на сайті  
   
 
Понеділок, 25 травня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Я син народа, що вгору йде...
22.07.2011 | Переглядів: 12221
Рейтинг

     http://www.abc-people.com/data/franko/pic1.gifІван Франко – один із велетнів української і світової літератури, вчений енциклопедичних наукових інтересів. Він ввійшов в історію української літератури і науки як поет і драматург, прозаїк і літературознавець,публіцист і історик, економіст і філософ. «Подібно до легендарного Данко, – писав про нього видатний український вчений Агатангел Кримський – розірвавши груди, він дістав вогненне серце і освітив шлях до визволення свого народу».
     Життєвий шлях Каменяра – це епопея боротьби і праці. Все, що пов’язане з його особою, допомагає глибше пізнати його спадщину, краще усвідомити його любов до рідного краю, до людей праці. Поруч із Шевченком і Лесею Українкою Іван Франко символізує перед світом не тільки індивідуальні риси й можливості велетня культури, але й неповторну життєздатність українського народу. Своєю полум’яною поезією він закликає земляків не коритися іноземним загарбникам, пробудити свою національну гордість.
     «Не пора, не пора, не пора
     Москалеві й ляхові служить!..
     Довершилась України кривда стара –
     Нам пора для України жить», – закликає поет.
      Де зачерпнув селянський син той могутній заряд полум’яних думок і почуттів, що вивели його на орбіту світової культури? З яких животворних джерел дістав він ту силу, що зробила його велетнем у царстві «людського духу»? Їх було два: життя і книги – мудрі, вічні невичерпні джерела!
     Складною, але багатою народним досвідом, була життєва школа Івана Франка.
     Багато чудових перлин людської думки завдяки Франкові стали видатним надбанням української культури. Треба бути справді духовним титаном, щоб протягом 40 літ невсипущої праці дати своєму народові 6 тис. творів! Це означає, що кожні три дні творчого життя Франко писав один твір, роман чи повість, п’єсу чи поезію, наукову книгу, рецензію або статтю.
     Друковане слово було головною зброєю Івана Франка в боротьбі за інтереси народу, за розвиток української демократичної культури. Він – полум’яний глашатай правди і щастя. Завжди прагнув, щоб його зброя нищила соціальне зло і неправду.
     Поет глибоко усвідомлював,
     що «Вогонь в одежі слова -
     Безсмертна чудотворна зброя,
     Правдива іскра Прометея.»
     Немеркнучим світилом людського духу, велетнем-борцем постає перед нами Франко з його книг.
     А яким був він в повсякденному житті? Серед яких людей верстав він свій нелегкий життєвий шлях. Чим вабив до себе, як жив? Все це можна збагнути,  ознайомившись зі спогадами сучасників поета і повним п’ятидесятитомним зібранням творів письменника, які є у Галицькій центральній бібліотеці.
     Як найобдарованіший учень Дрогобицької гімназії він одержав державну стипендію. Це було перше визнання здібностей і матеріальна основа для подальшого навчання в університеті. Але в 1877 році студента II курсу Львівського університету Івана Франка уперше покликано до суду. З цього часу 20 років безперервно за ним наглядає жандармське око.
     При найменшій можливості його тягнуть до в’язниці, щоб скомпрометувати, принизити, залякати. Щоб вистояти в таких умовах, Франко мав не тільки велику силу волі, але й відчував постійну підтримку однодумців та друзів. Це були М. Павлик, Л. Українка, М. Старицький, Олена Пчілка, М. Лисенко, Н. Кобринська та інші видатні діячі української культури. Щодо особистого життя – то він пізнав і щастя великої любові, і гіркоту розчарувань.
     Було все в житті Івана Франка: і творчі злети, і падіння, визнання і заперечення. Наперекір долі він жив і творив в ім’я свого народу, в ім’я України.
     Чому серед славетних поетів нашої історії ми найбільше шануємо Т. Шевченка, Л. Українку, Івана Франка? Дорогі вони нам, бо живуть в нашому серці, як власний голос нашого сумління і нашого світогляду і житимуть доти, доки живе народ, що їх народив.

     Бібліотеки Галицької ЦБС беруть участь у відзначенні 155-річчя від дня народження Івана Франка.
     З 23 червня 2011 року у центральній бібліотеці розпочато конкурс бібліотек на кращу книжкову виставку, присвячену життю та творчості І.Я. Франка, який буде завершено до 25 липня 2011 року.
     За підсумками конкурсу три кращі виставки візьмуть участь в обласному конкурсі, який проходитиме в ОУНБ в м. Івано-Франківську.

      Першими районний конкурс серед бібліотечних закладів району започаткували бібліотеки-філії сіл Блюдники, Острів, Суботів, Дорогів, Колодіїв.
     Вони організували тематичну виставку «Невмируща слава І.Я. Франка» та провели літературно-музичну годину «І образ твій ми бережемо з любов’ю в граніті, в бронзі і в серцях своїх», під час якої звучали пісні на слова Франка та поетичні рядки його поезій.
      Продовжили конкурс працівники бібліотек-філій сіл Коростовичі, Куропатники, Озеряни, Слобода, Насташине годиною поезії «Народу син і гордість України», в якій взяли участь Онуфришин М., Федина Т., Міроха В., Андрухів Р., Дмитрик О. Яскравим доповненням заходу стала організована виставка літератури «Іван Франко – розум і серце нашого народу».
      Біблотеки-філії сіл Залуква, Крилос, Комарів, Сапогів, Бринь, Мединя, Вікторів, Височанка представили оргкомітету свою програму участі у районному конкурсі. Оргкомітет та читачі Галицької ЦБ мали можливість ознайомитись із літературою, що була представлена на тематичній виставці «Немеркнуча слава Івана Франка» та послухали літературно-музичну композицію «Жінок коханих імена». Ведучі програми Братчук Д. та Николин Р. розповіли про життя і долю поета, а його поезію читали Попович М., Іванова X., Блинчук О., Козак Ю., Михальчук Ю., Дейчаковська X., Криса А., Духович Д., Мальцева В.
      Бібліотеки сіл Дубівці, Тустань, Маріямпіль, Водники, Делієве, Медуха, Кінчаки, Межигірці, Тумир, Лани представили книжкову виставку «Іван Франко – поет з відвагою борця» за розділами: «Я син народа, що вгору йде, хоч був запертий в льох», « Іван Франко і Прикарпаття», «Тричі мені являлася любов», «Чарівні казки Івана Франка».
     Директор Тустанського Народного дому Богдан Кернякевич відтворив образ Івана Франка у його розмові з Ольгою Рошкевич (у виконанні бібліотекаря бібліотеки-філіалу с. Дубівці Г. Балки) та Юзефою Дзвонковською (у виконнані бібліотекаря бібліотеки-філіалу с. Кінчаки М.Стеблинської).
     У виконанні бібліотечних працівників прозвучали пісні на слова Івана Франка «Заграй ми, цигане старий», «Як почуєш вночі», «Червона калино, чого в лузі гнешся». Б.Кернякевич виконав пісню «Ой ти, дівчино, з горіха зерня».
     Казку «Лисиця та їжак» інсценізували Настя Стеблинська та Андріана Колодій.
      Усний журнал «Я син народа, що вгору йде...» на районний конкурс представили бібліотеки-філії сіл Кінашів, Поділля, Жалибори, Курів, Нараївка, Нові Скоморохи. Кожна сторінка журналу розповіла про те, що пов’язане із особою Франка-мислителя, Франка-борця, титана думки і праці. А представлені на тематичній виставці «Твоєму йменню вічно пломеніти» книги, публікації у періодичних виданнях, ілюстрації допомогли більш детально ознайомитися із життям і літературною творчістю поета.
      Виставку «Безсмертний син великого народу і гордість України» на районний конкурс організували бібліотеки-філії сіл Дитятин, Кукільники, Яблунів, Загір’я, Хохонів. Розділи виставки розкрили цікаві факти із життя Каменяра. Пісні та вірші на слова Івана Франка виконали О.Довжинська та І. Ходоровський.
      На виставці «Хай сяє нам благословенне ім’я славетного Франка», яку організували бібліотеки м. Бурштина та с. Дем’янів, були зібрані твори Франка та матеріали про нього. Поряд із книгами на виставці були представлені картотека «Життєпис Каменяра» та тематична папка «Іван Франко – трибун народний, пророк-ватаг, ратай-співець». Завідуюча бібліотекою м. Бурштина О. Дрищук провела віртуальну мандрівку місцями, де побував Іван Франко на Прикарпатті, а завідуюча бібліотекою с. Дем’янів К. Дяченко зупинилася на творчості поета для дітей. Вірші Франка читали М. Бекеш, Ю. Наритник, А. Романович.

Любов СЄДОВА


 Опубліковано в номері №29 (1664) в рубриці «Культура і мистецтво»

Коментарі:

Уладик):
20.12.2011 18:56:12

Класно мені дуже помогло)

я:
21.12.2011 18:13:13

норм

Уря:
21.12.2011 18:14:48

ааа супер супер мені сподобалось!!!)

1994:
21.12.2011 18:16:43

норм)*

юльчик:
25.12.2011 13:52:24

кулл)))

Віктор:
23.09.2012 13:31:41

Дякую дуже допомогдо

Ганна:
23.09.2012 13:33:09

Цікава і потрібна інформація.

Андрій:
03.12.2012 17:18:07

вобще не те піздец ви обще не те пишете Як ви розуміете слова І.Ф Я син народу що вгору йде оце блять треба було написать а то сука невтему пишите

Андрій:
03.12.2012 17:19:07

їбаньки

Тихонюк Оксана:
10.12.2012 15:47:34

Очень помогло))спасибо)))

Андрій:
11.12.2012 18:47:25

не то вобще , пиздец ебанний

вася:
18.12.2012 18:54:55

пиздатий твір

Аня:
23.10.2013 17:46:05

чуваки, хто сказав про І.Франка "Велет з невичерпною енергією, богатир волі, мислі й духу" ?

витаха:
26.12.2013 17:45:19

хуйня,полная


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 10 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net