на сайті  
   
 
Субота, 11 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...З думою Кобзаря
27.03.2011 | Переглядів: 3100
Рейтинг

     Тарас Шевченко, Дитятин У Дитятинській ЗОШ I-II ст. бібліотекар с.Дитятин Любов Білас розпочала літературний вечір «Вогненне слово Кобзаря», приурочене 197-ій річниці від дня народження видатного українського поета, художника, філософа і громадського діяча, генія українського народу Тараса Шевченка. Учні школи Діана Ходоровська та Христина Білас прочитали віршовані рядки про поета.
     Оксана Палійчук, Юлія Возняк, Тетяна Заліська, Люба Калабайда, Марія Грудзевич, Оксана Космірак розповіли про нелегке життя поета, його особисте життя. Учні читали уривки з поезій, які Шевченко присвятив своїм коханим. З віршем «Якби зустрілися ми знову» виступила Світлана Калабайда. Вікторія Вдовін прочитала поезію «Моя ти Любо! Мій ти друже!», де передано почуття Тараса Шевченка до Ликерії Полусмакової.
     Незважаючи на особисті невдачі (а може завдяки їм) вірші поета цього періоду набувають особливої політичної сили. Шевченкове гостре слово по-особливому звучить в поезії «Я не нездужаю нівроку», яку майстерно прочитала учениця Вікторія Надурак.
     Учні старших класів зіграли коротку інсценізацію поеми «Сон», яку розпочала вчитель Марія Саврич читанням уривку з поеми. Учні школи Іван Грудзевич, Михайло Кружинський, Христина Горчак, Юлія Возняк, Андрій Довжинський зіграли ролі Тараса, діда, жінки, дівчини, хлопця. На завершення вечора вчитель української мови та літератури Ольга Бегар ще раз підкреслила, що славний син України, поет-патріот, виразник найглибших прагнень народу Тарас Шевченко всі свої сили та життя віддав служінню своєму поневоленому народові.
     До літературного вечора була розгорнута книжкова виставка «Великий пророк України», яку підготувала Любов Білас.

Богдан Білас, директор школи

     Тарас Шевченко, Залуква 20 березня в приміщенні Народного дому с.Залуква відбувся усний журнал “Безсмертна дочка Прометея”, присвячений 140-ій річниці від дня народження Лесі Українки, а також було представлено літературно-музичну композицію “Уклан тобі, Кобзарю”, присвячену 197-ій річниці від дня народження Т.Шевченка. Участь у заходах взяли колективи Народного дому, а це і хор (кер Я.Глушко), і народний аматорський драматичний колектив (кер. І.Сорочинська), і жіночий ансамбль (кер. М.Чуйко), і вокальний чоловічий квартет (кер. Я.Глушко), і вокальний ансамбль Союзу українок (кер. Н.Крутиголова). На святі виступила доктор філологічних наук, професор Львівського університету Богдана Криса з розповіддю про життєвий та творчий шлях Тараса Шевченка.
     Учасники клубу за інтересами “Червона калина” (кер. Н.Белей), працівники бібліотеки-філіалу М.Товста та М.Барановська представили тематичну виставку вишиванок.
     По завершенні свята сільський голова Михайло Залецький подякував за змістовний захід організаторам та учасникам художньої самодіяльності.

Іванна Сорочинська, методист РНД

     Тарас Шевченко, Задністрянське В березневі дні Україна вшановує Шевченка. В містах і селах проводяться тематичні вечори, мистецькі заходи, концерти. Таке святкування відбулося і в с.Задністрянське.
     Вшанування поета розпочали поминальною панахидою біля пам’ятника Т.Шевченку. Учасники художньої самодіяльності розпочали свято в Будинку культури.
     Слід відзначити участь у святі Молодіжної Християнської Організації села, члени якої читали твори Кобзаря, виконували пісні на слова поета. Велика вдячність художньому керівнику Будинку культури с.Задністрянське Лідії Мартинів, яка організувала святкове дійство.

     Жителі села

      «Ми твої діти, Тарасе!». Під такою назвою в Народному домі с.Бовшів проведено літературно-музичний вечір, присвячений 197-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка, який розпочався покладанням квітів до пам’ятника поету. З доповіддю «Уклін тобі земний, Тарасе!» виступила завідувач бібліотекою О.Крук.
     Оплесками вітали глядачі аматорів сцени Роксоляну Мацьків, Лесю Горбачевську, Олександра Тимків, Марійку Даляк, Настю Кищак, Марійку Цимбалісту, Дмитра Горбачевського. Читали поезії та виконали інсценізації творів Кобзаря Михайло Мартинів, Наталія Баюла, Володимир Мурафа, Уляна Баюла.
     Уривок із поема «Гайдамаки» Тараса Шевченка прочитала Роксоляна Мацьків. Ансамбль хлопців та учні школи подарували глядачам пісні на слова Т.Шевченка. Здивували всіх присутніх юні музиканти Артур Галич, Володимир Мурафа. Вчителі школи виконали пісні М.Мозгового та пісні на слова Шевченка.
     Сільський голова Ганна Очкур привітала аматорів сцени, односельчан. Подякувала за участь у відзначенні роковин Тараса Шевченка.


 Опубліковано в номері №12 (1647) в рубриці «Культура і мистецтво»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 7 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net