на сайті  
   
 
Неділя, 24 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Один у полі – не воїн

     Очкур Ганна Йосипівна«Петро ж виїхав із Галича, і настав уже йому вечір, і ліг він (поспати) в (селі) Большеві», – саме цей запис 1153 року в Іпатіївському літописі, пов’язаний з невдалими переговорами посла київського князя Ізяслава Петра Бориславича з галицьким князем Володимиром Володаровичем, історики вважають першою письмовою згадкою про село Бовшів, яке розкинулося на березі річки Гнилої Липи, біля підніжжя Касової гори, за 12 кілометрів від міста Галича.
Сьогодні Бовшів – село, центр сільської ради з населенням  1436 осіб. З 2006 року громаду села очолює сільський голова Ганна Очкур, економіст за фахом. 31 жовтня 2010 року Ганну Йосипівну обрано головою на другу каденцію. Напередодні Дня місцевого самоврядування  зустрівся  з очільником сільської ради і попросив відповісти на кілька питань.

Переглядів: 2808 | Коментарів: 4 Детальніше >>

Мощі Івана Хрестителя у Галичі

     Мощі Івана Хрестителя у ГаличіЗ 28 листопада до 5 грудня у Церкві Різдва Христового у місті Галичі проходять Святі Місії з нагоди перебування у храмі Святих мощів Івана Хрестителя. Під час днів Святих Місій відбувалися сповіді і участь у Святому Причасті парафіян, Служби Божі з наукою емісійною, молитовні зустрічі для дітей, молоді, подружніх пар, молитва над хворими, віднова обітниць святого Хрещення.
Іва́н Хрести́тель, Іван Предтеча, Йоан Хреститель, Йоан Предтеча, Іоан Предтеча, Іоан Хреститель — пророк, мученик, після Діви Марії найбільший святий. Про пророка Господь Ісус Христос казав: «Серед народжених жонами не поставав (пророк) більший від Івана Хрестителя». Іван Хреститель прославляється Церквою як «янгол і апостол, і мученик, і пророк, і свічар, і друг Христів, і пророків печатка, і заступник старої та нової благодаті, і серед народжених пречесніший, і світлого Слова глас».

Переглядів: 2383 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Введення у храм Господній

     Введення у храм ГосподнійЗа останні роки ми мали чудову можливість спостерігати за різними зимами. Ця пора року то забувала, що її основними ознаками є сніг і мороз, то засипала «білим пухом» землю так, що особливо в селах було важко пройти чи проїхати дорогою. Та й зустрічали ми «справжню» зиму то в листопаді, то в січні. Проте, відповідно до народного календаря (аграрного, хліборобського, в основі якого лежить спостереження за ростом рослин), зима має сталу точку відліку – це дата, коли християнська Церква святкує Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня). Саме з цього дня, у хліборобському розумінні, починає спочивати земля, яку не можна копати лопатою аж до Благовіщення (7 квітня).
Які ж події лягли в основу цього свята?

Переглядів: 2625 | Коментарів: 0 Детальніше >>

80 років тому запрацювала Галицька електростанція

     80 років тому запрацювала  Галицька електростанціяМатеріал, пов’язаний з історією міста Галича, не випадково потрапив на сторінки сьогоднішнього номера «Галицького слова». На це є дві причини. По-перше,  у цьому місяці енергетики району відзначають своє професійне свято. А друга причина – 80 років тому, із введенням в дію електростанції у місті Галичі, розпочався літопис історії енергетичної галузі на території району. Саме цієї історичної дати я хочу торкнутися детальніше.

Переглядів: 3819 | Коментарів: 0 Детальніше >>

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІД

     СНІД. Пплакат Мар’яни ВитвицькоїВ області є райони, в яких СНІД розвивається найстрімкіше. Галицький – на четвертому місці, тут було зареєстровано 49 ВІЛ-інфікованих, сьогодні живих залишилося 19 (8 чоловіків, 9 жінок і двоє дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів). У нашому районі захворювання почалося з Бурштина, де зареєстровано найбільше наркоманів.
Зважаючи на складність ситуації, в області та районі проводиться значна профілактична робота.
Ми повинні докласти всіх зусиль для того, щоб діти, які досягли 18-річного віку, хоча б раз на рік проходили тест на ВІЛ-інфекцію, – завершив Володимир Місюра.

Переглядів: 6211 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Будьмо милосердними…

     Будьмо милосердними…Вони радіють, наче діти, приїзду рідних, близьких, а то й просто небайдужих до них людей. Нехай сьогодні завітали не до тітки Галі чи Марії, а до співмешканки по кімнаті. Це все одно втішна подія для 30 підопічних стаціонарного відділення смт.Більшівці Галицького центру соціального обслуговування управління праці та соціального захисту РДА.
Діляться почутим, гостинцями, плекають надії…
Був осінній прохолодний день. Я їхала до цього благодійного закладу і відчувала тривогу на серці: «Як живеться їм – одиноким, а, може, й покинутим  кимось із нас батькам, братам чи сестрам або іншим  родичам?»

Переглядів: 2591 | Коментарів: 0 Детальніше >>

“Прояви милосердя”

     Прояви милосердяРайонна державна адміністрація продовжує піклуватись інвалідами, які проживають на території району. З нагоди Міжнародного дня інвалідів в рамках програми «Прояви милосердя» заступник голови районної державної адміністрації Ірина Чернега  відвідала жителя села Блюдники Михайла Малішевського. Йому було передано пакунки від Товариства «Червоного хреста» та продуктові набори.   

Переглядів: 2422 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Мати українських товариств

     У хаті-читальні «Просвіти» с. Залуква. 30-і роки ХХ ст.8 грудня 1868 року в Львові було створено Товариство «Просвіта». Програму майбутньої діяльності просвітян коротко сформулював у своєму виступі студент Андрій Січинський: «Кожний нарід, що хоче добитися самостійности, мусить передусім дбати про те, щоби нижчі верстви суспільности, народні маси піднеслися до тої степени просвіти, щоб ця народна маса почула себе членом народнього організму, відчула своє горожанське й національне достоїнство й узнала потребу існування нації як окремішньої народної індивідуальности; бо ніхто інший, а маса народу є підставою усього».

Переглядів: 3726 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району

     Районна державна адміністрація спільно з районною радою провели семінар-нараду з секретарями сільських, селищної, міських рад.
Організаторами було визначено ряд питань, що стосуються співпраці служби у справах дітей районної державної адміністрації з сільськими, селищною, міськими радами (як органами опіки та піклування на місцях); порядку ведення особових справ в органах місцевого самоврядування; передачі документів новообраними секретарями до РАГСУ; розгляду звернень громадян;  дотримання вимог Закону України “Про боротьбу з корупцією” та основних питань організаційної роботи у виконкомах місцевих рад.

Переглядів: 2985 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Семінари в Галицькому районі

     семінар викладачів предмета «Захист Вітчизни»Нещодавно у Залуквянській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар викладачів предмета «Захист Вітчизни».
Приємно вразило присутніх оформлення навчального кабінету. Вдалим заспівом до роботи стало привітання учнів школи.
Директор школи Володимир Чаграк презентував візитівку школи, яка перебуває в режимі розвитку.
Під час районної атестації (лютий, 2010 р.) за результативністю  навчально-виховного процесу Залуквянська ЗОШ І-ІІІ ступенів отримала високий рівень освітньої діяльності.

Переглядів: 2081 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Нагляд за додержанням земельного законодавства є одним із пріоритетних напрямків діяльності Івано-Франківської міжрайонної природоохоронної прокуратури

     Василь Тринів, старший помічник Івано-Франківського міжрайонного природоохоронного прокурора, юрист 3 класу:Конституцією України визначено, що земля є основним національним багаством і вона перебуває під особливою охороною держави.
Територія Івано-Франківської області складає 1392,7 тис. га, з яких 631,8 тис. га – сільськогосподарські угіддя. Землі рекреаційного призначення становлять 11,6 тис. га, землі історико-культурного призначення – 66 га, землі лісового фонду – 622 тис. га, землі водного фонду – 109,1 тис. га та 176,6 га землі оздоровчого призначення.
Разом з тим, проведеними протягом поточного року Івано-Франківською міжрайонною природоохоронною прокуратурою перевірками в діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування виявлялись непоодинокі факти порушень земельного законодавства при наданні земель у власність та користування, зокрема, лісогосподарського, історико-культурного призначення та земель природно-заповідного фонду...

Переглядів: 2551 | Коментарів: 0 Детальніше >>

До Дня працівників статистики

     5 грудня працівники статистики України відзначають своє професійне свято – День працівників статистики.
Рік, що підходить до завершення, є знаменним для офіційної статистики, бо вперше міжнародна спільнота і українська, зокрема, відзначала Всесвітній день статистики, який було проголошено 20 жовтня 2010 року за ініціативи Статистичної комісії ООН Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй. Це є свідченням високої оцінки на міжнародному рівні досягнень офіційної статистики та визнання її провідної ролі як універсальної мови в епоху глобалізації.
В час, коли в нашій державі відбуваються стрімкі зміни і перетворення, суттєво зростає роль і значимість статистики, адже наявність усебічної і об’єктивної інформаційної бази є першочерговою умовою ефективного управління соціально-економічними процесами, що відбуваються в суспільстві.

Переглядів: 3355 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ідентифікація великої рогатої худоби в районі

     КороваПротягом трьох років на державному рівні ведеться мова про підтримку товаровиробників в галузі тваринництва шляхом запровадження дотації за утримання корів основного стада незалежно від форм власності (колективна чи індивідуальна). В зв’язку із відсутністю коштів в 2010 році дотацію за утримання корів основного стада відтерміновано на 2011 рік. Умовами для призначення дотації за утримання корів є реєстрація корів в сільських, селищній, міських радах (згідно перепису поголів’я) в книгах та ідентифікація в Івано-Франківській філії «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин». Проідентифікована тварина (корова) повинна мати  бирки на обидвох вухах, а власник повинен мати паспорт та ветеринарну картку, що відповідає даним даної корови.

Переглядів: 4954 | Коментарів: 0 Детальніше >>

В Галичі горів будинок

     Пожежа в Галичі1 грудня о 8.29 до СДПЧ-22 м.Галич надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в м.Галичі на вулиці Шекети. На пожежу негайно виїхали бойовий та резервний караули СДПЧ-22 м.Галич та рятувальники другого відділення ПДЧ-12 БуТЕС. Загибелі, травмування людей внаслідок пожежі не допущено. Проте досить постраждала будівля: вогнем знищено перекриття на площі 50 м2, покриття (метало черепиця)  на площі 40 м2, речі домашнього вжитку; частину перекриття та метало черепиці пошкоджено, постраждали меблі.

Переглядів: 1782 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net