи від 8 см в діаметрі. Це повністю безвідходне виробництво, адже біля заводу буде споруджено електростанцію, яка працюватиме на відходах обробленої деревини”.

Переглядів: 2108 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Єдиний соціальний внесок

     Єдиний соціальний внесок – система соціального захисту, за якої всі чинні соціальні відрахування об’єднуються, а функції всіх соціальних фондів консолідуються в одному підрозділі.
В основних положеннях Закону передбачено консолідацію в одному органі подібних для всіх фондів функцій, взяття на облік страхувальників, формування і ведення Державного реєстру соціального страхування та здійснення контролю за повнотою та своєчасністю стягнення єдиного соціального внеску.

Переглядів: 4477 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Платники податків продовжують віддавати перевагу податковій звітності в електронному вигляді

     Державна податкова інспекція в Галицькому районі продовжує впроваджувати систему приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності, податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів в електронному вигляді. Декларація з ПДВ з червеня 2010 року подається до органів ДПІ за новими правилами. Неоплачена сума від’ємного значення ПДВ не переноситься до податкового кредиту наступного періоду, а відображається в окремому рядку та не зменшує поточне значення податку.
Крім цього, відповідно до положень Закону України від 20.05.2010 року №2275-VI разом з податковою декларацією з ПДВ з червня 2010 року подаються копії реєстрів виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді.

Переглядів: 1516 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про запобігання захворювання на поліомієліт

     Поліомієліт – гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту. Хворіють переважно діти.
Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі вірусу фекально-оральний. Вірус може передаватися через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу, а також може передаватися переносниками (мухами). Слід пам’ятати, що вірус поліомієліту може тривалий час зберігатися у навколишньому середовищі – до 3-4 місяців у воді, до 6 місяців з фекаліями в ґрунті. Також можлива передача вірусу повітряно-крапельним шляхом. Заразними при поліомієліті є виділення з верхніх дихальних шляхів та випорожнення.

Переглядів: 2163 | Коментарів: 1 Детальніше >>

На Прикарпатті СБУ затримала на хабарі міліціонера

     На Івано-Франківщині співробітники СБУ спільно з відділом внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС затримали співробітника міліції, який вимагав та одержав хабар.
Старший оперуповноважений сектору по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Снятинського РВ УМВС вимагав 2500 гривень у вісімнадцятирічного студента за непритягнення його до відповідальності за фактом вживання та зберігання наркотиків. Потерпілий категорично спростовує обвинувачення, факт вживання ним наркотиків не підтвердила і експертиза.

Переглядів: 1543 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Правове виховання

     Одним із аспектів усебічного розвитку особистості є висока правова культура. Адже не можна вважати фізично здорову людину гармонійно розвиненою, коли вона, маючи широкі знання, добре працюючи або навчаючись, порушує закони, права. Здатність людини розуміти правила співжиття і вимоги законів та відповідним чином поводитися не є вродженою, вона формується під впливом спеціальних виховних заходів, є наслідком спілкування з іншими людьми, участі в різних видах діяльності.
Правове виховання — виховна діяльність школи, сім’ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів.

Переглядів: 3143 | Коментарів: 0 Детальніше >>

СЛУЖБА «101» ІНФОРМУЄ

     МНСЗ 20 по 26 жовтня в усіх загальноосвітніх школах району проходив «Тиждень знань безпеки життєдіяльності», у проведенні якого взяли участь працівники відділення державного пожежного нагляду та працівники відділу освіти Галицької РДА. До учнів шкіл була доведена інформація про стан з пожежами в державі та районі, особливо про випадки пожеж з «ініціативи» дітей, проведено бесіди щодо дотримання правил пожежної безпеки під час осінньо-зимового періоду, а також поінформовано старшокласників про умови вступу та навчання у навчальних закладах МНС України. Крім цього, працівники райвідділу МНС навчали учнів шкіл правилам користування вогнегасниками, іншими первинними засобами пожежогасіння, відповіли на запитання учнів.

Переглядів: 1734 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Заходи пожежної безпеки для агітпунктів та виборчих дільниць

     Відповідальність за забезпечення пожежної безпеки агітпунктів та виборчих дільниць покладається на керівників підприємств, агроформувань, установ та організацій, у приміщеннях котрих вони розміщені, а також на голів виборчих дільниць, сільських та селищних голів.
Відповідальність за дотримання протипожежного режиму покладається на чергового агітпункту чи виборчої дільниці.
Територія подвір’я, горищні та підвальні приміщення, де розміщені виборчі дільниці, повинні постійно утримуватись у чистоті та систематично очищуватись від легкозаймистих матеріалів. Горища та підвальні приміщення повинні бути постійно зачинені на замки, ключі від яких необхідно зберігати у встановленому місці із зазначенням місцезнаходження ключа.

Переглядів: 1696 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Правовий всеобуч

     Втрата права на користування житловим приміщенням
– В свою квартиру я прописала родича.  Йому була необхідна прописка для отримання кредиту. Але на сьогодні ми живемо з ним в поганих відносинах. Він зі мною не контактує. Я маю його якимось чином виписати. Як можна це зробити?
Л.Т., м.Бурштин
Відповідно до ст.71 Житлового Кодексу України (далі - ЖК) при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім’ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору – судом.

Переглядів: 1715 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Звітує Івано-Франківська обласна рада п’ятого демократичного скликання

     Галицький район
Протягом 4,5 років роботи Івано-Франківської обласної ради п’ятого демократичного скликання на потреби Галицького району  надійшло майже 41 млн. грн., з них майже 13 мільйонів виділив суто обласний бюджет. Погалузево ці цифри виглядають так: освіта — понад 3 млн. грн. (2 млн. 965тис. — обласний бюджет), охорона здоров’я — понад 5.5 млн. грн. (351 тис. грн. — обласний бюджет), дорожнє господарство — майже 2.5 млн. грн.  (понад 2 млн.грн. — обласний бюджет),  більше 4.5 млн.грн. витрачено на охорону навколишнього середовища (все кошти обласного бюджету), на газифікацію сіл використано майже 1.5 млн. грн. (95 тис. грн. – обласний бюджет), газифіковано 12 сіл,  розвиток культури та мистецтва — понад 2.5 млн.грн. (628 тис. грн. — обласний бюджет), житлово-комунальне господарство — майже 5.5 млн. грн. (біля 461 тис. гривень обласний бюджет), водне господарство — майже 1.5 млн. грн.,  інші галузі — більше 14 млн. грн.

Переглядів: 2440 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net