на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Сьогодні християни західного обряду святкують Різдво Ісуса

     Сьогодні християни західного  обряду святкують Різдво ІсусаЗ 336 року Римо-Католицька Церква щороку відзначає 25 грудня як день народження Ісуса Христа. Саме в цей рік у Римі було вперше задокументовано святкування Різдва. Католики – Західна Європа, Північна та Південна Америка, Австралія, країни Африки і Азії – відзначають його 25 грудня. Державним святом є у 145 країнах світу.. Це найбільш урочисте в католицизмі свято з трьома церковними Богослужіннями, які здійснюються в опівночі, на світанку і вдень (тобто в лоні Отця, у лоні Богоматері й у душі віруючих). Церква вчить, що народження Христа відкрило можливість для порятунку душі і вічного життя для кожного віруючого. Святкування Різдва починається зі сходом першої вечірньої зорі, яка сповістила всьому світу про час народження Сина Божого.

Переглядів: 2163 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Перший телеміст

     Галич гімназія телеміст22 грудня в редакції газети «Галицьке слово» відбувся телевізійний міст між учнями Галицької гімназії та гімназистами Хосціна (ґміна Даброва Опольського воєводства Республіки Польща), яких пов’язує дев’ятирічна дружба. Кожного року українські діти їздять у гості до польських друзів, а поляки приїжджають до Галича. А тепер вирішили спілкуватися ще частіше за допомогою новітніх технологій.
Така міжнародна акція, зініційована редакцією газети, відбулася у районі вперше і не випадково напередодні новорічно-різдвяних свят.

Переглядів: 1587 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Місцеві новини Галицького району (коротко)

     Місцеві новини Галицького району Як повідомило управління агропромислового розвитку Галицької райдержадміністрації, ТзОВ «Мрія Карпат» укладає угоди на оренду землі на території Галицької міської ради. Детальну інформацію можна отримати в Галицькій міській раді.
Місцеві новини Галицького району 23 грудня 2010 року прийнято розпорядження Галицької районної державної адміністрації №427 «Про шефство над військовими частинами», згідно з яким затверджено перелік з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних сил України, над якими здійснюється шефство; затверджено план шефства Галицької державної адміністрації над військовою частиною А 0225 м. Севастополя, кафедрою військової підготовки ІФНТУНГ, Галицько-Рогатинським ОРВК...

Переглядів: 1563 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Робота хірургів – важка і потрібна

     Володимир СоваСтатті, опубліковані в «Галицькому слові» про операцію, зроблену в Галицькій центральній районній лікарні Марії Мадзюк, викликали значний резонанс серед читачів. Тому редакція вирішила звернутися до медиків району із запитанням, чи поодинокі такі випадки у нашому районі, чи, можливо, про них просто не відомо широкому загалу. Ось що розповів хірург Галицької ЦРЛ Володимир Сова:

Переглядів: 1800 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Страхові внески треба сплатити

     Іванна Пульгай, директор Галицької районної виконавчої дирекції Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатностіФонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням; проводить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення різних видів соціальних послуг, забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, мають застраховані особи.

Переглядів: 1656 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Прийнято антикорупційний закон від Президента

     ХабарВерховна Рада прийняла в першому читанні законопроект Президента Віктора Януковича про боротьбу з корупцією. За хабар до 85 гривень чиновникам загрожує штраф від 8500 до 12750 гривень або виправні роботи до одного року, або арешт до шести місяців.

Переглядів: 1609 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Засідання літературної вітальні

     У Галицькій районній бібліотеці відбулося засідання літературної вітальні «Світильник мудрості Романа Федоріва», присвячене 80-річчю від дня народження видатного письменника. У ньому взяли участь працівники бібліотеки Марія Венгрин, Оксана Мединська, Богданна Кривоніс, співробітники Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик, Любов Бойко, Марія Сохан, Іван Драбчук.

Переглядів: 1572 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Депутати виділили собі більше грошей

     Верховна радаВерховна Рада збільшила фінансування на утримання свого апарату на 12,43%, або на 102207,3 тисячі гривень (з 822152,5 тисячі гривень в 2010 році до 924359,8 тисячі гривень в 2011 році).
Про це йдеться в прийнятому Радою 23 грудня в цілому законопроекті № 7000 “Про Державний бюджет на 2011 рік”.
З цієї суми 504170,6 тисячі гривень виділено на забезпечення здійснення законодавчої діяльності, 180 957 000 гривень – на організаційне, інформативно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності парламенту.

Переглядів: 1409 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Від серця до серця

     Від серця до серцяХоча традиційно свято Миколая Чудотворця вважається дитячим (саме малюкам добрий бородатий дідусь кладе подарунки під подушку), але творити добро і робити благодійні вчинки цього дня  намагаються усі добрі християни. Всі ми можемо стати помічниками Чудотворця. І відповідальність за те, чи відвідає Святий Миколай кожного вбогого і забутого, хворого і розчарованого, лежить на кожному із нас.

Переглядів: 2495 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Святий Миколай завітав у кожну оселю

     Місцеві новини Галицького району З нагоди дня Святого Миколая заступник голови районної державної адміністрації Ірина Чернега разом з начальником  відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації Ярославом Поташником, начальником служби у справах дітей РДА Емілією Думан, директором РЦСССДМ Людмилою Слюзар відвідали міжрегіональний Центр соціально-психологічної реабілітації  дітей в Івано-Франківській області, який розміщено у  селі Мединя.
Представники району вкотре мали змогу зігріти дітей теплом батьківського  спілкування і, як завжди, обдарувати вихованців Центру солодощами та іграшками. Гості, всі присутні слухали пісні та вірші у виконанні не лише маленьких дітей, а й вихованців старших груп...

Переглядів: 12013 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Досягнення служби зайнятості: реалії сьогодення та погляд у майбутнє»

     Центр зайнятості в Галичі21 грудня 2010 року з нагоди 20-ої річниці створення державної служби зайнятості в Галицькому районному центрі зайнятості було проведено засідання круглого столу з роботодавцями району.
Розпочала засідання круглого столу директор Галицького центру зайнятості Ганна Баранівська, яка привітала всіх присутніх із ювілеєм створення державної служби зайнятості. У своєму виступі вона зосередила увагу на виконанні Програми зайнятості населення за 2010 рік, стані ринку праці на сьогоднішній день та детально зупинилася на внеску служби зайнятості в соціально-економічний розвиток району, накреслила шляхи подальшої співпраці районного центру зайнятості з роботодавцями району.
Заступник директора Галицького районного центру зайнятості Наталія Мацьків розповіла присутнім про історію створення Галицького центру зайнятості, про основні здобутки служби за двадцять років її існування.

Переглядів: 2033 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Енергетики району відзначили професійне свято

     Енергетики району відзначили професійне святоПрофесія енергетика – одна з основоположних і життєво необхідних. Їх праця дає енергію для роботи всіх галузей промисловості і дарує людям світло і тепло, такі необхідні для комфортного життя в сучасному світі.
22 грудня енергетики Галицького району відзначили своє професійне свято. Саме завдяки самовідданій праці декількох поколінь висококваліфікованих фахівців була створена могутня виробничо-технологічна база, введені в дію унікальні енергетичні об’єкти в районі, – зазначив у інтерв’ю редакції газети директор філії ВАТ «Прикарпаттяобленерго» «Галицький РЕМ» Тарас Гнатюк.
– На сьогоднішній день у філії ВАТ «Прикарпаттяобленерго» «Галицький РЕМ» працює 124 досвідчених, технічно грамотних та самовідданих, з великої літери Енергетиків, які обслуговують 71 населений пункт району, а точніше – 27,8 тисяч точок обліку.

Переглядів: 2106 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Софрон Мудрий освятив новий храм у Сапогові

     Церква в Сапогові19 грудня, в День величного свята Миколая-Чудотворця, в селі Сапогів Галицького району відбулася Архиєрейська Служба Божа за участю єпископа-емерита Софрона Мудрого, декана Галицького деканату УГКЦ отця-мітрата Василя Завірача, священиків сусідніх парафій з нагоди відкриття новозбудованого храму.Цього морозного зимового ранку до нової святині  ще задовго до початку урочистостей почали сходитися жителі Сапогова, гості з інших близьких і віддалених населених пунктів. У яскравих сонячних променях виблискували новенькі куполи церкви, додаючи урочистості храмовому святові.
Після урочистої літургії єпископ-емерит Софрон Мудрий вручив сільському голові Володимиру Олійнику та головному меценатові, голові правління ЗАТ «Газтранзит» з іноземними інвестиціями Михайлові Лінчевському грамоти від Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Любомира.

Переглядів: 2171 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Храмове свято у Галицькій школі

     “Світ мучиться і гине. І, на жаль, люди змушені жити серед мирських мук. Більшість відчуває велике відчуження, байдужість – особливо зараз. Люди не мають за що втриматися. І якщо у них нема віри в Бога, щоб на нього покластися, то їм не уникнути страждань”, – писав у своїх щоденниках блаженний старець Паїсій.
Роки, які ми переживаємо, – тяжкі. Наші політичні діячі вже визнають своє безсилля. Та не хочуть визнати Бога. Тому й не знаходять підтримки серед людей. Не можуть прийти з ними до взаєморозуміння. Люди легко потрапляють під вплив зла. А Христос діє в межах благородства.

Переглядів: 1486 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Місто, де народився Ісус

     ВіфлеємВіфлеєм розташований на Західному Березі річки Йордан, на території, яку оскаржують Ізраїль і Палестинська автономія, яка домагається повної незалежності. Ця обставина часто створює неспокійну обстановку в місті. Віфлеєм відділений від Ізраїлю бетонною розділовою стіною. Щоб потрапити в місто, треба пройти через контрольно-пропускний пункт.
Віфлеєм розташований на Західному Березі річки Йордан, на території, яку оскаржують Ізраїль і Палестинська автономія, яка домагається повної незалежності. Ця обставина часто створює неспокійну обстановку в місті. Віфлеєм відділений від Ізраїлю бетонною розділовою стіною. Щоб потрапити в місто, треба пройти через контрольно-пропускний пункт.

Переглядів: 7323 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Досягнуте – не межа

     Джура Олександр ДмитровичВ наступному році Бурштинський енергетичний коледж Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відзначатиме 45-річчя з часу заснування. За цей період навчальний заклад закінчило понад 12 тисяч випускників, зайнятих в енергетиці України. З року в рік зміцнюється матеріально-технічна база. Постійна увага приділяється навчально-виховному процесу, методичному та кадровому забезпеченню. Розпочато підготовку бакалаврів за трьома напрямами денної та заочної форм навчання.

Переглядів: 4042 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Про кримінальну відповідальність за порушення у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування

     Згідно з ч.18 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» посадові особи суб’єктів солідарної системи та накопичувальної системи пенсійного страхування, винні в порушенні законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Стаття 212-1 Кримінального кодексу України встановлює кримінальну відповідальність за ухилення від сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування...

Переглядів: 5041 | Коментарів: 0 Детальніше >>

147,3 млн.грн. сплачено з початку року до бюджетів усіх рівнів платниками податків Галицького району

     ДПІПро  особливості  адміністрування  податку на прибуток, податку на додану вартість, місцевих податків та зборів та інших нововведень у законодавстві, запроваджених Податковим кодексом, йшлося під час прес-конференції заступника начальника Державної податкової інспекції в Галицькому районі – начальника відділу оподаткування юридичних осіб Кудляка Ігоря Володимировича.
Ігор Володимирович відзначив, що з ухваленням Податкового кодексу перед державною податковою службою постало ряд важливих завдань і податківці мають забезпечити їх якісне та своєчасне виконання.
 У Податковому кодексі не лише кодифіковано існуюче податкове законодавство, а й вдосконалено деякі види податків, принципи та норми оподаткування. Ігор Володимирович детально охарактеризув найбільш важливі моменти податкового законодавства, які набирають чинності  вже у січні наступного року.

Переглядів: 1477 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Розмір пенсії збільшено

     У результаті проведених з початку року перерахунків пенсії середній розмір пенсійної виплати в районі збільшився з 853.92грн. (станом на 01.01.2010р.) до 947.46грн. (станом на 01.10.2010р.).
З 01.12.2010р. у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2010р.» збільшились мінімальні розміри пенсії з 723грн. до 734 грн.
Мінімальний розмір пенсій визначається, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.  На 01.10.2010р. прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становив 723 грн., а на 01.12.2010р. – ...

Переглядів: 1660 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Матеріальну допомогу при народженні дитини збільшено

     Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект, який передбачає збільшення загальної суми матеріальної допомоги при народженні дитини, запропонований Президентом України Віктором Януковичем.
Зокрема, за Закон «Про внесення зміни до статті 15 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям (щодо матеріальної підтримки материнства і дитинства)» проголосував 261 із 378 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Переглядів: 3345 | Коментарів: 0 Детальніше >>

31-ій річниці з дня вводу радянських військ в Афганістан присвячується…

     Дрібними піщинками збігає час у годиннику життя. День змінює невблаганна ніч, а вона, володарка темряви, під крилом вічності приховує те, що зветься «правдою». Людина свято вірить, що у цьому житті  покликана для щастя, адже вона – Людина.
Гортаю сторінки історії моєї Батьківщини. Зупиняюся… Чорними літерами викарбувано  страшне слово  «Афган». Це ж синонім до нього не що інше як  «смерть». Чому темнота ночі не зітре його з пам’яті?! Знаю: у матері, яка втратила сина, не буде іншого серця, іншої душі. У неї ніколи нічого вже  не буде. Її життя давно втратило сенс.
Афганська війна – ще одна сумна сторінка нашої історії, брудна, неоголошена… Та хіба війни бувають чистими? Вона, які усі попередні, несла смерть, каліцтво, одягнула в жалобу тисячі сердець, материнських сердець.

Переглядів: 2737 | Коментарів: 2 Детальніше >>

Вони боролися за волю України

     22 грудня 1932 року польський суд засудив Дмитра Данилишина і Василя Біласа до кари смерті через повішення.
Хто були ті хлопці із невеличкого на той час міста Трускавця? Злодії, бандити, грабіжники?.. Ні, це були великі патріоти, члени Організації Українських Націоналістів і члени Української Військової Організації (УВО) реферантури ОУН.
Основним завданням УВО і засобом боротьби був протитерор, який охолоджував гарячі голови польського уряду, що впроваджував в Галичині хвилю польського терору. Військові польські частини проводили по селах грабежі, розстрілюючи українських патріотів без усякого суду, намагаючись в короткі терміни асимілювати українців на окупованих землях. Така політика польського уряду щодо українців змусила ОУН вдатися до протитерору, виконавцем якого була УВО. Важливим питанням діяльності УВО було її фінансування.

Переглядів: 2781 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вони були патріотами України

     УПА Рудий Володимир Михайлович, псевдо «Дуб»11 грудня 2010р. відійшов у вічність вірний син України, член ОУН з 1940р., вояка УПА Рудий Володимир Михайлович, псевдо «Дуб».
Важкий і тернистий шлях до волі пройшов Володимир.
Народився Володимир Рудий 1922р. в селі Липівці Перемишлянського району Львівської області. 21-річним юнаком у 1943 р. добровільно вступив в УПА. Пройшов військовий вишкіл в Карпатах у курені «Трембіта», курінний «Хміль» в сотнях «Чорнобривий», «Ясьмін». В лавах УПА рядовий кулеметник брав участь в боях на Холмщині, охороняючи українські села від нападу польських шовіністів.

Переглядів: 2291 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спорт у Галицькому районі

Переглядів: 2346 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Чутки знову виявилися перебільшеними

     У четвер Галичем почали ширитися чутки: в реанімації від ускладнень грипу помер молодий чоловік. Люди стривожилися, у місті знову почалися розмови про страшний грип, який минулого року викликав чималу паніку серед населення. Щоб не допустити повторення минулорічної ситуації, ми звернулися до медичних джерел за поясненням, що ж все-таки сталося...

Переглядів: 1390 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net