на сайті  
   
 
Субота, 23 жовтня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


Архів газети "Галицьке слово"

2019 рік

2018 рік

2017 рік

2016 рік

2015 рік

2014 рік

2013 рік

2012 рік


2011 рік


2010 рік


Переглянути весь архів газети
Унікальна колекція «Кобзаря» у Галичі

     Я свічку засвітив колись…

     До дна відтоді келих горя випито.

     Ще трохи і… молись, чи не молись,

     Із рук тремтячих недопалок випаде.

     Я ніс вогонь крізь чорноту обмов,

     Крізь морок тюрем, через грати відчаю.

     Він погасав, але я знов і знов

     Од свого серця цю свічу засвічував.

Переглядів: 896 | Коментарів: 1 Детальніше >>

Тиждень в Україні з іронією і без...

     Важко повернути довіру. Простіше воскресити надії та долати хворобу, аніж повернутися туди, де тебе зрадили чи розчарували. Спостерігаючи за ситуацією у державі, важко не визнати: більшість українців втратили довіру до влади. Дехто безповоротно…Нещодавно Руслана Лижичко залишила у своєму блозі на «УП»  допис під назвою «По-моєму, чувак, нас кинули». Вона звернулася до людей не тільки як відома співачка, але й, передусім, як волонтер і громадський діяч.

Переглядів: 847 | Коментарів: 0 Детальніше >>

У Тумирі готуватимуть заготовки для борщу українським воїнам

     Минулої середи активісти району депутат районної ради Володимир Магаль, Володимир Чуйко та Михайло Вітовський доправили у с. Тумир дві електросушарки для сушіння овочів та фруктів.Таке обладнання знадобилося мешканцям віддаленого села для приготування овочевих наборів нашим воїнам.Як зазначає сільський голова Тумира Василь Саранчук, така ініціатива виникла у громади під час сходу села.  

Переглядів: 936 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Великдень української книги»

     Обласна державна адміністрація у рамках проекту «Книжкові мости єднають серця» ініціює проведення благодійно-просвітницької акції «Великдень української книги». Проект «Книжкові мости єднають серця», започаткований минулого року, знайшов позитивний відгук серед громадськості Прикарпаття. Свідченням  цього є те, що понад 9 тисяч книг були передані у бібліотеки Донецької та Луганської областей. 

Переглядів: 706 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Довідка про стан розгляду звернень громадян у Галицькій районній державній адміністрації протягом 2014 року

     Загальна кількість звернень громадян, які надійшли на розгляд до районної державної адміністрації за 2014 рік, становить 691 звернення, з них письмових - 635, на особистому прийомі у голови районної державної адміністрації перебувало 56 громадян.Від органів влади вищого рівня до районної державної адміністрації надійшло за  2014 рік   52  звернення.На Урядову «гарячу лінію» контактного центру надійшло 135 звернень.На «гарячу» телефонну лінію при районній державній адміністрації надійшло  5 звернень. 

Переглядів: 769 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Служба “101” застерігає, радить!

     Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для області справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає на весняному сонці і легко загорається від сірника або цигарки. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам району, так і лісовим насадженням, яких, до речі, в нашому краю не так вже й багато. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто. 

Переглядів: 620 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Головне управління статистики інформує

     Обсяг реалізованої промислової продукції підприємствами міст та районів області за січень 2015 рокуЗа січень 2015 р. підприємствами області реалізовано промислової продукції на 1993,5 млн грн або 2,1% її загального обсягу по Україні.Суттєві обсяги реалізації забезпечили підприємства міст Бурштина (35,7% загальнообласного обсягу), Івано-Франківська (17,9%) і Калуша (11,5%), Долинського (9,9%), Рожнятівського (5,8%), Тисменицького (5,6%) районів. 

Переглядів: 753 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Тарасова молитва

     У Шевченкових поезіях, написаних після повернення із заслання, все  частіше звучать біблійні мотиви. Кобзар звертається до переспівів із Святого Письма, зокрема  до біблійної історії, наслідування біблійних пророцтв. Так з’являється «Подражаніє 11 псалму», «Подражаніє Ієзекіїлю. Глава 19», «Осії. Глава XIV (Подражаніє)». Прочитання цих  творів дає розуміння того, що Біблія входить у поезії Великого  Кобзаря не просто як данина традиції, а як намагання донести пам’ятку християнської культури до свідомості рідного народу, до того ж його рідною мовою, осмислити шлях українців у світі крізь призму вічної символіки.

Переглядів: 905 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Рідна мова – диво калинове»

     21 лютого в Україні та в усьому світі відзначається  День рідної мови. Наша рідна українська мова – це барвистий килим самоцвітів, що віками ткали і генії нації, і прості українці. Наша мова – це криниця духовності й моралі, дзеркало української душі, доброти, душевності і щирості. Мова – це серце нації, його невичерпна духовна скарбниця.Ось уже четвертий рік у нашому районі діє програма розвитку та захисту рідної мови,  в рамках якої у Галицькій центральній районній бібліотеці проходить районний конкурс художнього читання «Рідна мова - диво калинове». 

Переглядів: 1246 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький волонтер провідав земляків на сході України

     Минулого тижня голова Галицької районної організації Всеукраїнської спілки ветеранів Афганістану Михайло Вітовський повернувся із зони бойових дій. Разом зі своїми побратимами з обласної організації він проїхав майже всю Луганську область від м.Артемівська до м.Щастя. Волонтери побували в 128-ій, 24-ій та 92- ій окремих механізованих, а також у 80-ій аеромобільній бригадах. 

Переглядів: 908 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Який він, вправний орендар української землі?

     Пригадується початок 90-х років. Нема вже багатьох селищ на мапі України, нема на цьому світі й старезного дідуся, який, попихкуючи самокруткою, все докоряв тим, хто зібрався ліквідувати колгоспи. «Треба клунок зерна – прошу Панасенка. Вугілля привезти – знову до нього. З пастівником біди нема: вигнав корову чи козу на луки й нехай собі пасеться. А як не стане колгоспів, то хто про мене згадає?» - причитував старий.І не один він такий, хто не хотів розлучатися з колгоспом, з острахом сприймав аграрні реформи. 

Переглядів: 1196 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Крадіжки ліній телефонних мереж

     Прокуратурою Галицького району упродовж січня-лютого цього року забезпечено здійснення процесуального керівництва у двох кримінальних провадженнях за фактами викрадення телефонних ліній, вчинених неподалік с. Дем’янів, с. Старий Мартинів та с. Куропатники Галицького району.У ході розслідування зазначених проваджень встановлено, що двоє непрацюючих  громадян 1994 та 1995 р. н., з метою особистої наживи, здійснювали крадіжки ліній телефонних мереж.

Переглядів: 743 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Статус та державні гарантії учасникам бойових дій на сході України

     Статус учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали участь в антитерористичній операції, надається відповідно до порядку, визначеного і затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року за № 413.

Переглядів: 824 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Гострі респіраторні захворювання та їх ускладнення

     В області та районі протягом кількох тижнів реєструється підвищена захворюваність на гострі респіраторні хвороби верхніх  дихальних шляхів.           Ці недуги розповсюджуються повітряно-крапельним шляхом. Під час чхання та кашлю хвора людина поширює в оточуюче середовище аерозоль (дуже дрібні крапельки слизу, котрі містять збудників хвороби), який розповсюджується на відстань кількох метрів від неї та здатен певний час перебувати в повітрі закритих приміщень. Ситуація погіршується при підвищеній вологості повітря. 

Переглядів: 855 | Коментарів: 0 Детальніше >>

«Отець Ієронім Бариш – щирий народний діяч»

     Саме такими словами, за рік до початку Першої світової війни, львівська газета «Діло» у некролозі підсумувала життя відомого свого часу священика о. Ієроніма Бариша. Те, що священнослужителі займали активну життєву позицію, було завжди помітним. Адже багато із них не тільки виконували свої душпастирські обов’язки, але й вели за собою громади. Парохи часто організовували по селах товариства «Просвіти», були активними у протиалкогольному русі, відстоювали права своїх співгромадян у австрійському парламенті чи Галицькому сеймі. 

Переглядів: 1001 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Роман Шухевич – політик, воїн, громадянин…

     Роман Шухевич – провідник Організації Українських Націоналістів на рідних землях та головний командир Української Повстанської Армії. Незважаючи на те, що Роман Шухевич у структурах ОУН і УПА обіймав найвищі становища, у контактах з людьми він був завжди врівноважений, коректний, відвертий. Головнокомандувач також був вельми витриманою людиною, ніколи не підвищував голосу, хоча інколи, як військовикові, і годилося б давати інструкції та пояснення, а передовсім накази, більш акцентовано (тобто з деяким притиском). Підлеглі в бойових умовах, у військових середовищах зверталися до Шухевича словами «Друже Командире», а в кадрах ОУН - «Друже Провіднику». 

Переглядів: 1127 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Виставка творів Володимира Баляса

     

     У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрилася виставка робіт видатного художника, уродженця Рогатина Володимира Баляса (1906–1980). На відкритті були присутні, крім науковців заповідника, працівники районної бібліотеки, учні Галицької гімназії та Малої академії народних ремесел м. Галича та ін. Володимир Баляс – різноплановий митець, який вдало поєднував у своїй творчості графіку й живопис, книжкову ілюстрацію і плакат, дереворит і лінорит, мозаїку, іконопис і навіть скульптурні композиції. 

Переглядів: 1006 | Коментарів: 0 Детальніше >>

200 років від дня народження Михайла Вербицького

     4 березня минуло 200 років від дня народження Михайла Вербицького - українського композитора, хорового диригента, священика УГКЦ, громадського діяча, автора музики Державного Гімну України. Народився він на Надсянні у родині греко-католицького священика. Коли Михайлові виповнилося 10 років, помер батько. Ним і його молодшим братом Володиславом заопікувався їх далекий родич – перемишльський владика Іван Снігурський, один із найяскравіших діячів УГКЦ. 1828 року Іван Снігурський заснував при Перемишльській кафедрі УКГЦ хор, згодом -музичну школу, в яких співав і навчався Михайло. 

Переглядів: 816 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Зміни до законодавства щодо легалізації заробітної плати

     Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення. Однак чимало роботодавців просто ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їхньої праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в «конвертах». У цьому випадку мова йде про «тіньові» заробітки, з яких не сплачуються податки і внески.

Переглядів: 929 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Василь Месеренко – чемпіон України з пауерліфтингу серед ветеранів

     23-24 лютого 2015 року в  м. Полтава проходив чемпіонат України з пауерліфтингу серед ветеранів,де брали участь відомі спортсмени, заслужені майстри спорту України, чемпіони та призери України Європи та світу.

Переглядів: 1191 | Коментарів: 0 Детальніше >>

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net