на сайті  
   
 
Середа, 14 квітня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...


12 липня – День Дністра
05.09.2014 | Переглядів: 691
Рейтинг

     Вода є джерелом життя на землі. Ріки і озера дають воду для зрошення та обводнення земель, служать цілям транспорту, водопостачання та джерелом утримання енергії. Окрім того, що вода велике багатство, вона може завдавати великої шкоди при проходженні високих паводків, повеней. Втручання людини веде до зміни режиму водних об’єктів і водних систем в цілому. В майбутньому активне втручання людини в гідрологічні процеси буде безперервно зростати. 

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1817) в рубриці «Довкілля»

7 липня – День працівників природно-заповідної справи
05.09.2014 | Переглядів: 837
Рейтинг

     7 липня наш колектив, напередодні 10-річчя створення Галицького національного природного парку разом із  працівниками природно-заповідної справи України відзначає своє професійне свято, встановлене Указом Президента України у серпні 2009 р.  

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1817) в рубриці «Довкілля»

Участь у фестивалі «Дари лісу»
25.10.2013 | Переглядів: 1098
Рейтинг

     У вересневі дні цього року делегація Галицького району на запрошення керівництва повіту Львувек Шльонський Республіки Польща побувала на п’ятому Дольношльонському фестивалі  «Дари лісу». Свято лісу відкривалося під оркестр мисливських ріжків та з дотриманням цікавих лісових традицій.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №43 (1782) в рубриці «Довкілля»

Спалювати опале листя категорично забороняється
25.10.2013 | Переглядів: 1399
Рейтинг

     У наші  двори прийшла осіння пора. Листя з дерев опало. Кожен господар впорядковує своє обійстя по-різному. Той, хто спалює листя, – отруює себе і всіх навколо.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №43 (1782) в рубриці «Довкілля»

Еколого-пізнавальна стежка «По урочищі «Чертіж» у с.Височанка
25.10.2013 | Переглядів: 1960
Рейтинг

     Еколого-пізнавальна стежка прокладена через букові, дубові, березові, кленові, ялицеві насадження. Протяжність маршруту – 2км. Час проходження –одна година.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №43 (1782) в рубриці «Довкілля»

Фестиваль «Галицька брама» чекає гостей
27.04.2012 | Переглядів: 1537
Рейтинг

     – Сьогодні ми стали оберегами минулого і майбутнього землі галицької. І з нагоди свята ми зичимо вам здоров’я із чистих джерел криниці княжої, снаги, навіяної могутньою кроною дуба Семена Височана та щирою повагою всього люду галицького. Ласкаво просимо до нашої господи, –такими словами 19 травня вітатимуть гостей учасники фестивалю «Галицька брама», який проходитиме у Музеї народної архітектури і побуту Прикарпаття.
Про особливості цьогорічного дійства розповідає Генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1704) в рубриці «Довкілля»

Щоб вода була тихою, а совість – чистою
30.03.2012 | Переглядів: 1774
Рейтинг

     З історії відомо, що ще за часів Петра І під час нересту заборонялось навіть у дзвони дзвонити, бо рибі потрібна тиха вода. На жаль, досвід пращурів ми часто забуваємо. Тому з кожним роком риби та інших водних біоресурсів в наших водоймах зменшується. Причинами цього є: браконьєрство, забруднення річок, вибирання піщано-гравійної суміші з русел річок та прибережних захисних смуг, а також роботи, які негативно впливають на стан водойм.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №13 (1700) в рубриці «Довкілля»

До мирного співіснування з екологією – через розвиток орнітологічного туризму
30.03.2012 | Переглядів: 1549
Рейтинг

     Те, що сьогодні витворює людина з природою, не просто катастрофа. Незабаром ми не матимемо жодного екологічно чистого куточка в Україні. У ставках і ріках від усіляких хімікалій гине не лише риба, а й мікрофлора. Та якби ж тільки від хімікалій. На Дністровських плесах та на Гнилій Липі озброєні до зубів, при повній амуніції (гумові човни, сіті) браконьєри знищили електровудками чи не всю рибу. Мисливці за дичиною нищать все живе навколо.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №13 (1700) в рубриці «Довкілля»

Бережімо первоцвіти
23.03.2012 | Переглядів: 3518
Рейтинг

     Мабуть, ніщо у нашому житті не може зрівнятися з приходом весни. Радісним хвилюванням сповнює нас яскраве сонце і теплий вітерець, щебетання птахів і струмки на дорогах, ніжні «котики» на вербі.
Але найбільше тішить око розмаїття перших весняних квітів. Безлисті ліси уже встеляють килими з білих, як краплинки молока, підсніжників, витончених золотистих зірочок, мініатюрних пролісків, подібних до синьо-фіолетових іскринок, духмяних червоно-фіолетових дзвоників медунки, яскраво-блакитних квіток печіночниці. По ярах та вологих місцях рясно розцвітає білими келихами білоцвіт весняний, а часто разом ним яскраво синіє зубниця залозиста.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №11 (1698) в рубриці «Довкілля»

“Зігріємо пернатих любов’ю і доглядом”
10.02.2012 | Переглядів: 2731
Рейтинг

     Під такою назвою у ці морозні зимові дні продовжується екологічна акція, оголошена у листопаді минулого року громадською екологічною організацією «Еко-Галич» спільно з Галицьким національним природним парком та відділом освіти Галицької райдержадміністрації. Мета акції – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, залучення шкільної молоді до безпосередньої участі у охороні та відтворенні орнітофауни – важливої і невід’ємної частини довкілля.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №06 (1693) в рубриці «Довкілля»

Зелені легені планети
13.01.2012 | Переглядів: 5817
Рейтинг

     Новорічно-різдвяний час... Він довгоочікуваний, бо сповнений величними святами, які не обходяться без красуні ялинки, яка вже давно стала головним новорічним атрибутом кожної оселі. Діти і дорослі охоче прикрашають її іграшками, вона створює справжній святковий настрій, наповнює оселю хвойним ароматом. Та недовго красуня буде прикрашати наші оселі, бо голочки дуже швидко обсипаються, а саму ялинку викидають на смітник. Така доля чекає сотні тисяч ялинок.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №02 (1689) в рубриці «Довкілля»

Захистимо ялинку
16.12.2011 | Переглядів: 2342
Рейтинг

     Спадають останні листки календаря 2011 року і засоби масової інформації все частіше розповідають про підготовку до новорічних і різдвяних свят, про влаштування найголовнішого атрибуту – красуні ялинки.   Хочу звернутись із проханням до всіх, хто не обходиться без новорічного деревця, скористатись досвідом людей, які не завдаючи ніякої шкоди природі, прикрашають штучні ялинки. Такий підхід до влаштування зимових свят характерний для багатьох наших голів місцевих рад, керівників дошкільних закладів і культосвітніх установ, директорів загальноосвітніх шкіл району та  й багатьох громадян, кому не є байдужою жива природа.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №50 (1685) в рубриці «Довкілля»

На допомогу учасникам екологічної акції «Зігріємо пернатих любов’ю і доглядом»
25.11.2011 | Переглядів: 5878
Рейтинг

     Закінчилась осіння міграція птахів. В наших краях залишились лише зимуючі їх види. Саме в цей період, із середини листопада до початку березня, у житті птахів настає нелегкий час зимівлі. А на теренах Галицького національного природного парку вступила у свою початкову стадію екологічна акція «Зігріємо пернатих любов’ю і доглядом». На допомогу школярам, що беруть участь в охороні птахів, і всім природоохоронцям рекомендуємо ці орнітологічні матеріали.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №47 (1682) в рубриці «Довкілля»

Про минуле, сучасне і майбутнє замків
11.11.2011 | Переглядів: 1393
Рейтинг

     4 листопада 2011 р. в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулися урочисті збори, присвячені 17-річчю з часу його заснування. Захід відкрили генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський та заступник директора Департаменту культурної спадщини України Віктор Вечерський. Порядок денний передбачав звіти заступників генерального директора Заповідника за напрямками та нагородження працівників установи. Кожен з виступаючих мав змогу підсумувати довірену йому ділянку роботи за останній рік.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №45 (1680) в рубриці «Довкілля»

Національному заповіднику «Давній Галич» – 17 років!
11.11.2011 | Переглядів: 1346
Рейтинг

     Мабуть кожен із нас, проїжджаючи повз той чи інший замок, задумувався про минулі часи, славних лицарів, про звитяжні бої, про інтриги, які були пов’язані з цими спорудами. Безсумнівно, кожна з них є свідком і учасником нашої історії, через їхні мури проходить зв’язок поколінь – від предків до нащадків. На жаль, більша частина замків України знаходиться в гіршому стані, ніж їхні закордонні аналоги – виникає потреба зберегти їх для наших нащадків, а з іншого боку – зробити туристичними візитівками нашого краю.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №45 (1680) в рубриці «Довкілля»

Екологічні проблеми малих міст. Вирішуємо разом!
28.10.2011 | Переглядів: 4099
Рейтинг

     “Вирішення екологічних проблем у малих містах” — така назва тематичного семінару, що відбувся в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Учасниками стали міські, селищні голови, працівники виконавчих комітетів міських рад, а також референт Фонду Ганса Зайделя доктор Юрген Вальхсхьофер, який презентував німецький досвід сприяння місцевих органів влади у вирішенні проблем довкілля. Тривав семінар три дні — від 25 до 27 жовтня.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №43 (1678) в рубриці «Довкілля»

Збережемо красуню карпатських рік!
21.10.2011 | Переглядів: 2589
Рейтинг

     З давніх часів форель вважають королівською рибою. Та й недаремно, адже зовнішністю вона разюче виділяється серед інших карпатських риб яскравим пістрявим забарвлення. За своїми смаковими якостями форель — особливий делікатес з ніжним і смачним м’ясом. Проте зараз ця королівна карпатських річок опинилася на межі зникнення.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №42 (1677) в рубриці «Довкілля»

Долаємо вершини
07.10.2011 | Переглядів: 2099
Рейтинг

     Одним з найкрасивіших місць України є Карпати. Тисячі туристів ваблять вони смерековими лісами, зеленими полонинами. І якщо вони вас взяли в «полон», то вже не відпустять ніколи.
Зачаровані горами ще студентами керівник туристсько-краєзнавчого гуртка Володимир Федорняк та практичний психолог Галицького районного Центру дитячої та юнацької творчості Степан Липовецький 1 жовтня разом зі своїми вихованцями, учнями Комарівської ЗОШ, здійснили сходження на найвищу вершину Українських Карпат – гору Говерлу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №40 (1675) в рубриці «Довкілля»

Карпати кличуть…
07.10.2011 | Переглядів: 1972
Рейтинг

     28 вересня в рамках заходів, присвячених Всесвітньому Дню туризму,  учні 4, 6, 8, 10 класів Дорогівської  ЗОШ, сільський голова с.Дорогів Тимків І.П.,  директор школи Смичок Т.В, заступник директора  з виховної роботи Фрик Л.Б., класні керівники Сідлак Р.В., Фрик С. Л., Козар О.О.,  молоді вчителі Косяк І.Р., Дмитрів  Г.В., Смичок В.Б.  підкорили найвищу вершину Українських Карпат – Говерлу. Ми вирушили в одноденну подорож.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №40 (1675) в рубриці «Довкілля»

18 вересня – День працівника лісу
16.09.2011 | Переглядів: 2058
Рейтинг

     Ліс – наше найбільше природне багатство, запорука екологічної безпеки, пріоритетна складова господарського комплексу і основа економічної стабільності країни. Збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу – обов’язок не лише лісівників, а й громадськості, кожного жителя України.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №37 (1672) в рубриці «Довкілля»

Під віттям пралісу
16.09.2011 | Переглядів: 3511
Рейтинг

     Еколого-пізнавальна стежка «По Діброві» прокладена серед одного з небагатьох уцілілих клаптиків еталонних дібров краю. Це мальовниче грабово-дубове урочище розкинулось на площі 425 га і є цінною ділянкою природно-заповідного фонду України, що входить до складу Галицького національного природного парку.
На прокладеному маршруті зустрічається чимало природних осередків, цікавих для детального огляду й вивчення допитливими натуралістами. Стежку обладнано місцями для відпочинку, вздовж шляху впорядковано три джерела і облаштовано оглядовий майданчик.
 Маршрут, час проходження якого займає 4 години, має протяяжність 8,7 км, хоч мандрувати Дібровою можна і коротшими (4,3 і 4,4 км) стежками.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №37 (1672) в рубриці «Довкілля»

Бережімо природу рідного краю
08.07.2011 | Переглядів: 3848
Рейтинг

     Бережімо природу рідного краю7 липня другий раз у нашій державі працівники природно-заповідних установ відзначають своє професійне свято. Указ Президента України про встановлення Дня працівників природно-заповідної справи – ще одне свідчення того, що держава проводить послідовну політику в питаннях охорони навколишнього природного середовища і вона стає загальнонаціональним пріоритетом.
Природно-заповідній установі – Галицькому національному природному парку – в серпні виповниться 7 років. Тут охороняється:
- 26 рідкісних і зникаючих природних середовищ, які потребують запровадження спеціальних заходів щодо їх збереження згідно Резолюції Постійного комітету Бернської конвенції; це – грабово-дубові та букові ліси, лучно-степові ділянки, річкові екотопи, джерела, печери;

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №27 (1662) в рубриці «Довкілля»

9 липня – День Дністра
08.07.2011 | Переглядів: 2235
Рейтинг

     Галич, ДністерДністер – одна із великих річок, яка протікає територіями України, Молдови і Придністров’я.
З давніх часів водні об’єкти притягували до себе поселення людей. З водою пов’язана їх життєва та економічна діяльність. Забруднена вода або її нестача приносять велику шкоду здоров’ю людини і економіці країни.
На конференції ООН з охорони навколишнього середовища 179 країнами світу була схвалена програма щодо вирішення проблеми Землі. Цією програмою визначено, що вода, через її виснаження і погіршення якості за рахунок забруднення, віднесена до критичних водних ресурсів. Фактично оголошено надзвичайний стан на Землі і необхідність впровадження особливого режиму водної безпеки. Івано-Франківський облводгосп, Галицьке міжрайонне управління водного господарства як уповновноважений орган державної виконавчої влади у галузі використання, охорони та відтворення водних ресурсів надають пріоритетного значення проблемам, що окреслені у посланні ООН.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №27 (1662) в рубриці «Довкілля»

Чи хочемо ми жити у чистому місті?
01.07.2011 | Переглядів: 1927
Рейтинг

     Перед тим, як взятися за цей матеріал, я вирішив провести невеличке опитування серед жителів Галича і поставив лише кілька запитань: “Чи готові Ви особисто зробити  певний крок для підтримки чистоти у місті? Чи брали участь у толоках та екологічних акціях? Чи власним прикладом привчаєте дітей до чистоти і порядку у місті?”.
На моє здивування, з десяти опитаних осіб тільки троє дали стверджуючі відповіді. Інші семеро відповіли, що це нічого не змінить, або ж, –  для цього є ЖКГ.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1661) в рубриці «Довкілля»

Бережімо ліс від вогню
24.06.2011 | Переглядів: 2227
Рейтинг

     99% лісових пожеж  виникає через недбалість людей!У нинішню літню пору для працівників природно-заповідного фонду Галицького національного природного парку одним із найбільш відповідальних завдань є не допустити виникнення лісових пожеж, застерегти від вигоряння травостою заповідних територій з червонокнижною рослинністю – Касової Гори, урочища Камінь. Цією статтею ще раз хочемо привернути увагу жителів Бовшева, Межигірців, усіх, хто, відпочиваючи на лоні природи, розводить вогнища, не дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки.
Державне агентство лісових ресурсів України ще на початку літа звернулося до кожного жителя країни з проханням додержуватися правил протипожежної поведінки та особисто стати на сторожі зелених багатств. Як свідчить досвід, лісові пожежі виникають здебільшого з вини людей. Залишене напризволяще тліюче вогнище, кинутий у траву непогашений недопалок призводять до великої біди, коли гуляє «червоний півень».

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №25 (1660) в рубриці «Довкілля»

Вода життя. У переддень професійного свята
03.06.2011 | Переглядів: 2598
Рейтинг

     Вода життя У переддень професійного  святаСтале функціонування і розвиток країни, рівень життя, здоров’я і добробуту її громадян тісно пов’язані зі станом водних ресурсів. Вода є основною умовою існування живої матерії і людини у тому числі. Проте ми не задумуємося над руйнівною силою води і наслідками, які вона по собі залишає. Важливу роль щодо регулювання діяльності водогосподарського комплексу, раціонального використання водних ресурсів, попередження шкідливої дії води відіграє діяльність організацій, які здійснюють водогосподарську діяльність.
На території Галицького, Рогатинського та частково Калуського районів Івано-Франківської області ці роботи здійснює Галицьке міжрайонне управління водного господарства. П’ятого червня  працівники управління відзначатимуть своє професійне свято. Саме напередодні Дня працівників водного господарства про діяльність організації, її основні завдання і проблеми ми попросили розповісти начальника Галицького МУВГ Миколу Кусяка.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №22 (1657) в рубриці «Довкілля»

Свині стали заложниками інвестиційного свинства бізнесменів від «Даноші»
03.06.2011 | Переглядів: 2499
Рейтинг

     Даноша«…І що ж ви собі думаєте? За вухом мене чухаєте, помийки тепленькі даєте. А потім перед святами робите швайнфест і їсте буженину, ковбаску з тушеною капусточкою, запиваючи це все пивком… І не смердить вам наше свинське фе?..

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №22 (1657) в рубриці «Довкілля»

Амброзія полинолиста – небезпечний карантинний бур’ян
27.05.2011 | Переглядів: 3563
Рейтинг

     Амброзія полинолистаЗа зовнішнім виглядом амброзія полинолиста нагадує полин звичайний. Стебло – високе (до 200-250 см), міцне, з прямим розгалуженням у верхній частині. Листки верхні – чергові, темно-зелені, одноперисті, нижні – подвійноперистороздільні з лінійно-ланцетними частками, супротивні – знизу опушені. Корінь – стрижневий, розгалужений, заглиблюється в грунт до 4 метрів і більше.
Амброзія – однодомна рослина.  Суцвіття – квітки, зібрані в роздільностатеві зелені кошики. Чоловічі в колосо- або китицеподібних суцвіттях, розташовані на кінцях стебел та гілок. Жіночі розміщені по одній в пазухах листка або під чоловічими суцвіттями.
Сходить наприкінці березня, в травні. Цвіте з другої половини липня по жовтень. Плодоносить – у вересні-листопаді. Амброзія полинолиста розмножується насінням, яке зберігає в землі життєздатність 10-40 років.
Температура проростання: мінімальна – +6..+8°С, оптимальна – +20..+22°С, максимальна – +30..+32°С. Глибина проростання – не більше 8 см.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №21 (1656) в рубриці «Довкілля»

Річка Дністер та Бурштинське водосховище отримали міжнародний статус
27.05.2011 | Переглядів: 2968
Рейтинг

     ДністерВодно-болотні угіддя для нашого району відіграють значну роль у відновленні запасів ґрунтових та підземних вод, збереженні водно-болотних рослинного і тваринного світу, у формуванні екосистем. Крім того, вони є фактором впливу для підтримування біологічного різноманіття і джерелом забезпечення кормової бази для окремих видів тваринного світу. А ще є відтворюючими осередками для мігруючих видів птахів тощо.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року №147-р «Про погодження надання водно-болотним угіддям статусу водно-болотних угідь міжнародного значення» до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення включено річку Дністер (820 га) та Бурштинське водосховище – 1260 га.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №21 (1656) в рубриці «Довкілля»

Бурштинське водосховище і Дністер матимуть міжнародний статус
13.05.2011 | Переглядів: 5640
Рейтинг

     Бурштинське водосховище і Дністер матимуть міжнародний статусГідрологічна мережа, як один із найважливіших елементів екосистеми,  має значний вплив на біологічне та ландшафтне різноманіття, розміщення і функціонування господарських об’єктів та комунікацій, рекреаційний і природно-заповідний потенціал. В Україні налічується 33 водно-болотні угіддя міжнародного значення загальною площею біля 678 тис. га.
У Галицькому районі загальна площа водного дзеркала становить 4096 га, що є найбільшим показником в нашій області. Водойми природного походження представлені річкою Дністер, його правими (Лімницею, Луквою і Сівкою) та лівими (Гнилою Липою, Бибелкою і Нараївкою) допливами, численними старорічищами і  джерелами, лісовими озерами Сімлин і Ворониця, Бурштинським водосховищем, риборозплідними ставками, технічними водоймами-відстійниками, меліоративними каналами тощо.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №19 (1654) в рубриці «Довкілля»

Від проблем екології до проблем виховання людства
13.05.2011 | Переглядів: 4273
Рейтинг

     Від проблем екології до проблем виховання людстваПроблеми екології – це проблеми виховання людства. Або воно навчиться жити у злагоді і гармонії з природою, або своїми «перемогами» над нею знищить себе самого.
На жаль, дуже мало людей у суспільстві усвідомлюють ці проблеми. Але вони є. І дуже прикро,   що по-державницьки до них підходять не всі. Екологія району вимагає допомоги кожного мешканця. Тому потрібно об’єднати зусилля держави і громадськості. Нині від кожного з нас залежить ступінь суспільної відповідальності за природу, а відтак – і за майбутнє життя дітей.
Безперечно, справа оздоровлення довкілля вимагає величезних капіталовкладень. Саме тому на питання, пов’язані з проблемами довкілля у районі, про формування фонду охорони навколишнього природного середовища, розподіл і  використання коштів ми попросили відповісти заступника голови Галицької районної ради, голову комісії з розподілу та використанню екологічного фонду районного бюджету  Михайла Маха.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №19 (1654) в рубриці «Довкілля»

Американський білий метелик
30.04.2011 | Переглядів: 4882
Рейтинг

     Американський білий метеликАмерика́нський бі́лий мете́лик (АБМ, Hyphantria cunea Drury) — моль родини Arctiidae, поліфаг, що пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур. Найбільш улюбленими культурами є шовковиця, клен американський, айва, бузина, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1652) в рубриці «Довкілля»

Цукровий буряк – сіяти вигідно
22.04.2011 | Переглядів: 5771
Рейтинг

     Прогноз фітосанітарного стану посівів і насаджень на червеньВ цьому році в районі взято курс на відновлення посіву цукрового буряка. Планується відкрити в Галичі бурякопункт. Попередньо за одну тонну буряка буде отоварення 50-55 кг. цукру та 400 кг. жому. Як показує практика, знижка на забрудненість коливається в межах 6 – 8 %.
Селянин сьогодні вагається чи вигідно сіяти буряк? Давайте підрахуємо. Середня ділянка – 20 арів. З неї можна зібрати біля 6 тонн буряків, а це – 330 кг. цукру і 2,5 тонни жому, що в грошах становить – 3500 грн. Віднімемо затрати 700 грн. Маємо 2800 грн. чистого доходу. Для порівняння: пшениця дає 550 грн. доходу, картопля – 900 грн.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1651) в рубриці «Довкілля»

Відкриваючи світ кажанів (За результатами Галицької експедиції 2010)
10.04.2011 | Переглядів: 3828
Рейтинг

     КажанКажани є однією з найбільш загадкових груп хребетних тварин. Вдень вони перебувають у добре захищених схованках, а ввечері в густих сутінках вилітають на полювання. У темряві ці тварини покладаються на свій природний сонар, що дозволяє їм безпомилково орієнтуватися у просторі та полювати на нічних комах. Кажани можуть “бачити” там, де всі інші хребетні, що покладаються на зір, є безпорадними.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №14 (1649) в рубриці «Довкілля»

Примножуймо здобуте!
27.03.2011 | Переглядів: 2905
Рейтинг

     Напередодні цьогорічної весни до всіх пасічників, жителів району, а особливо молоді, звертається актив районного товариства бджолярів-любителів з пропозиією спрямувати свої зусилля на розвиток бджолярства.
Розпочинається черговий весняно-літній сезон кропіткої праці на пасіках, в саді, полі, лісі. Йдеться про намагання збільшити виробництво меду, перги, прополісу, воску, маточного молочка, бджолиної отрути та інших бджолопродуктів, що сприяють здоров’ю і довголіттю. Це вимагає нарощення сил бджолосімей, створення нових пасік, зміцнення кормової бази бджіл, виконання інших заходів.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №12 (1647) в рубриці «Довкілля»

Сортооновлення
19.03.2011 | Переглядів: 4527
Рейтинг

     СортооновленняСорт – це створена шляхом селекції сукупність рослин тієї чи іншої культури, яка має певні спадкові морфологічні, біологічні, господарські ознаки та властивості. В процесі багаторічного виробництва ці характеристики погіршуються внаслідок механічного, біологічного засмічення, появи мутацій, ураження хворобами. Тому виникає необхідність проводити сортооновлення, тобто періодична заміна сортового насіння, яке пересівається кілька років на насіння тих же сортів, але високих репродукцій – еліту або першу репродукцію.
Аналіз свідчить про те,що наявний кількісний і якісний склад сортових ресурсів спроможний забезпечити підвищення врожайності основних зернових культур на 20-25 % та зменшити на 10-15 % недобір продукції рослинництва через дію експериментальних факторів середовища.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №11 (1646) в рубриці «Довкілля»

Природа б’є на сполох!
19.03.2011 | Переглядів: 1712
Рейтинг

     Як сформувати екологічну культуру українців? Мабуть, це одне з найскладніших питань. Ми просто вже звикли жити у бруді. Особливо це видно саме тепер, коли зійшов останній сніг. Земля наче вкрита проказою...
Узбіччя наших доріг, на яких нема добротного і безпечного покриття, перетворилися на нескінченні кілометри суцільного смітника. З вікон розкішних автівок летять у придорожну куряву недоїдки, поліетиленові пакети, пляшки, пластикові пакети. Що тільки «не вилітає» з автомобілів…
Наші ліси, береги річок – жахливі сміттєзвалища. Вони представляють моторошну картину дикого нашестя доісторичних варварів. Скрізь купи залишків всілякого «добра»... Антисанітарія вищої мірки... Не залишається жодного клаптика незайманої природи, де можна було б відпочити, помилуватися диво-красою. І нікого це не хвилює, нікому до цього нема ніякого діла. Чому ми так збайдужіли?..

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №11 (1646) в рубриці «Довкілля»

Збережемо первоцвіти
26.02.2011 | Переглядів: 18882
Рейтинг

     ПідсніжникХоч зима на завершення знову накрила білим килимом усе навколо, перші провісники весни – первоцвіти уже дали про себе знати і чекають остаточного пробудження. У багатьох країнах підсніжник білосніжний (звичайний) і білоцвіт весняний називають ключами від весни. У Німеччині вони – снігові дзвіночки, у Великій Британії – снігові сережки, у Франції – снігобуравчики. В українців – це проліски, підсніжники, збанки, ряст.
Як символи весни і емблеми оновлення природи покриють незабаром розсипи веснівок лісові  галявини, заквітчають землю ніжними барвами і, замилувавшись вкотре цим дивом природи, хочеться жити і творити добро для ближнього.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №08 (1643) в рубриці «Довкілля»

Лісовим масивам – надійну охорону
19.02.2011 | Переглядів: 2455
Рейтинг

     ЛісОдним із важливих напрямів діяльності Галицького національного природного парку є охорона і збереження природних комплексів на території нашого району. Левову частку, майже 11 тисяч гектарів, займають ліси, які підтримують стабільну екологічну ситуацію, поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, регулюють водний режим територій. Зважаючи на велику роль лісів у глобальному масштабі, Генеральна Асамблея ООН проголосила нинішній рік Міжнародним роком лісів. Тому служба державної охорони природно-заповідного фонду нашого Парку посилила  контроль за збереженням лісових насаджень і уже з початку року виявила ряд правопорушників.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №07 (1642) в рубриці «Довкілля»

Поставлено крапку
14.01.2011 | Переглядів: 1721
Рейтинг

     Галицький НПП

     Наша газета уже неодноразово повідомляла про проблему, яка виникла у Галицького національного природного парку  через земельну ділянку в урочищі «Корчева», самовільно зайняту фермерським го

      

     сподарством «Корчева». Господарський суд Івано-Франківської області, до якого звернувся Івано-Франківський міжрайонний природоохоронний прокурор про звільнення та повернення земельної ділянки Галицького НПП, відмовив у позові.

      

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №02 (1637) в рубриці «Довкілля»

Центр реабілітації диких тварин у Галичі
14.01.2011 | Переглядів: 2996
Рейтинг

     Центр реабілітації диких тварин у ГаличіВажливим і невід’ємним елементом національних парків Європи та світу є центри реабілітації диких тварин. Основна їхня функція – штучне розведення та повернення у дику природу рідкісних аборигенних видів, реабілітація хворих і довічне утримання скалічених тварин. Такі центри відіграють важливу роль у формуванні у підростаючого покоління екологічної свідомості та гуманного ставлення до всього живого.
На превеликий жаль, в Україні практика подібних центрів ще не прижилася, хоча є спроби їх створення  у біосферному «Асканія-Нова» і природному «Розточчя» заповідниках.
З ініціативи працівників наукового відділу Галицького національного природного парку 21 серпня  2007 року з метою реабілітації і подальшого повернення  у рідну  стихію представників місцевої фауни, які попали в біду, було створено центр реабілітації диких тварин. На сьогоднішній день він знаходиться на території дендропарку Галицького НПП  та в прилеглому до нього лісовому масиві. За тваринами доглядають працівники наукового відділу.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №02 (1637) в рубриці «Довкілля»

Вода – природне багатство
26.11.2010 | Переглядів: 3972
Рейтинг

     Вода – природне багатствоЦей матеріал навіяний прогулянкою берегом Дністра... Милуючись неповторними краєвидами, мимоволі виникає думка: чому за десятки років спроб і гучних заяв про нові програми оздоровлення населення України, якість води, яку ми споживаємо, тільки погіршується?. Сумно, коли порятунку великих, малих і середніх річок влада так мало приділяє уваги попри те, що вчені та письменники постійно наголошують на цій проблемі.
У нашому суспільстві не вироблено культури ставлення до навколишнього середовища. Ще до Жовтневої революції в країні починали створювати нехай корпоративні, але досить чіткі правила поведінки на природі. За ними моряк імператорського флоту ніколи не дозволив би собі викинути за борт цигарку чи сплюнути у воду. А подивіться, як сьогодні поводяться люди на річці, у лісі, на пляжі… Не дивно, що й технології, які розробляють наші інженери і вчені, «грішать» неповагою до природи.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №52 (1630) в рубриці «Довкілля»

Амброзія полинолиста
19.06.2010 | Переглядів: 3509
Рейтинг

     Амброзія полинолистаАmbrosia artemisifolia L – регульований шкідливий організм, обмежено поширений на території України, який наносить великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини. Амброзія полинолиста – однорічний небезпечний бур’ян, який досягає 2-2,5м заввишки. Розмножується він насінням, яке утворюється у великій кількості. Насіння зберігає схожість в ґрунті до 40 років. Амброзія надмірно висушує і виснажує ґрунти, сильно пригнічує культурні рослини. Забур’янення злаків амброзією затрудняє збір урожаю. Пилок цієї рослини викликає у людей захворювання: амброзійний поліноз.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1604) в рубриці «Довкілля»

Екзотичний новосел «прописався» в Галицькому НПП
19.06.2010 | Переглядів: 2031
Рейтинг

     Екзотичний новосел «прописався» в Галицькому НППЧотири роки тому у колонії білих чапель, що гніздяться на риборозплідних ставках ВАТ «Більшівці-риба» біля с. Медуха, науковці Галицького національного природного парку виявили велике гніздо птаха, але важко було визначити, якому виду воно належить. Раніше такі птахи тут не гніздилися. І лише тепер, після консультацій з орнітологами і появою тут такого ж гнізда з трьома пташенятами, встановлено, що це надзвичайно рідкісний птах – косар (Platalea leucorodia Linnaeus) або колпиця (стара назва цього птаха) з родини ібісові, ряду лелекоподібні.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1604) в рубриці «Довкілля»

Сенсаційна квітуча знахідка у Галицькому парку
19.06.2010 | Переглядів: 2360
Рейтинг

     Галицькі сенсаціїТого сонячного червневого дня польові наукові дослідження з вивчення флори Галицького національного природного парку проходили за загальноприйнятою методикою. Після виїзду в лісове урочище, що недалеко від с. Дубівці, старший науковий співробітник Інституту екології Карпат, кандидат біологічних наук Іван Данилюк та аспірант кафедри ботаніки Львівського Національного університету ім.І. Франка Любов Борсукевич приступили до огляду вкритого квітучою рослинністю узлісся.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №26 (1604) в рубриці «Довкілля»

Борщівник Сосновського
12.06.2010 | Переглядів: 2861
Рейтинг

     Борщівник СосновськогоВпродовж останніх 10-ти років в Галицькому районі все більшого поширення і розповсюдження дістала небезпечна і небажана рослина-бур’ян Борщівник Сосновського (Негасіеum sosnowskyi Маnden). Як нову цінну кормову і силосну культуру її було завезено в область на початку 80-х років ХХ ст. Проте з часом вона як культура не набула поширення, а ще й проявила себе як дуже небезпечний бур’ян і викликає тривогу у людей, які отримали опіки.
Основними місцями проростання Борщівника Сосновського є береги потічків, річок, узбіччя доріг, каналів, деградовані луки і пасовища, необроблені сільськогосподарські землі.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №25 (1603) в рубриці «Довкілля»

Прогноз фітосанітарного стану посівів і насаджень на червень
12.06.2010 | Переглядів: 3351
Рейтинг

     Прогноз фітосанітарного стану посівів і насаджень на червеньОзимі та ярі зернові культури. Посіви заселяють шкідливі клопи (найнебезпечнішим буде клоп шкідлива черепашка). Розпочнеться яйцекладка, відродження личинок та пошкодження ними стебел колосків.
Продовжують заселяти посіви злакова п’явиця, попелиця, пшеничний трипс, злакові мухи. Необхідно обробити прикраєві смуги, а при потребі, і – суцільно одним із інсектицидів сумі-альфа, карате Зеон-0,15л/га, децис форте – 0,05 -0,08 л/га., актара – 0,1-0,14 кг/га.
За помірно теплої, вологої погоди в посівах зернових залишається загроза розвитку та поширення борошнистої роси, септоріозу, іржі, кореневих гнилей.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №25 (1603) в рубриці «Довкілля»

Податки очима гімназистів
29.05.2010 | Переглядів: 1833
Рейтинг

Податки очима гімназистів    Такою була тема пізнавально-розважальної зустрічі учнів 7-А (податкового) класу Бурштинської гімназії з вчителями навчальних закладів Івано-Франківської області, які проходили курсову педагогічну практику з географії та основ економіки.
    Присутні мали можливість ознайомитися з історією виникнення податків, перенестися у часи існування Галицько-Волинської держави. За сценарієм учні в костюмах князя Данила Галицького, воєводи Микули, бояр, судді та печатника розіграли сцену сплати податків на галицьких землях. Гра маленьких акторів нікого не залишила байдужим.
    Старший та молодший науковці (учні гімназії) поділились своїми знаннями з основ податкової системи в Україні...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №23 (1601) в рубриці «Довкілля»

Орієнтування в лісі
01.05.2010 | Переглядів: 9452
Рейтинг

Орієнтування в лісі    Коли ви заблукали у лісі, треба негайно зупинитись, не панікувати, подумати і подивитись навкруг себе. Раптом можна побачити знайоме дерево чи кущ, дорогу, що ви колись ходили по ній багато разів, потічок, в якому тече водичка, яка виведе вас до річки, а річка – до людей. Якщо орієнтирів нема, вилізьте на високе дерево, звідки можна побачити знайомий орієнтир...
    Добратись до людей допоможуть звуки поїзда, робота двигуна трактора чи бензопили, гавкіт собак. Гарними провідниками в лісі є бджоли. Вийдіть на галявину і подивіться, в який бік вони летять, йдіть слідом за ними.
    Перш ніж зайти в ліс, зорієнтуйтеся на місцевості, оберіть точні прикмети, що дозволяють вибрати правильний напрямок...

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №19 (1597) в рубриці «Довкілля»

Західний кукурудзяний жук
24.04.2010 | Переглядів: 4462
Рейтинг

Західний кукурудзяний жук     Імаго західного кукурудзяного жука – маленькі жуки з овальним тілом довжиною 4-7мм, жовтувато-бурі з більш темними вусиками і жовтими смужками на надкрилах. Самці дрібніші від самок і мають більш темне забарвлення. У самців вусики довші, ніж у самок.
    Надкрила жовтувато-бурі із зеленкуватим відтінком, у самок – з трьома чорними смугами, які іноді мають вигляд пунктирних крапок. У самців вони злипаються в одну смугу, особливо в задній частині. Черевце у самки округле, загострене на останньому сегменті, а у самця – тупе.
    Личинка довга, тонка, 10-13мм, біла або жовто-біла, з темною головою, ногами, грудним і анальним щитками.
    Лялечка – безпокривна, блідо-жовта або біла, довжиною 4,5-5,5 мм, вільна, ніжна, в ґрунтовій колисочці.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Довкілля»

«Посади своє дерево та збережи його»
24.04.2010 | Переглядів: 2763
Рейтинг

«Посади своє дерево та збережи його»    Щоранку, коли збираюсь на роботу, як молитву, нагадую слова із вірша Т.Корнійчук «Цінуй життя», в яких автор по-філософськи звертається до нас:
    “Життя дається кожному одне,
    Немов ріка бурхлива й швидкоплинна,
    Тож поспішай, бо птахом промайне.
    Живи, щоб не пропала ні хвилина”.
    І хоч робочий день сільського голови не має чітко окресленого початку та закінчення, намагаюсь дійсно працювати так, щоб мати звіт за кожну хвилину, кожну справу та починання. Благо, що у нашому Маріямполі робити є що і є з ким. Я переконана, що Маріямпіль вигідно вирізняється з-поміж інших сіл району гарними справами та починаннями.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Довкілля»

«Ми працею славимо тебе, Україно!..»
24.04.2010 | Переглядів: 2182
Рейтинг

«Ми працею славимо тебе, Україно!..»    На базі ДЛОК «Сокіл» урочисто відкрито обласний конкурс-фестиваль молодіжних трудових загонів під девізом: «Ми працею славимо тебе, Україно!..», який проходив з 20 по 22 квітня.
    Мета фестивалю – сприяння працевлаштуванню, вторинній зайнятості молоді, залучення учнів та студентів до роботи у вільний від навчання час, зайнятість через організацію діяльності молодіжних об’єднань і створення позитивного іміджу трудових загонів.
    З вітальним словом до учасників звернулись  начальник управління у справах сім’ї та молоді обласної державної адміністрації Ростислав Заремба, директор обласного молодіжного центру праці Леся Аронець, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації Олександр Чабак.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Довкілля»

Війт війтові – не рівня
24.04.2010 | Переглядів: 3319
Рейтинг

Війт Війтові – не рівня    Місце проведення наради, про яку піде мова далі, головою районної державної адміністрації Григорієм Івасишиним було обрано не випадково.
    За підсумками благоустрою населених пунктів району в період підготовки до Великодніх свят селище Більшівці визнано чи не найгіршим, а ще долучилися невтішні результати виїзного прийому громадян, який голова провів напередодні.
    Участь в нараді взяли керівники установ і організацій, які працюють на території селищної ради, а також начальники окремих управлінь, відділів і служб райдержадміністрації, заступник голови районної ради Михайло Мах та керуючий спавами - заступник керівника виконавчого апарату районної ради Мирослав Бобрис.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №18 (1596) в рубриці «Довкілля»

Володимирків сквер
17.04.2010 | Переглядів: 1750
Рейтинг

Володимирків сквер    13 квітня, напередодні Дня довкілля, в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» та з метою створення нових зелених насаджень, виховання у жителів району шанобливого ставлення до природи, підтримки ініціативи голови обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка щодо започаткування щорічної акції «Посади своє дерево», працівниками Галицького національного природного парку було внесено пропозицію щодо закладення поряд із їхньою садибою нового сквера.
    – Працівники лісового царства вирішили до рахунку хороших справ і починань долучити ще одну – створити пам’ятник природи Галицького краю. Та й привід знайшовся, – розповідає директор ГНПП Борис Терешкун. – Наші науковці торкнулися історії Галича і з’ясували, що 865 років тому князь Володимирко Володаревич об’єднав у єдине князівство Звенигородську, Теребовлянську і Перемишльську землі з центром у Галичі.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №17 (1595) в рубриці «Довкілля»

Державний комітет лісового господарства України розпочав виконання першого етапу Державної цільової програми «Ліси України 2010 – 2015 років»
10.04.2010 | Переглядів: 3591
Рейтинг

 Державний комітет лісового  господарства    З першим весняним теплом в Україні розпочалася лісокультурна компанія.
     Протягом всієї лісокультурної компанії 2010 року ( весною і восени) підприємства Держкомлігоспу планують створити 57 тисяч гектарів лісових насаджень. Лише нових лісів на новоприйнятих деградованих і малопродуктивних землях (за умови відповідного бюджетного фінансування) планується створити 26,5 тис. га.
     Першими посадку лісових саджанців розпочали лісогосподарські підприємства південних областей України. Як тільки дозволила погода, естафету підтримали підприємства центральних, східних і західно-північних областей. Днями розпочалась посадка на Київщині, а невдовзі ліс саджатимуть і в Карпатах (в цьому регіоні у лісових масивах досі лежить сніг). Загалом відповідно до діючої Державної цільової програми «Ліси України» в Україні за п’ять років заплановано створити 430 тисяч гектарів нових лісових насаджень.

Читати далі >>
 Опубліковано в номері №16 (1594) в рубриці «Довкілля»


Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net