на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Галичани відзначили 25-річчя легалізації УГКЦ

     8 лютого Архиєрейською Службою Божою, яку очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, в церкві Різдва Христового міста Галича розпочалися урочисті заходи з нагоди 25- річного  ювілею переходу деканального храму в лоно Української Греко-Католицької Церкви.Цього дня до храму прийшли не лише галичани, а й мешканці сіл Залукви, Тустані, Межигірців, Блюдник, Крилоса разом із своїми парохами. Саме ці парахії двадцять п’ять років тому засвідчили свою вірність і підтримку греко-католицькій церкві, не зрадивши її. – Завдяки сильній вірі та витривалості наших отців і мирян, які пережили тяжкі часи переслідувань і репресій, ми маємо можливість тепер вільно визнавати та прославляти Бога, – зазначив під час проповіді владика Володимир Війтишин. – Шлях, який пройшла наша церква, – це приклад для усього світу. За неї віддали життя наші блаженні, «мученики сьогодення», яких ми згадуємо. Вони є уособленням мільйонних жертв: священиків, монахів та монахинь, простих мирян, які «мучились, карались, але не каялись», не здавались і не зраджували своєї віри. З легалізацією УГКЦ відбулося воскресіння Церкви, воскресіння Держави, воскресіння нації, – підсумував митрополит.

Переглядів: 751 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицькі волонтери повернулися зі Сходу

     Шість тонн допомоги днями доправили в зону бойових дій галицькі волонтери. Про це повідомив газеті голова ГО «Галич «Майдан» Михайло Вітовський. Разом з п.Михайлом такий необхідний для наших воїнів вантаж супроводжували керівник галицької Самооборони Степан Наконечний та водій Мирон Кузневич.Бутлі з питною водою, продукти харчування, в тому числі м’ясні консерви (надані ТзОВ «Даноша»), військовий одяг, а також гуманітарну допомогу від мешканців німецького міста Радеберг галичани передали військовим у Маріуполі, біля м.Волноваха, бійцям Чернівецького та Львівського загонів.

Переглядів: 659 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     «Мир кращий за війну. Це аксіома. Однак шлях капітуляції не встеляється пальмовими гілками», - слова журналіста Олександра Прилипка чудово ілюструють спроби завершити війну палкою вірою в дипломатію. І знову переговори в Мінську, у «нормандському форматі». Обличчя все ті ж - Порошенко, Путін, Меркель та Олланд. Вимоги не змінилися також: «заморожування» конфлікту, надання окупованим територіям автономії (себто узаконення їх як злоякісних новоутворень), відведення військ та припинення вогню. США зволікають із наданням Україні летального озброєння.

Переглядів: 683 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Ярослав БАРТКІВ: Наше завдання – зберегти Галич

     Минулого тижня новопризначений голова Галицької райдержадміністрації Ярослав Бартків дав першу на цій посаді прес-конференцію для представників районних та обласних ЗМІ.Очільник району поділився з журналістами своїми враженнями від ознайомлення з районом, розповів про проблеми, окреслив пріоритетні питання своєї діяльності щодо розвитку нашого краю та відповів на запитання, які цікавили присутніх.Як повідомлялося раніше, Ярослав Бартків основними напрямками своєї роботи на сьогоднішньому етапі вбачає підтримку воїнів АТО та їхніх родин, сприяння та розвиток волонтерського руху, патріотичне виховання молоді, виплата зарплат, а також розвиток Галича як історичної столиці. 

Переглядів: 829 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Хто і як може отримати статус учасника бойових дій

     За даними Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, станом на 30 січня 2015 року на розгляд Міжвідомчої комісії внесено 14 139 справ, із них 13 628 учасникам АТО вже надано статус УБД (учасника бойових дій, детально — див. таблицю). Хто, куди та з якими документами може звернутися для отримання такого     статусу — публікуємо інфографіку, яку за даними Генштабу ЗСУ та Міжвідомчої комісії підготував «Урядовий кур’єр», а також звернувся за коментарями до фахівців.

Переглядів: 839 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У здоровому тілі – здоровий дух!

     Справжня особистість народжується у гармонійному поєднанні матеріального і духовного. Така людина здатна знайти себе у суспільстві і виступити на захист землі, краю, батьківщини. А що краще допоможе вплинути на формування духовності людини, як не систематичне заняття фізичною культурою і спортом? Це розуміє майже кожен учень Бовшівської ЗОШ І-ІІ ст., бо одним із важливих напрямків роботи школи є сприяння розвитку фізкультури. Виконувати це завдання за умов постійної нестачі коштів, звичайно, непросто, а інколи - неможливо. 

Переглядів: 1810 | Коментарів: 1 Детальніше >>

З Україною в серці

     Події Майдану сколихнули увесь світ. Країни Європи та українська діаспора підтримали прагнення нашого народу самостійно вибирати свій шлях розвитку. Але ніхто не міг передбачити, що мирний протест перетвориться у криваву війну, що продовжується і сьогодні.Не залишили байдужими ці події і патріотичний Бовшів. Свободолюбиві мої односельчани відразу відгукнулися на заклик «Україно, вставай!». І вже у листопаді 2013 року зібралися на сільський майдан з гаслами протесту. 

Переглядів: 863 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Голова РДА просить сільські ради «скинутися» на фінансування пожежної команди

     Під керівництвом голови райдержадміністрації Ярослава Бартківа відбулася нарада з питання функціонування Більшівцівської місцевої пожежної команди. Під час зустрічі було обговорено доцільність збереження місцевого пожежного підрозділу, інформує інформаційно-аналітичний відділ апарату РДА.

Переглядів: 904 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Благодійність – ліки для душі!

     В гонитві за матеріальним ми часто забуваємо, що істинною вічною цінністю цього світу є людська душа. Вона звеличується чи руйнується нашими думками й вчинками. Благодійність якраз – це те, що не дає душі зачерствіти. Це внутрішня душевна необхідність. Сама можливість допомогти комусь і її реалізація приносить  велике задоволення, радість, піднесення, можливо, навіть більше, ніж тому, хто отримує допомогу. 

Переглядів: 803 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Перший ужинок на літературній ниві

     Нещодавно побачила світ перша книга нашої краянки з м.Бурштина Оксани Кузів «Адамцьо». В Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася творча зустріч з автором, яку організувала заступник генерального директора з адміністративно-господарської роботи Ірина Чернега. Крім науковців Заповідника, на літературному заході були присутні працівники Галицької центральної районної бібліотеки, вчителі Галицької загальноосвітньої школи № 1 та ін.

Переглядів: 787 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Зустріч з фотомитцем

     5 лютого в читальній залі Галицької ЦБ відбулася нарада працівників Галицької ЦБС.У гості до галичан завітав  відомий фотохудожник, редактор і видавець, лауреат Національної премії України   ім. Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, почесний доктор Української академії друкарства, лауреат багатьох престижних міжнародних нагород, автор близько сотні авторських книг та фотоальбомів, власник унікальної приватної фотомистецької галереї Василь Пилип’юк. 

Переглядів: 724 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Зустріч з референтом

     5 лютого в читальній залі Галицької  центральної бібліотеки відбулася зустріч працівників ЦБС з референтом Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії о. Михайлом Дзулем, який ознайомив присутніх з екологічною валізою і  представив предмети, які допоможуть у енергозаощадженні.

Переглядів: 830 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Діонісій Дорожинський – один із славних уродженців Галича

     Кілька років тому у газеті «Галицьке слово» (див. часопис за 9 листопада 2012 року) була надрукована стаття Ігоря Коваля «Один із фундаторів Богословської академії у Львові». У ній йшлося про одного із славних уродженців м.Галича,  доктора Діонісія Дорожинського. Загалом інформація про нього є  відомою, а оскільки автор, судячи із назви статті, вирішив зупинити свою увагу на його львівському періоді, то окремі факти біографії Д.Дорожинського залишилися поза публікацією. Тому, зважаючи на ширше зацікавлення особою цього історичного діяча,  пропонуємо цікаві і до цього часу не висвітлені факти життя Д. Дорожинського та членів його родини.

Переглядів: 1261 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Кохайтеся ж, чорнобриві, та не з москалями…»

     Ця Шевченкова пересторога є надзвичайно актуальною саме зараз, в наші дні, коли російська військова потуга сконцентрувалася на східних і південних кордонах України, а її вишколені найманці захопили Крим та убивають і тероризують наш люд на східних теренах - регіони Донбасу та Слобожанщини. Але, що зробиш?! Наш північний сусід без війни не може… Загарбувати і окупувати – це його хобі. Колись Федір Достоєвський сказав, що Росія викидає ту огиду, якою її годували. І це правда. В 30-их роках минулого століття населення східної України було знищене сталінським Голодомором, а на їхні обійстя організовано завезли російських селян «для зміцнення дружби двох братніх народів». 

Переглядів: 1360 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Всесвітній день водно-болотних угідь

     2 лютого увесь світ відзначив День водно-болотних угідь. Рішення відзначати цей день прийняте з нагоди ухвалення Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (Рамсарської конвенції), 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсар, на березі Каспійського моря.Секретаріат конвенції визначив лозунг 2015 року: «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього». Основна його ідея – підкреслення важливості екосистем водно-болотних угідь для збереження біорізноманіття та забезпечення сталого розвитку людства в майбутньому.

Переглядів: 784 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вимоги до дерев’яного пакувального матеріалу (тари)

     Вимоги країн-імпортерів і заходи, які вживають до дерев’яного пакувального матеріалу, насамперед спрямовані на недопущення ввезення та розповсюдження карантинних організмів лісопродукції. Міжнародний стандарт №15 якраз і є тим фітосанітарним заходом, який розробила Міжнародна конвенція із захисту рослин і рекомендувала для виконання країнам-членам СОТ та тим, що бажають вступити до СОТ, для запобігання занесенню на територію країни карантинних організмів.

Переглядів: 1843 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Угіддя для нашого майбутнього

     2 лютого, у Всесвітній день водно-болотних угідь, незвично пройшов урок біології у 9 класі Бурштинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Екскурсовод-методист Галицького національного природного парку Іван Голійчук провів бесіду з учнями про значення водно-болотних угідь в житті людства, адже до 33 таких угідь в Україні, які мають міжнародне значення, належить Бурштинське водосховище, площею 1260 га, і ріка Дністер, площею 820 га.Навчальний заклад розташований на узбережжі рукотворного Бурштинського моря, якому, до речі, у цьому році виповнюється 50 років. 

Переглядів: 814 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net