26 червня 2014 року на базі Бурштинського торгівельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми молоді сьогодення», присвячений Дню молоді.
26 червня 2014 року у філії ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Галицький комбінат хлібопродуктів» відбувся «День відкритих дверей» за участю сільгосптоваровиробників Івано-Франківської та Львівської областей, поклажодавців, зернотрейдерів, представників Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області та спеціалістів управління агропромислового розвитку Галицької РДА.
Засвідчення справжності підпису на документах – дія поширена в нотаріальній практиці. Суть цієї нотаріальної практики полягає в тому, що нотаріус лише підтверджує, що підпис на певному документі зроблено саме тією особою, яка звернулась до нотаріуса.
Літо – час активного відпочинку. Спекотливого дня люди бажають провести його біля річки, яка манить своєю прохолодою, хочуть відпочити, покупатись, полежати в затінку.
Літо – сезон збору грибів, а значить, і підвищення ризику отруєння грибами. Поки що жертв від грибної лихоманки в нашому районі немає. Але все-таки медики в черговий раз просять краян бути обережними!Щоб грибні дні не закінчилися проблемами, потрібно знати елементарні правила збору.
Кожен з нас стикається у житті з великою кількістю проблем і труднощів, і кожен шукає свої шляхи їх вирішення. І,на жаль, часто трапляється так, що цим рішенням стає вживання хімічних речовин. Тоді людині починає здаватися,що світ вже не існує у його звичайному вигляді. У житті з’являється все більше речей,з якими людина не знає, як собі зарадити.
Підсвідомо радів життю. Хоч тринадцятирічним під важким тягарем праці він відчував себе набагато старішим. Єдиним промінчиком сонця серед похмурого ранку зблиснула усмішка Оксани.
«Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко значить так багато, що сама собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все у ньому зрозуміло, і він завжди з нами, в нас, – писав І. Дзюба. – Та це лише ілюзія. Шевченко як явище велике і вічне. Волею історії він ототожнений з Україною, і разом з її буттям… він росте і розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення…»
У 1841 році письменник Євген Гребінка видав у Петербурзі український літературний альманах «Ластівка», де було вміщено п’ять творів Кобзаря. Вже наступного року Маркіян Шашкевич у листі до приятеля дуже прихильно відізвався про цю книжку. Отже, є підстави стверджувати, що перше ознайомлення галицьких діячів культури з творами Т. Шевченка відбулося в 1842 році через альманах «Ластівка». А з листа І.Вагилевича до Я. Головацького за 1 липня 1843 року дізнаємося, що того року жителі Галичини вперше познайомилися з «Кобзарем».
Перекази про рід Шевченків ведуть свій початок від прадіда Тараса – Івана на прізвисько Швець. Замолоду він козакував і був козаком неабияким, а кошовим писарем. На жаль, ніхто ніколи не згадував, звідкіля ж той Іван родом. Саме тому можна припустити, що народився він у Кирилівці, бо інакше його надовго запам’ятали б у селі як зайду.
Кожна епоха народжує митців, чиї твори хвилюють не одне покоління людей. Без сумніву, до таких геніїв людства належить Тарас Григорович Шевченко. Скільки б не читав твори Кобзаря, завжди відкриваєш для себе нові обрії його поетичного таланту.
Кожна сім’я щаслива і нещаслива по-своєму. В одній панує любов, взаємоповага і розуміння. В іншій – культ надмірного добробуту і меркантильності. Ще в інший – абсолютний безлад і чвари. Мені ж хочеться розповісти про життєрадісну і щасливу сім’ю, якій ту радість і щастя дарують діти – свої і чужі. Втім, чужих тут нема, всі свої.
Дитина – особистість, яку потрібно поважати , розуміти , підтримувати. А для цього нам, дорослим , треба вміти її слухати й чути. Коли ми розв’язуємо проблеми, які стосуються самої дитини, то мало приділяємо уваги її поглядам , думці… Намагаємося нав’язати своє доросле бачення дитячих проблем. Чи треба вчитися чути їх? Так, адже той, хто вміє слухати (тим більше свою дитину), зможе відкрити для себе нове розуміння, а також побачити в дитині , немов у дзеркалі , себе – свій образ , забаганки, невдоволення…
Дарія прокинулася. Не розплющуючи очей, стала прислухатися до того, що відбувається навколо. Слух вловлював якесь нерозбірливе шарудіння, наче човгання домашніх тапочок. Жінка, переборюючи смертельну втому, розплющила очі. Оглянула кімнату. Намагалася хоч щось пригадати. Із затуманеної свідомості стали виринати якісь незрозумілі уривки, які наче пазли, що ніяк не складалися в цілісну картинку...
Лікар в Україні більше, ніж професія. Будь-яка професія в цивілізованому світі в першу чергу передбачає отримання за працю відповідної заробітної плати. Навіть головний принцип соціалізму в цій галузі передбачав: «Від кожного — за здібностями, кожному — за потребами». Однак сьогодні в Україні підсобний робітник на будівництві в обласному центрі має в півтора – два рази більший заробіток, а в зоні Буковелю – більше. Інше питання що підсобник тільки бере гроші в кишеню, а в лікаря ще буде пенсія, як доживе.
Було свято. Пізно ввечері молода сім’я поверталася із гостей додому. Не встигнувши на останній рейсовий автобус, вирішили викликати таксі. Приємний жіночий голос попросив кілька хвилин почекати і машина приїде за названою адресою.
На гостинній українській землі Всеукраїнський благодійний Фонд Надії і Добра традиційно зібрав в МДЦ «Артек» на Х ювілейному Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!» юних посланців із 55 країн світу. Фестиваль відбувався за підтримки Президента України Віктора Януковича та Кабінету Міністрів України. Співорганізатори фестивалю Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту та Міністерство закордонних справ України.
Голосно продзвенів будильник. Іра неохоче висунула руку із-під ковдри, щоб його вимкнути. Лінь. Ох і лінь їй сьогодні прокидатися. Вона поніжиться у ліжку ще п’ять хвилин... Очі заплющилися самі... До кімнати зайшла Таня. Побачила, що Іра ще в ліжку, стала будити сусідку. – Ти що сьогодні на заняття не ідеш? Іра миттю підхопилася і заметушилася. Їй здавалось, що вона дрімала всього кілька хвилин, а пройшло цілих сорок. Тепер вона спізнюється. «І чому не встала як будив дзвінок», - подумки картала себе дівчина. Поспіхом вмилася, одягнулася. Кави випити вона вже не встигне. Нічого... Схопила сумку з конспектами і рушила до дверей. В бібліотеку теж не встигне, тому книгу поверне після лекцій.
В центрі невеличкого містечка, очікуючи рейсового автобуса, на лавках, що на зупинці, сидить багато людей. Юрба голосно гомонить: хтось обговорює місцеві новини, хтось переповідає різні історії, хтось бідкається що хворіє птиця, а хтось радіє, що гарно вродила картопля, а в когось добрий урожай пшениці, у когось онуки уже закінчують школу, а в когось тільки-но ідуть в перший клас, хтось іде на службу до армії, а хтось – на навчання до інституту, хтось працює, а хтось не може знайти роботи, хтось народився, а хтось і помер… І чого тільки тут не почуєш іще? Життя минає у кожного по-різному, але проблеми одних добре знайомі іншим і – навпаки. Тут можна почути хорошу пораду і отримати непогану підказку, яка, можливо, колись стане в пригоді. Адже в житті, як на довгій ниві…
Пилип повернувся з інституту додому. Недбало кинув сумку в прихожій. Поквапливо роздягнувся, кинув коротке «Привіт» матері, що поралася на кухні. Знову зачинився у своїй кімнаті. Віра Петрівна зрозуміла, що із сином коїться щось неладне. Останнім часом став якийсь сам не свій. Ходить понурий, мовчить, на запитання відповідає неохоче. Іноді взагалі відмовчується. Може, проблеми з навчанням або ж з Настею посварився. Та хіба розкаже? Серце матері крається, а на очі навертаються сльози, коли бачить вона, що синові погано. Адже він у неї один-однісінький. Більше нікого. Була ще мати... Минуло півроку, як схоронили. Виховувала хлопця сама, тому й так особливо боляче переживала його невдачі. Ох! І нелегко їй було! І жінка поринула у спогади…
Життя Тетяни нагадувало твір Ернеста Хемінгуея «Старий і море». Пам’ятаєте новелу, в якій старий чоловік піймав у морі величезну рибину і намагався доправити її на берег. Такий улов забезпечив би його на досить тривалий час, однак риба виявилася великою і сильною. Вона противилася неводу старого і тягала його разом із човном довго по морю. За цей час старий виснажився і мало не помер, а м’ясо риби з’їли більші рибини. Знеможений, але живий, з одним рибним кістяком старий ледь-ледь дістався берега. От так і Тетяна... Все в житті цій дівчині діставалося з великими труднощами. Скільки не намагалася хоч чогось досягти, так завжди стикалася з перешкодами, причому такими, що подолати їх самотужки бідній дівчині було не під силу. Взяти хоча б сьогодні…
Стояла тиша. Пахло ліками. Ірина Вікторівна розплющила очі і повільно обвела поглядом приміщення, в якому знаходилася. Скромна невелика кімната із стінами зеленого кольору. Ліжко, тумбочка, стілець та стояк для крапельниці – це все, що містилось у ній. Хотіла було запитати: «Де я?». «Що зі мною?», але піднімаючись, відчула сильний біль, тому знову знесилена опустила голову на подушку. – Вам не можна вставати, – почула голос своєї помічниці. Тільки тепер вона звернула увагу на Олену, худорляву, русяву, синьооку дівчину, що працювала у неї на фірмі секретарем. Дівчина перелякано дивилася на свою начальницю. – Що трапилося? Чому я тут?...
Дитину в будь-якому віці може спіткати втрата близбких людей. Батькам дуже хотілося б уберегти дітей від важких переживань. Але, на жаль, це не завжди можливо. Життя іноді не шкодує навіть найменших. Коли дитина втрачає когось і переживає горе, дорослі поруч із нею почуваються безпорадними, наляканими, розгубленими. Ми поговоримо про те, що можуть зробити дорослі, щоб допомогти дитині пережити горе, щоб ситуація втрати не стала травмою на все життя, як можна бути чесним і щирим із дитиною та водночас максимально дбайливим, що важливо чути і знати дитині, яка переживає втрату. Приходять до вас друзі і знайомі, підтримують, висловлюють співчуття, просто розмовляють і згадують того, хто пішов. І можливість пам’ятати й бачити, що інші пам’ятають дорогу тобі людину, цінують і, як і раніше, люблять, переживають разом із тобою, допомагає впоратися з розпачем.
Партія Сергія Тігіпка розраховує бути представленою в місцевих органах влади у всіх регіонах Днями Верховна Рада ухвалила рішення про проведення місцевих виборів 31 жовтня. Для політичних сил це стало сигналом до початку боротьби за голоси виборців. Протягом багатьох років основна конкуренція за підтримку українців розгорталася між Партією регіонів і БЮТ. Але на нинішніх місцевих виборах про себе на повну силу заявить партія «Сильна Україна», яку очолює Віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко, який посів третє місце на минулих президентських виборах.
Всесвітньо відомий та невдалий експеримент професора Преображенського у творі М. Булгакова «Собаче серце» змусив багатьох замислитись, а чи потрібне втручання в природу як людини, так і всього живого на планеті. Сьогодні ж питання дещо змінило свою форму, але зміст і надалі залишається тим самим. Людство потребує відповіді.
Нещодавно на нараді з питань комплексного протипаводкового захисту території України Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив про створення програми із захисту населення і територій від стихійного лиха з метою створення системи попередження, ліквідації і мінімізації катастрофічних явищ та контролю за виконанням заходів на всіх рівнях держави. Прем’єр-міністр підкреслив, що державою виділяються значні кошти на протипаводкові заходи, а керівники на місцях не завжди належно контролюють їх освоєння.
Погожий весняний ранок. День обіцяє бути теплим і сонячним. Заклопотані жінки із спільноти “Матері в молитві” Івано-Франківської єпархії разом із власником мікроавтобуса Василем Нагорняком і його дружиною Наталею бережно завантажують одяг, взуття, продукти, приготовлені пакунки і подарунки, картоплю і буряки, олію і муку, сало і паштет, консервацію, чай і горіхи та ще багато різного для дітей-сиріт із «Снятинського дитячого будинку-інтернату для дітей-інвалідів і сиріт з розумовими і фізичними вадами». Там 107 дітей. Щиро відгукнулися матері на пропозицію координатора спільноти “Матері в молитві» Івано-Франківської єпархії Наталії Гавдяк провідати дітей-сиріт в День матері. Але це були не тільки матері із спільноти, а й...
1907 рік… Електрики в селах нема... Замість автомобіля – віз та кінь... Про секунд-хенд і мови не могло бути. Самі пряли, виготовляли домоткане полотно, одяг латали… До пізньої осені ходили босими. Чоботи, якщо хтось мав, то одягав тільки до церкви чи на великі свята. Телефон і радіо уже десь у світі винайдено, але були ще дуже недосконалі. Про телевізор тоді ще уяви не було. З самого дитинства важко працювали, бо треба було якось вижити. Жінки народжували по 10-20 дітей, з них половина вмирали ще в дитинстві. Час від часу голод, епідемії викошували цілі села.
З настанням літа починається купальний сезон. Береги наших річок заповнюються відпочиваючими. Звичайно, що вода, свіже повітря – це запорука здоров’я людини. Відпочиваючі на березі річки приймають водні процедури, набираються здоров’я. Звертаємося до всіх, хто відпочиває на берегах водойм, застерігаємо бути дуже уважними та обережними на воді. З водою завжди «треба бути на ВИ». Активний відпочинок на берегах водойм – це і велика відповідальність за збереження життя свого особистого і тих, з ким відпочиваєш...
Наступила пора літнього оздоровлення дітей шкільного віку. Відкрили свої двері дитячі оздоровчі табори нашої області, які підготували свої бази до прийому на відпочинок та оздоровлення дітей. В літньому таборі діти завжди знаходяться не тільки під наглядом, але й зможуть оздоровитися, розвинутися фізично, зрости духовно. Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №36 від 27.05.2010р. затверджено придбання путівок на оздоровлення дітей, які є членами сімей застрахованих осіб, у дитячих закладах оздоровлення, а 2010 році – за повну вартість в межах асигнувань, передбачених кошторисами регіональної програми відновлення здоров’я застрахованих осіб та членів їх сімей...
Отруйність нікотину відчув кожний, хто взяв у рот першу в житті цигарку. Ніхто не може докурити її до кінця. Цьому заважають запаморочення й нудота, а іноді буває інтенсивне слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабість, тремтіння рук, блювання, пронос. У тяжких випадках людина непритомніє. Поступово організм пристосовується до нікотину і куріння не викликає таких неприємних відчуттів. Хоча отруєння організму триває довго... Шкідлива дія тютюну не обмежується нікотином. До складу тютюнового диму входить близько 30 отруйних речовин, серед них є аміак, синильна кислота, чадний газ та ін.
Весна закінчується, а грибний сезон починається. Важко зустріти людину, яка б не захоплювалась збиранням грибів – цінним даром наших лісів. Їстівні гриби завжди приваблювали людей. Потрапляючи у раціон харчування, людський організм одержує цінний продукт, який є багатий на білки, вітаміни, вуглеводи, мінеральні солі, мікроелементи, жири, ароматичні речовини. Крім того численні види їстівних грибів, а іноді й неїстівних відомі є джерелом цінних лікарських речовин. Багато з них містить антибіологічні та онкостатичні речовини.
Шановний читачу, у свій час я вже писав у «Галицькому слові» про надзвичайну цінність молока. Але не шкодить нагадати ще раз про те, що молоко містить понад 100 поживних речовин. Із 12-ти вітамінів, що є у ньому, основне значення мають А, D1, D2, В2 і каротин. Вживаючи молоко і молочні продукти, можна цілком задовольнити потребу організму людини у вітамінах С і D. Найбільше вітаміну А в молоці влітку. Із мінеральних солей найважливіші кальцій і фосфор. Молочний цукор або лактоза – основний вуглевод молока. Одним словом, молоко – безцінний продукт. Високоякісне молоко повністю придатне для харчування, росту та розвитку немовляти. Коли зникає молоко в грудях матері, то воно повністю замінює його...
Відпочинок та оздоровлення дітей влітку 2010 року буде здійснюватися відповідно до Законів України від 04.09.2008р. № 375-VІ «Про оздоровлення та відпочинок дітей», від 21.05.2009р. № 1401-VI «Про внесення змін до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Прийнято районну програму з оздоровлення та відпочинку дітей на 2010-2012 роки (розпорядження голови районної державної адміністрації від 13.05.2010 р. № 140), яка затверджена рішенням 25 сесії районної ради п’ятого скликання від 12.05.2010 року...
У перший літній день в Україні, як і всьому світі, відзначають радісне свято – День захисту дітей. Дитинство – це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. В цей день кожен повинен задуматися і подивитись на дітей, які поруч. Кожен повинен зробити для своєї дитини свято. Це свято потрібне, щоби люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами. Адже ми робимо свято, щоби послухати дітей та інколи в них повчитися. Так і наша держава дбає про своє майбутнє, а майбутнє – це діти...
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та сподівань. 1 червня – одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було прийнято Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. Цей день покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля і багатьох інших...
Виховання дитини в сім’ї є першоосновою для її розвитку як особистості. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Відповідно до ст. 59 Закону України «Про освіту», батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані: ...
– Нещодавно померла мама моєї племінниці, заповіту не залишила. Який порядок подання заяви про прийняття спадщини, які потрібно підготувати документи і хто має оформити спадщину? Ганна Перегінець, м.Бурштин
– Відповідно до ст.1268 Цивільного Кодексу України (далі – ЦК) спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадщина належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини і не залежить від часу її прийняття.
В грудні 2008 року вступив в дію закон України «Про внесення змін до Закону України “Про нотаріат”», яким фактично знято штучний поділ між державним нотаріусом та приватним нотаріусом, оскільки документи, посвідчені як державними, так і приватними нотаріусами, мають тепер однакову юридичну силу. Згідно внесених змін до Закону України «Про нотаріат» приватні нотаріуси вчиняють ті самі нотаріальні дії, що й державні, та й оформленням спадкових прав приватні нотаріуси займаються вже з 1 червня 2009 року.
У третю неділю травня щорічно весь світ вшановує пам’ять людей, які померли від СНІДу. Цьогорічне гасло Дня пам’яті – «Знати – недостатньо, постарайтеся зрозуміти!». Згідно зі статистикою, щодня в нашій країні від СНІДу вмирає 8 чоловік. Експерти відзначають, що навіть всупереч серйозній міжнародній підтримці епідемію зупинити не вдається. Для багатьох людей в невеликих містах і районах недоступними залишаються профілактика, доступ до лікування і підтримка хворих.
Сьогодні уже можна вважати доведеним, що джерела морального неблагополуччя потрібно шукати перш за все у сімейному вихованні. І це неважко пояснити: в дитинстві і ранньому дитинстві сім’я майже безроздільно формує особистість дитини. Хороше сімейне виховання має свої унікальні особливості, які дуже ефективно впливають на становлення майбутньої людини і громадянина. Погане ж сімейне виховання майже завжди призводить до непоправних втрат у формуванні потрібних нам людських рис дитини. В таких випадках ніяке, навіть добре організоване суспільне виховання практично не може відновити ці втрати.
Багато хто з батьків спостерігає, що інколи їхня дитина намагається без дозволу взяти вдома дрібні гроші. Потім у дитини з’являються чужі іграшки, речі. Навіщо вона це робить, як запобігти дрібним крадіжкам? Батьків дуже непокоїть це питання. У родині вони довіряють одне одному, нічого не ховають. Навіть зовсім маленькій дитині не дозволяли брати, не спитавшись, чужі іграшки. Наполягали, щоб повернула їх господарю, якщо бачили вдома чужі речі. Вважали, що на все життя дитина міцно засвоїла правило: «Чужого брати не можна!». Приблизно у віці після 10 років діти проявляють підвищену зацікавленість до батьківських особистих речей, зокрема і до грошей. Причому, якщо хлопчики виявляють інтерес винятково до грошей, то у дівчат до цього додається ще й інтерес до косметики, маминого одягу, прикрас.
15 квітня 2010 року для учнів шкіл Галицького району було проведено презентацію Бурштинського вищого професійного училища торгівлі та ресторанного сервісу. Мета заходу – ознайомлення школярів із професіями, які можна здобути у згаданому навчальному закладі та попитом на них на сучасному ринку праці. Адже, не секрет, що сьогодні для випускників шкіл настає момент, коли необхідно остаточно прийняти одне з найважливіших рішень, ким стати, яку професію обрати, щоб була до душі, за покликанням. На початку презентації до присутніх учнів шкіл із вітальним словом звернувся директор Андрій Козак, який...
65-й раз гордо й велично крокує вікопомний День Перемоги. День Перемоги для українців – свято особливе. Це найсвітліший день, коли єднається нація, коли серця всіх поколінь, віддаючи шану живим і вклоняючись полеглим, б’ються в унісон. 9 Травня – це і день скорботи. Цього дня ми згадуємо всіх тих, чиє життя забрала війна, тих, хто поліг у кривавому бою, хто після Перемоги помер від ран, хто недожив, недокохав, хто так і не побачив своїх народжених і ненароджених дітей. На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 4124 ветерани війни, з яких: ...
Найсерйознішою проблемою дитинства в Україні є дитяча безпритульність та бездоглядність. Безліч публікацій, присвячених правам дитини, розкривають суть і значення цих прав, роль і місце державних й недержавних установ у їх захисті та забезпеченні прав дитини. Проте ніхто не може стверджувати, що в питанні захисту прав дитини досягнута повна гармонія. У наш час, коли в Україні вирують політико-економічні перетворення, проблема дітей набуває особливого змісту. Серед жертв злочинів діти мають найменші можливості захисту своїх прав та недоторканності. Адже дитина — це маленька людина, що має певні потреби, але не має достатніх сил, розуму й досвіду, щоб захистити себе.
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014
Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014
Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014
До сестра
напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014
До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014
До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014
Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014
Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014
Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014
Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014
Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014
до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014
до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014
Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014
КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД…
Стольне місто на ріці
Mов у чорта у руці.
Пишно град ся розвиває
І містян всіх розважає.
Як прогнали ми орду
Взяв наш Владко булаву.
Мов до танцю він пішов
І в палаци увійшов.
Челядь громко промовляла
І до танцю запрошала.
Довгий крилами махав
З писка слюні витирав.
Всі бояри кричать: «Гуд!»
Це наш славний Робін Гуд.
Сотник Стримба не лапух
Швидко Владка взяв в обух.
Челядь тішиться гуде
Все по нашому буде!
Довгий крила вже сховав
Слюні знову витирав.
От князівство заживе
Мов садочок розцвіте
Новий князь добро несе
Може буде добре вже.
А князь Владко молодець
Швидко дьоргав за уздець
І не думав не гадав
Владко воєвод придбав.
Першим був князьок Назяр
Той що їздив на позяр.
Що палац си збудував
Коли вогник поливав.
І рука була тверда
Била навіть мужика
Матушку в дворі лупила
Бо не рівно та ходила.
Без Надії і Любві
Кажуть не жили князі
Владко теж не відставав
І собі це все придбав.
Надя глечики полоче
І про всіх князьку стукоче
А Любов немов в огні
Це мабуть зловісні дні.
Челядь тішиться, гуде
До князька на чарку йде
У палаци, як у двір
Файний Владко брегадір.
Війт місцевий теж мастак
Ходить наче він батрак
До Князька пороги б’є
Грошики з казни кує.
Час летить, шумить, гуде
А князівство не цвіте
Зароста все буряном
Мов городець кабачком.
Челядь тішиться, гуде
Ще не час, усе буде.
Довгий слюні повтирав
І тепер вже промовчав.
У князівстві знахар був
Мірко звали, хто забув.
Знав про все він і про всіх
Хто здоровий, а хто псіх.
Та в бояр на Мірка зуб
Князь кричить: «Тобі каюк!»
Стримба зібрання веде
Знахар в суд і ось вам - фе.
Що буде? Ніхто не знає
Знахар ціхо ся сховав,
Сотник й князь грушки щибає,
Довгий знов ся заплював.
Далі буде!Напишу!!!
Я про всяку єрунду
І про Галяцку княжну
І про Стримбу орлика
Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014
частина II
Время знов прийшов писати
Про князівство розказати.
Про Старосту напишу
І про всяку в світі бзду.
Час пливе. Зима гряде!
А життя гниле, гниле.
Челядь тішиться, гуде,
Ще не час, усе буде.
Владко всівся у гнізді
Мов кобила у вівсі.
Стримба князя осідлав
І на всіх він накладав.
Та не тут прийшла біда
З неба хмара насува.
Славний град Станіславків
Шле старостиних гонців.
Челядь в раз заметушилась
Щоб біда ця не случилась.
В мить зібрали всю братву
Не віддати булаву.
Стримба зібрання зібрав
Довгий крилами махав.
І Лахоцький виступав:
Похвалив і облизав,
Владка так він шанував.
Той Лахоцький - хитрий жук
Лізе всюди як павук.
Цей князьок бальона грав
І народ свій обкрадав,
Фіру не одну придбав
Не одного обскакав.
Слово мовив і князьок,
Той, що міряв потічок,
Вчив він трохи діточок
Напивався як бичок.
Крилось град його земля
Це Федоря – ось імя.
Обізвалась мамка Ріна
Кажуть файна господиня:
Ти староста не правий
Вовка наш один такий.
Спинку гарно він тримає
Нашу челядь обіймає.
Важність в нього своя є:
Не чіпай ВОНО своє.
Відстояли Владка всі
Хоч князівство у біді.
Всі городи в буряні,
Але нам нужни свої
Чемні, милії князі.
Князь словами промовля
Наче Гоголя слова.
Віршем криє, покриває
Челядь свою звеселяє.
Владка тільки не сприйма
Його рідная братва
Та що пальці три тримає
Й оселедці одягає.
Брате наш, ти нас продав!
Тільки трон ти обійняв,
В душу ти нам так наклав
Ти забув, хто тебе пхав?!
Та ми браття всі такі
Тільки нам зайти в князі
Забуваєм хто ми. Ні?!
Ось напевне нам каюк
І загнемся наче крюк.
При такому ґаздівстві
Всі будемо у …..багні!
Будем знов новин чекати
І історію писати.
А на цьому мабуть все!!!
Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014
Час глаголить знов прийшов
Як процес в князівстві йшов.
У палацах як було
Про керовніцтво й бухло.
Було так мов на балі
Як у діда уві сні
Матушки бухали
За здоровя випивали.
Князь хотів навксти лад
Вскочив з трону і в палац.
Там гучненько вже було,
Мов базар усе гуло.
Князь зайшов в четвертий ряд,
Грюкав стукав все підряд.
«Ви попались не шуміть.
Це я князь в мить відчиніть.
Стукай, грюкай і кричи
Не дамо тобі ввійти.
Тишком матушки кривлялись
Та із князя насміхались.
Ось керовніцтво князька
Не вартує і нуля.
Доведе він нас у мить
Скоро не буде що пить.
А Староста мудрий був
Про невдаху не забув
Про «здобутки» і опрос
Каже Влодку досвідос.
Челядь бистро ся зібрала
До старости завітала
«Хочем Влодка і усе!
Це наш князь нехай буде».
А Староста їм в отвіт:
«Ви читали браття звіт?!
При такому ґаздівстві
Ви всі браття у …багні.
«НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу.
Вірте браття не брешу.
Краще в трон любий баран
Ніж ваш князь і отаман.
То ж чекайти ви письма
Із містечка за Дніпра
Дам вам мудрого орла
Щоб ви вилізли з багна.
Влодкові большой привіт
Хай читає краще звіт.
Розум хай пускає в хід
І не лиже всім мов кіт.
З цього байка виплива,
Прочитавши сі слова.
Не той князь що у сідлі
Той, що розум в голові.
Тож чекаймо вісточки
для моєї кісточки
От на цьому слові
Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014
Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))