на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Петро Стрембіцький – новий голова Галицької районної ради

     Петро  Стрембіцький – новий голова  Галицької  районної  радиВибори, які певною мірою вирівняли політичний пульс українського суспільства і відобразили тенденції його розвитку, відбулися.
У політичних перегонах 31 жовтня за 41 мандат депутата Галицької районної ради брали участь 334 кандидати від 20 партійних організацій району. Ще 295 кандидатів було зареєстровано по 41 одномандатному мажоритарному округу.
У результаті виборів тривідсотковий бар’єр подолали 8 політичних партій району. Районною виборчою комісією встановлено результати виборів і визнано повноваження 82 депутатів районної ради. Серед яких, зокрема, вісім жінок, двадцять один представник приватного підприємництва та сфери бізнесу, сімдесят сім депутатів з вищою освітою, дванадцять представників галузі освіти та семеро – медицини, одинадцять державних службовців тощо.

Переглядів: 2855 | Коментарів: 3 Детальніше >>

Скорботна рілля України

     голодоморБагато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, історія України не знає. Початком «роботи» Надзвичайної комісії слід вважати виступ Молотова на політбюро ЦК КП(б)У 30 жовтня 1932 р. Він поінформував, що зобов’язання України зменшуються на 70 млн. пудів і встановлюється остаточний хлібозаготівельний план в обсязі 282 млн. пудів, зокрема, по селянському сектору — 261 млн. Інакше кажучи, з селян вимагалося витиснути стільки ж, скільки вже було заготовлено з червня по жовтень. Зрив заготівель пояснювався відсутністю не хліба, а боротьби за хліб. Та у результаті  боротьби, як такої,  не було.

Переглядів: 2558 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Подвиг афганців – у наших серцях

     Подвиг афганців – у наших серцяхКнига історії України має безліч світлих і темних сторінок. Одним з найтрагічніших та найсумніших розділів у ній є війна в Афганістані. Сьогодні для нас вона – безглузда і жорстока. Але ми повинні пам’ятати ті нескінченно довгі 9 років. З 1979 по 1989 рік у воєнних діях взяло участь 160 тисяч українців. З них 3383 загинуло, 12 тисяч залишились інвалідами, 86 українських юнаків потрапили в полон чи пропали безвісти, кожен живий має невиліковну душевну рану.
Щоб історія не повторила нам свій жорстокий урок, ми не маємо права не знати про цю війну. З такою метою 16 листопада в Галицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 пройшов пам’ятний захід для воїнів-афганців.

Переглядів: 2805 | Коментарів: 0 Детальніше >>

На приз В.Тріщука

     На приз В.ТріщукаУ Бурштинському енергетичному коледжі ІФНТУНГ пройшов турнір з баскетболу, присвячений пам’яті викладача фізичного виховання В.М.Тріщука. За роки діяльності у навчальному закладі Василь Михайлович доклав чимало зусиль щодо зміцнення матеріально-технічної бази, розвитку спорту у технікумі. Його вихованці впродовж тривалого часу займали призові місця на теренах західного регіону нашої держави.

Переглядів: 2022 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Колегія районної державної адміністрації

     26 листопада головою районної державної адміністрації Григорієм Івасишиним було проведено чергове засідання колегії районної державної адміністрації з порядком денним:
- про хід виконання Регіональної програми підтримки малого підприємництва в районі на 2009-2010 роки;
- про стан розрахунків платників району з Пенсійним фондом України;
- про взаємовідносини між споживачами і постачальниками природного газу, стан розрахунків за використані енергоносії.
Аналізуючи виконання Програми підтримки малого підприємництва в районі на 2009-2010 роки, яку погоджено Представництвом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Івано-Франківській області, слід зазначити, що мале підприємництво активно сприяє розвитку економіки району, наповненню бюджету, створенню нових робочих місць, залученню інвестицій в економіку району.

Переглядів: 1550 | Коментарів: 0 Детальніше >>

3 грудня – міжнародний день інвалідів

     Перспективи розвитку держави значною мірою залежать від здоров’я працюючих, їхньої професійної активності, трудового довголіття. Працююче населення – це та сила, яка створює і підтримує матеріальну основу суспільства.
За статистикою в Україні проживає майже 3 мільйони інвалідів, серед яких є інваліди трудового каліцтва та професійного захворювання.
З метою захисту таких інвалідів і створено Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, який існує десятий рік.

Переглядів: 1862 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“Ігри влади” – ігри для учнів

     “Ігри влади” – ігри для учнівНавчитися аналізувати політичні та економічні процеси в державі та світі ще за шкільною партою є важливим кроком у вихованні підростаючого покоління. Саме таку мету поклав перед собою «Королівський клуб», створений в Галицькій гімназії. Тут разом з педагогічним колективом учні вчаться організовувати різноманітні громадські заходи, конкурси.
Але дирекція поставила перед собою ще одне завдання – розширити зв’язки та можливості інтелектуального клубу. Цього разу вони зв’язалися з обласною громадською організацією «Спілка молодих політологів» та домовились про проведення з учнями тренінгу «ігри влади». Головний принцип таких тренінгів в тому, що вони сприяють розвитку комунікативних здібностей учасників, стимулюють прояв і розвиток лідерських навичок, покращують здібності учасників до творчого підходу у вирішенні проблем тощо. Завдяки таким іграм стимулюється мислення у державних масштабах, усвідомлення принципів відповідальності можновладців, формуються моделі взаємозв’язків між різними гілками влади, а також суспільством.

Переглядів: 2788 | Коментарів: 3 Детальніше >>

Всеукраїнська дитяча Премія «Диво-Дитина»

     Якщо Ваші діти володіють унікальними здібностями або незвичайними вміннями, а саме: рано навчилися читати або писати, грати на музичних інструментах або мають надзвичайну схильність до науки, якщо вони можуть по-справжньому здивувати своїми розумовими або фізичними здібностями та досягненнями, є рекордсменами або володіють іншими вражаючими талантами, то Премія «ДИВО-ДИТИНА» саме для них!
Для участі у Премії необхідно заповнити анкету, яка знаходиться у відділі в справах сім’ї, молоді та  спорту районної державної адміністрації за адресою: місто Галич, пл.Волі, 1 (каб. № 17).

Переглядів: 1688 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спільні дії спрямували в інтересах дітей

     22 листопада 2010 року в приміщенні Народного дому міста Галича відбулися урочисті заходи, присвячені Дню спільних дій в інтересах дітей та 21-й річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини, організовані службою у справах дітей обласної державної адміністрації за підтримки Галицької районної державної адміністрації.
В рамках проведення свята службою у справах дітей Галицької районної державної адміністрації було організовано конкурс малюнка «Я маю право на…». Журі конкурсу оцінювало творчі роботи дітей за трьома віковими категоріями. Переможцями визнано: ...

Переглядів: 1958 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Зараховано до резерву

     Відбірковий конкурс ХІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» відбувся 20 листопада у Івано-Франківську. Серед 247 учасників у жанрі «українська автентична та фольклорна музика» брав участь фольклорний гурт із села Дем’янів Галицького району. А загалом до участі у конкурсі було допущено 396 виконавців, з них – 149 у жанрі «поп-, рок-, акустична, танцювальна та інша музика».

Переглядів: 1661 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Військова служба за контрактом

     Військова служба за контрактомІз затвердженням державної програми реформування і розвитку Збройних Сил України до 2011 року наша держава повинна створити оптимальні за чисельністю, наближені до європейської моделі мобільні, багатофункціональні та універсальні, належним чином озброєні, забезпечені, навчені, а головне – професійні Збройні Сили, спроможні виконувати покладені на них завдання. Професія захисника Вітчизни з кожним роком стає все більш популярною і такою, яка користується повагою суспільства. Тому в питанні підбору кадрів на військову службу за контрактом та вступу юнаків та дівчат у вищі військові учбові заклади значне місце відводиться співпраці з органами державної влади, місцевого самоврядування, навчальними і культурними закладами та засобами масової інформації області, яка сприяє у проведені спільних заходів, зустрічей керівництва, інструкторів-вербувальників 160 Територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом із учнівською молоддю, шукачами роботи та безробітними громадянами.

Переглядів: 5876 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вода – природне багатство

     Вода – природне багатствоЦей матеріал навіяний прогулянкою берегом Дністра... Милуючись неповторними краєвидами, мимоволі виникає думка: чому за десятки років спроб і гучних заяв про нові програми оздоровлення населення України, якість води, яку ми споживаємо, тільки погіршується?. Сумно, коли порятунку великих, малих і середніх річок влада так мало приділяє уваги попри те, що вчені та письменники постійно наголошують на цій проблемі.
У нашому суспільстві не вироблено культури ставлення до навколишнього середовища. Ще до Жовтневої революції в країні починали створювати нехай корпоративні, але досить чіткі правила поведінки на природі. За ними моряк імператорського флоту ніколи не дозволив би собі викинути за борт цигарку чи сплюнути у воду. А подивіться, як сьогодні поводяться люди на річці, у лісі, на пляжі… Не дивно, що й технології, які розробляють наші інженери і вчені, «грішать» неповагою до природи.

Переглядів: 4058 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ми – українці

     Не встигли українці всіх регіонів країни звикнути до нових умов вивчення рідної мови, як знову пропонуються зміни. За декілька років ніби вщухли демонстрації за надання російській мові статусу другої державної, а російськомовні діти почали розмовляти державною. Процес, здавалося б, почав прогресувати.
Але ж ні. Передвиборні обіцянки слід виконувати. Тому у Верховній Раді вже лежить законопроект про мови. Його автори хочуть запровадити поняття українсько-російської двомовності та ввести термін “регіональна мова”. Тобто мова, якою користується не менше 10% населення певної території. Якщо відштовхуватися від даних останнього перепису населення, а він був 2001-го року, то російська має стати регіональною в 10-ти областях, у Криму, в Києві та в Севастополі. Крім того, місцеві ради зможуть визначати регіональну мову, навіть якщо нею спілкується менш десяти відсотків мешканців.

Переглядів: 1807 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Значення флюорографічного обстеження

     Кожен з нас щодня вирішує безліч різних проблем та питань. Часом невідкладні справи змушують забути про себе. Навіть почуваючись хворим, ми відкладаємо візит до лікаря, бо не вважаємо нашу недугу вартою уваги. Іноді бракує необхідної інформації, або нами володіють хибні переконання, які заважають вчасно звернутися за допомогою.
Туберкульоз сьогодні – це, напевно, один із найбільш об’єктивних маркерів соціально-економічного стану країни та якості життя громадян.
На сучасному етапі Україну віднесено до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз, де вона посідає за цим показником 7 місце в європейському регіоні після Росії, Грузії, Киргистану, Румунії, Молдови та Казахстану.

Переглядів: 1770 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Протидія корупції – актуальне питання сьогодення

     Проблема корупції,  на жаль, залишається однією з найбільш актуальних в нашій державі. Світова спільнота давно здійснює протидію цьому негативному явищу. Не залишилась осторонь від цих процесів і наша держава. Зокрема, Україна бере участь у Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції та Кримінальній конвенції про боротьбу з корупцією.

Переглядів: 2812 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Результати роботи відділу Державної виконавчої служби

     Рішення судових і несудових органів, інших юрисдикційних органів, що стоять на захисті майнових і особистих немайнових прав громадян, юридичних осіб і держави, є обов’язковими і підлягають виконанню на всій території України. Ті, які не виконані добровільно, виконуються примусово в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» від 22 квітня 1999р. Державна виконавча служба входить до системи органів державної виконавчої влади.
 За штатним розписом у відділі державної виконавчої служби Галицького районного управління юстиції передбачено 8 та фактично налічується 7 державних виконавців, провідний спеціаліст, оператор комп’ютерного набору, завідувач підрозділу з обліку та доставки документів.

Переглядів: 2392 | Коментарів: 0 Детальніше >>

В Івано-Франківську СБУ затримала на хабарі співробітника МНС

     10 листопада співробітники СБУ затримали на хабарі начальника сектору нормативно-технічної роботи відділу з питань наглядово-профілактичної діяльності Івано-Франківського міського Управління Головного Управління МНС України в Івано-Франківській області.
Капітан служби цивільного захисту МНС вимагав у приватного підприємця 3 тисячі 750 гривень за підписання технічної документації, необхідної для провадження підприємницької діяльності. Для одержання хабара службовець вдався до нетрадиційного способу: передав підприємцеві квитанцію на телевізор, яку той повинен був оплатити. Одразу після здійснення оплати та передачі обумовлених документів службовця МНС затримали співробітники СБУ.

Переглядів: 1476 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Як за новим законом повинні платити зарплату

     В Україні набув чинності закон про те, що зарплату працівникові зобов’язані видавати не рідше двох разів на місяць (частіше можна, хоч кожен день). У законі сказано, що заробіток за першу половину місяця (т. зв. аванс) не повинен бути менше (більше – можна) оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку посадового окладу працівника.
Тобто якщо, наприклад, на підприємстві аванс платять 15-го числа, у менеджера з продажу оклад 2000 гривень плюс надбавка за підсумками роботи за місяць, при цьому він весь час працював, то йому не мають права видати аванс менше 1000 гривень.

Переглядів: 2242 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про боржників за „круглим столом”

     Сплата податків і зборів у порядку й розмірах, встановлених законом, є конституційним обов’язком кожного платника податків. Щодо шляхів погашення податкового боргу велася мова під час проведення засідання „круглого столу”, яке відбулося в Державній податковій інспекції в Галицькому районі.
Податковий борг до Зведеного бюджету України платників податків району станом на 1 листопада 2010 року становив 6558,0 тис.грн. У загальній сумі податкового боргу питома вага боргу платників, по яких порушено справи про банкрутсво, становить 84,2%, або 5516,7 тис.гривень.

Переглядів: 1669 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вміємо працювати, вміємо перемагати

     Вміємо працювати, вміємо перемагатиСоціальна сфера – особлива, вона вимагає підвищеної відповідальності та високого професіоналізму, адже ця діяльність сповнена гуманізму, милосердя і тепла, у ній нема місця байдужості чи холодності.
Керівництво виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ( ОВ ФСС з ТВП) вирішило і 18 листопада 2010 року провело спортивну спартакіаду. Захід присвячувався Дню працівника соціальної сфери та 75-річчю фізкультурно-спортивного товариства “Спартак”.

Переглядів: 1620 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Затверджено Програму «Соціально-економічного розвитку Галицького району на 2011 рік»

     На базі Галицького району за участю голови районної державної адміністрації Григорія Івасишина відбулося засідання робочої групи з проведення співбесіди з начальниками економічних і фінансових управлінь Галицької, Калуської районних державних адміністрацій та Калуського міськвиконкому, державними податковими інспекціями Галицького та Калуського районів щодо захисту Програм «Соціально-економічного розвитку на 2011 рік».

Переглядів: 1482 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Щоб уберегтися від пожеж

     пожежникЩорічно в нашій державі стається майже 60 тисяч пожеж.
Тільки за 9 місяців 2010 року в Україні зафіксовано 49 тисяч 930 пожеж, унаслідок яких загинуло 1822 особи, в тому числі 51 дитина, 1 154 особи отримали травми. Загальні збитки за згаданий період склали майже два мільярди гривень. Щоденно в державі виникає 135 пожеж, на яких гине 7 осіб та 4 отримують травми.
Особливе занепокоєння викликають пожежі в житловому секторі, де, як свідчить статистика, виникає майже 80 % випадків загоряння від загальної річної кількості.

Переглядів: 2536 | Коментарів: 1 Детальніше >>

“Запобігти. Врятувати. Допомогти.”

     Під такою назвою 19 листопада на спортивному майданчику Галицького РВ ГУ МНС проводилась дана акція, у програмі якої: показ обладнання та пожежно-рятувальної техніки для безпечної роботи в різних умовах; надання першої медичної допомоги; відеоматеріали надзвичайних ситуацій.
Під час акції проводились цікаві конкурси та вікторини, у яких брали участь гості.
Мета проведення акції – інформування населення про діяльність МНС України, спрямована на впровадження державної політики у сфері цивільного захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, особливо в частині запобігання травмування та загибелі людей під час їх виникнення; ...

Переглядів: 1315 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Синоптики лякають 5 циклонами: сніг, дощ, ожеледиця, шквали

     погодаНайближчим часом в Україну у зв’язку з проходженням низки циклонів очікується погіршення погодних умов, зниження температури повітря і сніг. Про це повідомив у середу на прес-конференції начальник Укргідрометцентру Микола Кульбіда.
Кульбіда повідомив, що протягом найближчих десяти днів через територію України переміститься п’ять досить активних циклонів. Найбільш активний циклон очікується 29-30 листопада. «Переміщення серії цих циклонів будуть сприяти тому, що на територію України, зрештою, почне надходити холодне арктичне повітря», – додав він.
За словами Кульбіди, на території Волинської, Рівненської та Львівської областей уже 1 грудня можна очікувати зниження температури повітря до 5-10 градусів нижче нуля.

Переглядів: 1818 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net