на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Проголошено Івано-Франківську Митрополію!

     13 грудня 2011 року Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) проголосив у обласному центрі утворення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ і ввів на престол її першого Митрополита – Владику Володимира (Війтишина).
Митрополит отримав повноваження та обов’язки, згідно яких він скликатиме Митрополичий Синод, що врегульовуватиме питання діяльності Церкви на певній території, матиме право висвячувати, інтронізувати єпископів своєї Митрополії, дбатиме про ретельне дотримання віри, проводитиме канонічні візитації, якщо вони занедбані в єпархіях, а також має створити Митрополичий трибунал.

Переглядів: 1762 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Підписано Угоди про співпрацю

     15 грудня керівники району приймали делегацію Республіки Польща з міста Тарнов, до складу якої ввійшли Президент Асоціації Інституту Європейської співпраці Кшиштоф Романовскі, заступник Президента Рафал Стец, радник Президента з питань створення бізнеспланів і проектів Анжей Вроблєвскі та представник готельного бізнесу Богдан Томчик.

Переглядів: 1498 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Народився 200-й малюк!

     Надворі грудень із довгими ночами і прекрасною на цей час погодою. Природа в глибокому спокої. Але у пологовому будинку м.Бурштина спокою нема. Тут народжується життя – життя нове, з якого бере початок доля маленької людини.

Переглядів: 1785 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Добровільна сплата податків – це готовність бізнесу самостійно виконувати вимоги Податкового кодексу

     Про це заявив під час кущового семінару на Прикарпатті голова ДПС України Олександр Клименко. Також він повідомив присутніх, що податкова служба продовжила мораторій на проведення фактичних перевірок для адаптації платників податків до чинного податкового законодавства та існуючих нововведень, в тому числі щодо спрощеної системи оподаткування.

Переглядів: 1681 | Коментарів: 0 Детальніше >>

З початку року платники податків Галицького району сплатили 253,0 млн грн

     – Саме ця сума надійшла до Зведеного бюджету України. Це на 105,7 млн гривень більше, ніж торік, – повідомила під час проведення прес-конференції голова комісії з проведення реорганізації ДПІ у Галицькому районі, начальника інспекції Олександра Верещак.
За словами керівника податкової інспекції, вказаних результатів досягнуто за рахунок добровільної сплати податків, детінізації економіки, погашенню податкового боргу та легалізації трудових відносин. До Держбюджету податківці зібрали 73,3 млн гривень податків та зборів.
За 11 місяців 2011 року місцеві бюджети поповнилися на 146,8 млн грн. Проти відповідного періоду минулого року надходження платежів збільшились на 58,6 млн гривень.

Переглядів: 1721 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про події в області

     За високу мораль суспільства виступили члени громадської колегії з питань захисту суспільної моралі в Івано-Франківській області, засідання якої відбулось 13 грудня. Було розглянуто три питання: щодо придбання продукції сексуального характеру виключно у спеціалізованих підприємствах торгівлі з обмеженням доступу для неповнолітніх, щодо зовнішньої реклами та проведення видовищних заходів. Владі не до вподоби розміщені на околицях міст біг-борди з оголеним жіночим тілом.

Переглядів: 2171 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про події в районі

     Робочий тиждень керівників району. Голова районної державної адміністрації Григорій Івасишин розпочав робочий тиждень з обговорення основних питань життєдіяльності району на нараді із заступниками.
Спільно з головою районної ради Петром Стрембіцьким взяв участь у зустрічі з Патріархом УГКЦ Святославом Шевчуком, у роботі позачергової сесії районної ради та зустрічав делегацію Республіки Польща.
Крім того, впродовж тижня Григорій Івасишин провів нараду з керівниками філії Галицький РЕМ, КП «Житловик» та представниками Бурштинської міської ради.

Переглядів: 1832 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Все, що мав у житті, ти віддав для одної ідеї

     Минулої неділі у місті Галичі на будинку по вулиці Коновальця, 25 з ініціативи голови  районної станиці Братства вояків ОУН-УПА Миколи Яцківа у 20-і роковини славної пам’яті курінного УПА Володимира Чав’яка «Чорноти» було  відкрито та освячено меморіальну дошку.
Саме у цьому будинку з 1960 по 1991 рік з дружиною Ярославою-Володимирою жив лицар срібного Хреста Бойовї Заслуги другого ступеня Володимир Чав’як.

Переглядів: 2688 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Жива пам’ять про «Конвалію»

     Неймовірно сумним був день 14 грудня минулого року для районного Братства вояків ОУН-УПА, коли так несподівано перестало битися серце учасниці національно-визвольної боротьби, довголітнього політв’язня московських таборів Надії Андрійців-Щебиловської – «Конвалії».
 Пані Надія вміла з енергією й усмішкою передати свою чарівність  всім тим, хто  з нею співпрацював, і тим, хто знав цю невеличкого зросту жінку з живинкою у характері.

Переглядів: 2011 | Коментарів: 0 Детальніше >>

А за плечима – 90 літ

     Правда про минуле. Вона розкриває перед нами свої таємниці про боротьбу за українську державу і викликає гордість за рідний край і героїчний народ, який ішов на самопожертву в ім’я волі і незалежності. Лише знаючи правду про минувшину, кожен з нас може стати свідомим громадянином і свідомим українцем, який не пошкодує зусиль для розбудови і зміцнення рідної держави.
Сьогодні ми поведемо мову про людину, яка, пройшовши героїчний гарт в загонах УПА, загартувавши волю в сталінських таборах, залишилася вірною ідеї вольності і свободи рідної України.

Переглядів: 1638 | Коментарів: 0 Детальніше >>

З історії однієї школи

     Про історію Тустанської школи ми поведемо сьогодні мову не випадково. Адже 60 років тому, у далекому 1951 році, у селі відбулося друге народження місцевої Альма-матер. Та про все по порядку.
 Школу у Тустані було відкрито у вересні 1939 року в будинку одного із найшанованіших людей села – священика Івана Дольницького, поляка за походженням. Це був великий будинок, у якому дві кімнати займав син священика із сім’єю, дві – новостворений колгосп, а ще дві кімнати – новостворена чотирикласна школа із двома комбінованими класами.

Переглядів: 1554 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На службі людям

     20 грудня відзначається 20 річниця створення міліції України. З нагоди цього свята кореспондент «Галицького слова» спілкувався з начальником Галицького РВ УМВС підполковником міліції Бойдуником Русланом Володимировичем.

– Руслане Володимировичу! Перш за все ми щиро вітаємо Вас з призначенням на посаду, бо знаємо, що майже рік Ви виконували обов’язки і лише у жовтні цього року Міністр внутрішніх справ підписав відповідний наказ про Ваше призначення. Розкажіть нашим читачам про роботу районної міліції в 2011 році, про здобутки, яких вдалось досягти колективу очолюваного Вами підрозділу.

Переглядів: 1507 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чи вміємо ми себе поводити?

     Приписи етикету з’явилися в глибоку давнину як розумні форми спілкування людей. Та й досі істинним є твердження: якщо люди перестануть чинити за правилами, вони втратять людську подобу.
У кожного народу свої правила й традиції, зумовлені національною історією, психологією, політичним устроєм країни. Вони позначаються на особистісній манері поведінки. Попри це законодавці норм етикету – англійці запевняють: справжня ввічливість усюди однакова, а гарні манери породжуються здоровим глуздом і добросердністю.

Переглядів: 11625 | Коментарів: 0 Детальніше >>

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

     Убивчий реакторУказом Президента України від 10 листопада 2006 року №945 «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» встановлено День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щороку 14 грудня. У цей день 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Переглядів: 1850 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Просвіта» знайомить громадськість з минулим і сучасним княжої столиці

     11 грудня в обласному Народному домі «Просвіта» відкрито фотовиставку «Галич на зламі тисячоліть». Організаторами заходу стали Національний заповідник «Давній Галич» та обласна організація ВУТ «Просвіта» за підтримки Міністерства культури України.

Переглядів: 1573 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Електробезпека залежить і від власників зелених насаджень

     Кожного року трапляються випадки травматизму сторонніх людей від ураження електричним струмом. Нещодавно прикра ситуація трапилася на Вінниччині: мешканка міста Тульчин, збиваючи горіхи металевою палицею, торкнулась проводу повітряної лінії електропередавання і загинула. Такі трагедії щоразу нагадують про нагальну необхідність вчасного та якісного обрізування зелених насаджень на відстані до 1 метра поблизу ліній електропередавання. Адже розчистка гілок на власних присадибних ділянках та на подвір’ях споживачів – обов’язок самих господарів. Вона має відбуватися щороку організовано, у чітко визначені енергопостачальною компанією терміни.

Переглядів: 1639 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Увага кір!

     Кір – надзвичайно заразна гостра інфекційна хвороба, яка характеризується погіршенням самопочуття, високою температурою тіла, запаленням слизових оболонок дихальних шляхів та очей. Наступною характерною ознакою є червона висипка, яка поступово вкриває усе тіло.
Збудником захворювання є вірус. Контагіозність дуже висока. При контакті з хворим захворіють усі люди, які не хворіли і не були щеплені від кору.

Переглядів: 4536 | Коментарів: 0 Детальніше >>

ГРИП: що робити?

     На початок грудня 2011 року в районі випадки захворювань на грип не реєструвались. Реєструються  лише випадки захворювань на гострі респіраторні захворювання. Всього за 2011 рік ГВРІ перехворіло  12 660  осіб, що у 1,5 рази перевищує захворюваність на ГРВІ у 2010 році.
 Та настороженість до захворювань на грип є актуальною.

Переглядів: 2506 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На захисті Вкраїни стоять Збройні Сили

     Українська армія може по праву пишатися своєю історією, своїми традиціями і значимістю. Ніколи наші війська не загарбували чужих територій, не посягали на чуже добро, чужі землі, ніколи не були вони агресорами. Усі зусилля українських воїнів були спрямовані на те, щоб боронити люд наш від свавільних нападів чужинців і ніколи  доблесні захисники кордонів не думали про особисту користь…

Переглядів: 1646 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Дорога – небезпека, увага – це життя!

     Однією з причин аварій на дорогах є те, що органи місцевого самоврядування не виконують вимог рішення колегії ОДА щодо встановлення освітлення автомобільних доріг загального користування. Це стосується насамперед дороги державного значення Н-09 «Мукачево – Львів» км 356+470 – км 356+570 (місце концентрації ДТП, м. Бурштин, вул. А. Міцкевича біля продуктового ринку). Саме тут неодноразово стаються наїзди на пішоходів та зіткнення автомобілів.

Переглядів: 2018 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Захистимо ялинку

     Спадають останні листки календаря 2011 року і засоби масової інформації все частіше розповідають про підготовку до новорічних і різдвяних свят, про влаштування найголовнішого атрибуту – красуні ялинки.   Хочу звернутись із проханням до всіх, хто не обходиться без новорічного деревця, скористатись досвідом людей, які не завдаючи ніякої шкоди природі, прикрашають штучні ялинки. Такий підхід до влаштування зимових свят характерний для багатьох наших голів місцевих рад, керівників дошкільних закладів і культосвітніх установ, директорів загальноосвітніх шкіл району та  й багатьох громадян, кому не є байдужою жива природа.

Переглядів: 2397 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net