Понад 70 % учнів має бути охоплено позашкільною освітою
Сфера позашкільної освіти перебуває на важливому етапі свого розвитку. Це підтверджується тим, що за ініціативи Президента України 2013 рік проголошено Роком дитячої творчості, який проводиться з метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей, організації їх змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи та розбудови системи позашкільної освіти.
Ніхто не казав, що євроінтеграція дасться Україні легко. Та чи всі вірили в те, що за ширмою популістських обіцянок нардепів відбуватиметься щось кардинально протилежне підготовці до підписання Угоди з ЄС? Деякі журналісти та культурні діячі припускали. Депутати від партії влади запевняли, що зроблять усе необхідне, аби саміт у Вільнюсі пройшов для України успішно. «Спокійно. Усе під контролем», − тільки й чути звідусіль. Біда, що такі заяви мають на диво заспокійливий ефект, навіть якщо й викликають сумніви. Час летить, листопад закінчується, європейські політики не припиняють заохочувальну риторику…А Україна досі стоїть на «старті», хоча постріл і команда: «Руш!» уже давним-давно пролунали.
Голова Івано-Франківської ОДА Василь Чуднов оголосив війну корупції
Новий голова Івано-Франківської ОДА Василь Чуднов боротьбу з корупцією та хабарництвом ставить у ряд завдань першочергової важливості. Про це він у статусі новопризначеного губернатора області сказав на зустрічі з представниками засобів масової інформації.
Населення не повірило пророцтвам про обвал курсу гривні
Надворі середина листопада і зараз вже остаточно стає зрозуміло, що всі пророцтва про неминучість падіння курсу гривні, які поширювались в деяких українських ЗМІ, не справдилися. Курс продажу національної валюти на готівковому ринку з початку року коливається в межах 1,5% (8,09-8,21 грн за дол. США). Коливання курсу гривні на міжбанківському валютному ринку за цей же період становлять лише трохи більше 1,65% (8,02-8,1521 грн за дол.).
5 листопада, стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства», яку започаткували в 1991 році європейські жіночі громадські організації. У 2001-му до неї долучилася Україна, де прийнято закон «Про попередження насильства у сім’ї». З того часу тисячі громадян й громадянок, сотні державних і громадських організацій (більше 100 країн світу) беруть участь у щорічних заходах під гаслом «Зупинити насильство».
Побачила світ збірка поезій Марії Букавин «І радість, і сльоза моя» У Галицькій центральній бібліотеці відбулася презентація книги. Ведучий Ярослав Поташник розповів про витоки поетичної творчості авторки. Багато добрих щирих слів про поетесу сказали колеги по перу, учасники літературно-мистецького об’єднання «Нащадки Митуси» Любов Бойко, Володимир Наконечний, Семен Возняк, Іван Драбчук.
Педагогічний колектив Більшівцівської ЗОШ І-ІІІ ст. чітко і злагоджено працює над виконанням завдань реформування школи. Але крім здобуття знань учні повинні й відпочивати, бо яке дитинство без розваг. Саме тому нещодавно у школі відбувся традиційний «Осінній бал». Прекрашена осіннім листям святкова зала додала загадкової таємничості. Учасники творчих конкурсів дарували присутнім посмішку, запросивши їх у чарівну казку, яку творили самі. Серед конкурсантів шість пар. Це хлопці та дівчата 7-11 класів.
20 листопада, в день прийняття Конвенції ООН про права дитини, у світі відзначається Всесвітній день дітей. У 2002 році на Всеукраїнському Форумі неурядових організацій було започатковано проведення 20 листопада в Україні Дня спільних дій в інтересах дітей Дитина має право бути почутою, коли приймають рішення, що стосуються її життя. Підростаючи, дитина повинна мати дедалі більше можливостей брати участь у житті суспільства, готуватися до самостійного життя (наприклад, користуватися свободою думки та слова, вибору культури, релігії та мови).
Учасники краєзнавчого гуртка Височанської ЗОШІ-ІІ ст. підготували і провели тематичний захід «Постукай у серденько своє». Говорили про духовний світ людини, про добро і зло, вчилися розвивати почуття доброти, чуйності і милосердя, викликати бажання творити добро, бути милосердними й уникати злих вчинків, виховувати любов і повагу, щирість і працьовитість. Розповідали про сили світлі і темні, які ведуть одвічну боротьбу між собою, вчилися слухати своє серце, розуміти як зберегти свою душу, бачити поряд із собою ще інших людей і вміти подати їм руку допомоги.
Про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»
Відповідно до Закону України „Про державні нагороди” почесне звання України є державною нагородою і є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги перед Україною, за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей.
П’ять простих та ефективних правил поводження з газом та газовими приладами
Правильна послідовність дій при включенні газових приладів: • спочатку необхідно запалити сірник, а вже потім відкривати подачу газу; • під час роботи газових приладів має бути постійний приплив свіжого повітря, що забезпечить повне згорання газу;...
На сьогоднішній день налічується 1384 пам’ятники Тарасу Шевченку у світі: 1256 в Україні та 128 за кордоном – у 35-ти державах. В Україні найбільше пам’ятників встановлено на Івано-Франківщині – 201.
Вчення Папи Івана Павла ІІ можна без перебільшення назвати Екологічним компедіумом християнської віри, адже всі його вчення пронизує тема християнської відповідальності за Боже створіння – природу. Папа навчає, що відповідальне ставлення до створеного Богом світу є суттєвим елементом християнської віри. Таким чином, поведінка, яка загрожує природному довкіллю є несумісною з християнським способом життя. Понтифік зараховує «безрозсудне руйнування природи» до гріхів, які кричать до неба, ставлячи його в один ряд із навмисним вбивством людини й іншими важкими злочинами проти життя та суспільного добробуту.
Україна як ніколи близька до підписання асоціації з Європейським Союзом, або, простіше кажучи, до того, щоби зробити крок у бік Європи. Навряд чи таке бажання керівництва держави викликане пробудженням державницького мислення, швидше за все, зважаючи на таку кардинальну зміну орієнтирів, це – політичні ігрища, у які українські керманичі всіх мастей загралися до неможливого. Але мотиви таких намірів не такі вже й важливі, головне те, щоб цей шанс був зреалізований.
15 жовтня в Івано-Франківському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді пройшов освітньо-пізнавальний захід під назвою «Життя без сміття», організований даною освітньою установою.
ДТЕК придбав для Бурштинської міської лікарні нове сучасне обладнання, організував навчання з підвищення кваліфікації лікарів, створив «Школу відповідального батьківства» та профінансував перший етап заміни старих вікон на енергоощадні. В 2013 на ці проекти направлено майже 1,4 млн грн.
Здоров’я дитини великою мірою залежить від батьків. Для цього потрібно зовсім небагато: любов, тепло, чистота і мамине грудне молоко. Саме грудне вигодовування немовлят є найкращим способом забезпечити всі потреби дитини. Біля маминих грудей дитя відчуває любов і тепло, грудне молоко завжди чисте та свіже і є найбезпечнішою їжею для малюка. Прагнучи захистити дитину, кожна мати інстинктивно тулить її до грудей. Мати вдихає запах немовлятка – «сканує» всі мікроорганізми, які атакують дитину, порушення обміну, зміну потреб дитини в харчових інгредієнтах, ознаки стресу, хвороби та багато іншого. Відповідно до потреб дитини змінюється склад грудного молока, забезпечуючи захист, лікування, заспокоєння і навіть знеболення дитині.
Чимало пацієнтів звертаються до лікарів із скаргами на хронічний кашель, виділення мокротиння та проблеми з диханням (задуху). Пульмонологи безпомилково встановлюють діагноз – хронічне обструктивне захворювання легень. Це повільно прогресуюча хвороба дихальних шляхів, що викликає значне погіршення функції легень. Сьогодні це захворювання стало четвертою провідною причиною смерті в усьому світі поряд із ВІЛ/СНІД. Лише у 2005 році внаслідок цієї хвороби померло 2,75 млн осіб. А це більше, ніж від раку молочної залози та діабету разом узятих. Всього в Галицькому районі зареєстровано 302 хворих. Цього року вперше виявлено 32.
Сьогодні дуже багато говоримо про соціальну ініціативу Президента України «Доступне житло», яка спрямована на забезпечення громадян власним житлом. Детальніше про її умови та інші житлові програми розповідає директор Івано-Франківського регіонального управління ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Олександр Миколайович Кулик.
Пам’ятка щодо дотримання правил пожежної безпеки в осінньо-зимовий пожежонебезпечний період
За 9 місяців 2013 року на території Івано-Франківщини виникло близько 1200 пожеж, у вогні загинуло 37 осіб, в тому числі 2 дитини, 19 мешканців краю на пожежах отримали травми. Вогонь завдав матеріальних збитків на суму понад 40 млн гривень. Як свідчить статистика, близько 70 % пожеж виникає в житловому секторі, здебільшого із настанням осінньо-зимового періоду.
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))