на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Про тих, хто був за мить до смерті

     У ці лютневі дні, сповнені сумом другої річниці кривавої розправи над активістами Євромайдану в Києві, ми вкотре схиляємо голови перед портретами Героїв Небесної Сотні, молимось їх світлій пам’яті та виголошуємо святі слова: «Герої не вмирають!». 

Переглядів: 1017 | Коментарів: 0 Детальніше >>

...Знову хлопці приходять на «свято» в день стрічання весни і зими...

     15 лютого, після поминальної панахиди в церкві Різдва Христового, воїни-афганці разом з представниками громади міста, керівниками району, міст Галича і Бурштина вже 26-ий рік поспіль зібралися на вулиці Львівській біля пам’ятного знака полеглим у афганській війні. До підніжжя монумента знову лягли живі квіти, традиційно ветерани Афганістану підняли третій тост за полеглих, прозвучали короткі промови.

Переглядів: 632 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Закодована енергія доброго світла

     Відчиняєш комірчину її душі, а там – повно-повнісінько всього: і радість буття, і біль, і тихе щастя, і гірка сльоза…  Та найбільше, мабуть, її – Любові до всього сущого. Господоньку, так це ж цілісінький скарб, битком наповнений думками, ідеями та мріями, котрі заховані так далеко від людських очей!

Переглядів: 582 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицька археологія у новій книзі

     Вихід у світ нової книги – це знакова подія не тільки у житті авторів, але й тієї місцевості, про яку вона написана. Для нас відрадно те, що ця друкована праця - про Галич, місто, яке навіть самою назвою може багато  що розказати. Приємно й те, що презентація книги пройшла теж у Галичі. А це означає, що місто із славною історичною традицією може і тепер впевнено заявити про себе.

Переглядів: 704 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Літературний портрет «Не для слави, але для людей»

     Його вагомий внесок у розвиток української літератури безперечний, хоч і досі гідно не поцінований. Лесь Мартович увійшов у літературу як самобутній письменник кінця ХІХ – початку ХХ століття, блискучий знавець народного життя, неперевершений майстер сатири.

Всю свою громадську і літературну діяльність письменник спрямував на боротьбу за те, «…щоб у тім світі запанував порядний чоловік, а не злодій і розбійник».

Переглядів: 720 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Відновлення історичної пам`яті

     У 1246 р. князь Данило Галицький і хан Батий уклали між собою мирну угоду, якою було передбачено, що хан дозволяє 80-ти караїмським родинам із Солхату, Мангупа та Кафи поселитися в Галичі, де вони мали отримати певні привілеї від Данила. На цій підставі можна вважати, що в середині XIII ст. караїми з Криму утворили в Галичі свою колонію.

Переглядів: 676 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Кольоровий тиждень у Межигорецькій ЗОШ I-II ст.

     Східні мудреці вважали, що людина народжується із прекрасним пуп’янком усередині. Від неї залежить, чи розквітне цей бутон пишною квіткою та наповнить своїм ароматом життя, чи, навпаки, залишиться непоміченим, зів’яне, засохне. Силою кольорів ми здатні впливати на прекрасний пуп’янок нашої душі, пробуджуючи пелюстки прекрасної квітки.

Переглядів: 704 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Молодіжний арт-вечір

     13 лютого в Будинку культури  с.Блюдники  відбувся  арт-вечір, присвячений Дню закоханих. Організаторами заходу виступили Галицький районний Центр дитячої та юнацької творчості та Будинок культури с. Блюдники.   

Учасниками дійства  стали  вихованці гуртків «Фольклор та етнографія» (керівник Наталія Савчук), «Молодіжний клуб «Ініціатива»» ( керівник Степан Липовецький) та молодь села. 

Переглядів: 576 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Солодкий ярмарок» у Бринській школі

     Уже з порога цього навчального закладу відчувається любов і доброзичливе ставлення педколективу до своїх вихованців. 

У Бринській ЗОШ І-ІІ ст. завдяки співпраці учнів, батьків і вчителів створили родинну атмосферу пошуку й творчості. 

Переглядів: 830 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Свято кохання у Сапогові

     14 лютого весь світ святкує День закоханих. День, коли кожен може наважитись відкрити своє серце такому ніжному та трепетному почуттю, як кохання. 

Романтична атмосфера панувала і в Сапогівському сільському клубі.

Переглядів: 601 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Все починається з любові»

     13 лютого в приміщенні Будинку культури с.Вікторів відбувся розважальний захід «Все починається з любові», де з вуст Ярослава Ткачівського, вихідця села, звучала поезія, котра зачаровувала своєю мелодійністю.

Переглядів: 571 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Вечір зустрічі шкільних друзів

     Уже традиційно у першу суботу лютого в Галицькій ЗОШ І – ІІІ ступенів №1  проходить вечір зустрічі шкільних друзів.

 Цьогоріч на свято були запрошені випускники, які закінчили школу в 1946 -2015 роках. Це мешканці Галича. Чимало  було й випускників, які проживають не тільки у нашому містечку, але й на теренах цілої України та далеко поза її межами. Звичайно, шкільна громада прагнула показати усе, чим пишається: новими кабінетами, естетичним виглядом та самою  атмосферою.

Переглядів: 755 | Коментарів: 1 Детальніше >>

У колі шкільних друзів

     Незважаючи на зимову пору, день був сонячний і теплий. У Дем’янівській ЗОШ І-ІІст. За традицією на початку лютого відбулася зустріч випускників різних поколінь. У теплій атмосфері зібралися колишні випускники, а тепер лікарі, вчителі, волонтери, водії, бізнесмени – усі знавці своєї справи.

Переглядів: 553 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У вікторівському лісі відбулися урочистості з нагоди 65-ої річниці загибелі вояків УПА

     Павло Когуч, сотенний УПА із с.Павлівки Тисменицького району, та його друзі Ярослав Глум із Вікторова й 19-річний Ігор Скрентович із села Залуква героїчно загинули 65 років тому 14 лютого.

"Виявивши криївку, більшовики послали туди вікторівського хлопця з пропозицією до повстанців здаватися. Ті його прогнали, наказавши втікати, щоб не загинув разом із ними. Незабаром з криївки пролунало три постріли,  запанувала тиша. Коли гарнізонники наважилися залізти до криївки, Павло ще дихав, а друзі лежали мертвими. Вороги були розчаровані, бо архів сотні Павло перед смертю знищив", - так описує цей день Іван Когуч у книжці  "Павло Когуч - сотенний УПА". Так розповідають і земляки.

Переглядів: 752 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Спецавтомобіль для дітей з особливими потребами

     Сьогодні діти та молодь з особливими потребами, якими опікується ГО «Довір'я» з міста Бурштин,  отримали від БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» автомобіль, облаштований для транспортування осіб з обмеженими можливостями.  

Для  задоволення доступу у потребі  перевезення  дітей-інвалідів  «Карітас єпархії Фульда»  подарував   спецавтомобіль, який  придбаний  за кошти батьківського комітету майстерень «Карітасу Фульда», де  також працюють люди з особливими потребами. 

Переглядів: 722 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Господарюють, дбаючи про довкілля

     У Галицькому районі та  за межами нашої області добре відоме сільськогосподарське ТзОВ «Даноша». Знане воно не тільки виробничими досягненнями, а й своїми соціальними та екологічними проектами. Вони впроваджуються в життя спільно з сільськими громадами, на територіях яких діє підприємство, та з екологічними організаціями. 

Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини — невід'ємна умова діяльності компанії «Даноша». 

Переглядів: 681 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Дмитро Симак очолив інститут

     Славетна земля Галицька своїми знаменитими синами та доньками! Це і знані науковці, і відомі медики,і заслужені діячі культури. Поряд з цими людьми особливе місце посідають наші Галицькі герої "Майдану" та учасники АТО. Ці мужні люди відважно відстоювали незалежність рідної неньки-України в тих пекельних осередках, куди їх кликала Батьківщина. Заради побудови світлого майбутнього в великій Європейській сім"ї, кожен Галичанин повинен достойно виконувати свою роботу на тому місці, куди його спровадила доля. 

Переглядів: 1573 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Нараївка – 640 літ потому

     Знати, помагати і шанувати!.. Сповідуючи таку філософію у відносинах з людьми, Марія Романівна Курас – вже втретє обрана Нараївським сільським головою – постійно відчуває теплу зустрічну хвилю. Не на словах, а в реальних справах. І немає значення, хто їх ініціював – місцева влада чи громада? Головне, що спільними зусиллями в Нараївці досягають більшого, ніж можна було б сподіватися. 

Переглядів: 1167 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net