на сайті  
   
 
П’ятниця, 20 вересня 2019 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Спроба відвертого наступу
04.11.2011 | Переглядів: 2096
Рейтинг

     28 жовтня 2011 року в засобах масової інформації оприлюднено Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та Конференції Римо-Католицьких Єпископів України, яке було підписано 26 жовтня 2011 року у Львові-Брюховичах під час спільного засідання щодо небезпечних явищ у духовному житті України.
     Зокрема, у документі мова йде про угрупування Догнала, яке «маскується під Католицьку Церкву» і, використовуючи тугу сучасної людини за Богом та маніпулюючи її релігійними потребами, намагається впливати на людей «психологічним тиском, перекручуванням фактів та нагнітанням страху». Вони маскуються під Католицьку Церкву, використовують її символи та обряди і навіть присвоюють її ім’я.

     «Накидаючи сучасному українцеві свій «духовний провід», його проводирі привласнюють право навчати від імені Католицької Церкви та викривляють її вчення. Вони сіють ненависть і злобу супроти всіх, хто до них не належить, а насамперед – до католицького єпископату, духовенства та монашества», – йдеться у зверненні.
     «Ця група не має жодного відношення до Католицької Церкви, оскільки її проводирі, колишні католицькі священики, за важкі церковні злочини були покарані карою великої екскомуніки – відлучені від Церкви. Кожен, хто приєднується до неї, сам себе ставить поза правдивою Католицькою Церквою і таким чином не може називати себе католиком. Догналівська секта, відчуваючи власну нелегітимність, намагається отримати кадри, виховані у католицьких монастирях і навчальних закладах, чинить спроби проникнення у найрізноманітніші католицькі середовища, щоб руйнувати їх зсередини, що є загальновідомою тактикою таємних товариств, які діють проти Католицької Церкви в Україні і поза нею», – зазначають учасники Синоду.
     Також греко-католицькі та римсько-католицькі єпископи України звертаються до органів державної влади в Україні з вимогою не дозволяти зловживати ім’ям Католицької Церкви тим, хто її поборює і до неї не належить та вжити відповідних заходів щодо припинення шкідливої протизаконної діяльності цієї секти, що веде до міжконфесійного протистояння, навіть до відкритих конфліктів.
     Ще у минулому році Патріарша Курія Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ), очолювана Верховним архієпископом Києво-Галицьким Любомиром Гузаром, звернулася до президента Національної академії наук України академіка Б.Є.Патона з проханням залучити спеціалістів-релігієзнавців для проведення експертизи з метою обґрунтування ідентичності й доведення недозволенності з боку будь-яких релігійних груп для власного присвоєння назви «Українська Греко-Католицька Церква».
     З метою дослідженням даної проблеми за дорученням академіка Б.Є. Патона створено експертну групу Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, якою встановлено, що невелика група осіб, очолювана іноземними греко-католицькими ченцями і священиками, які прибули в Україну, намагається дискредитувати ієрархію і духовенство Української Греко-Католицької Церкви. Ці особи прагнуть легалізувати свою діяльність у вигляді створення власної так званої «Правовірної Греко-Католицької Церкви», що спричиняє напругу в конфесійному середовищі, загрожує суспільній стабільності, провокує розколи і міжконфесійну ворожнечу.
     Дослідженням також встановлено, що віруючі, духовенство та ієрархія УГКЦ категорично виступають проти спроб присвоєння історичної назви своєї Церкви будь-якими особами і групами, які, вийшовши з-під юрисдикції УГКЦ, намагаються легалізувати свою розкольницьку діяльність, створивши паралельну існуючій церкву з одноіменною назвою з іншими додатками-означеннями, зокрема «Правовірна Українська Греко-Католицька Церква». Турбота керівного центру УГКЦ про збереження своєї ідентичності та недоторканності власної історичної назви є вмотивованою і має правову основу.
     А тепер детальніше про догналівців і їх діяння. У 2008–2009 роках із Української Греко-Католицької Церкви виділилась незареєстрована (офіційно не визнана релігійна організація в Україні) Украї́нська правові́рна гре́ко-католи́цька церква (УПГКЦ). Державний комітет України у справах національностей і релігій відмовляє у реєстрації назви «Українська Правовірна Греко-Католицька Церква», обґрунтовуючи це «повагою до традицій та внутрішніх настанов релігійних організацій» з посиланням на Кодекс Канонів Східних Церков (ККСЦ), у якому назву «Католицька» можна використовувати лише за погодженням з офіційною церковною владою.
     У церковних колах УГКЦ ця нова релігійна організація відома як «підгорецькі отці» або «група Догнала», «догналівці» (за ім’ям засновника — Антонін Ілля Догнал)
     Главою самопроголошеної Украї́нської правові́рної гре́ко-католи́цької церкви обрано Михайла Осідача. Членами постійного синоду є Антонін Ілля Догнал, Ричард Методій Шпіржик (Чехія)?, Роберт Самуїл Обергаусер (Словаччина)? і Василь Маркіян Гітюк (Україна). Вони звинуватили керівництво Української Греко-Католицької Церкви в єресях і проголосили про створення «правовірної» церковної структури.
     Названі особи у 2008 році проголосили, що вони були таємно висвячені на єпископів, однак і зараз вони не надали жодних доказів про реальність таких свячень. Не оголошується й ім’я єпископа, який їх висвятив.
     З квітня 2011 року Украї́нська правові́рна гре́ко-католи́цька церква вважає себе частиною самопроголошеного Візантійського Католицького Патріархату, так свідчать матеріали Україномовного розділу відкритої багатомовної мережевої енциклопедії «Вікіпедія».
     І саме у 2011 році, догналівці почали ідеологічний наступ на всі гілки влади, розповсюджуючи літературу сумнівного змісту, де відверто ведеться наступ на УГКЦ і її керівництво.
     Ідейним провідником цього релігійного руху є колишній чеський(?) римо-католицький священик Антонін Догнал, який разом з іншими трьома римо-католиками (Р. Шпіржиком, Ї.Шпіржиком та Л. Юхелкою) був прийнятий до новіціату греко-католицького Чину отців Василіан у 1991 році. Ще будучи римо-католицьким священиком, Антонін Догнал, за твердженням його єпископа, поводився неординарно (не виконував свого пастирського служіння).
     Члени проводу теперішньої Української правовірної греко-католицької церкви проявляли свою активність ще в час їхнього навчання, яке проходило у Варшаві: спільнота ченців-василіан довкола Іллі Антоніна Догнала збиралася на таємні конференції. Після повернення до рідної Чехії їхні опозиційні настрої закінчились серйозним конфліктом з керівництвом Католицької Церкви у Чеській Республіці. Ці конфлікти супроводжують всю діяльність цієї сумнівної конфесії.
     Конфліктна ситуація розпочалася 2003 року, коли ченці Чеської делегатури Антонін Ілля Догнал, Ричард Методій Шпіржик і Роберт Самуїл Обергаусер виступили проти призначення Ватиканом на посаду екзарха Рутенської Греко-Католицької Церкви в Чехії словака о. Ладислава Гучку. Вони спробували зареєструвати громаду УГКЦ, але робили це без згоди церковної влади. Через блокаду, організовану групою Іллі Догнала, єпископська хіротонія греко-католицького єпископа відбулася не у греко-католицькому, а у римо-католицькому храмі.
     Серйозний конфлікт ченців Чеської делегатури ЧСВВ з католицькою ієрархією в Чеській Республіці призвів до того, що у червні 2004 року Десята Генеральна Капітула Василіанського Чину святого Йосафата прийняла рішення про ліквідацію Чеської делегатури ЧСВВ. Ченців відіслали до України та Великобританії. В Україні Управа Василіанського Чину поселила колишніх членів Чеської делегатури у Підгорецькому василіанському монастирі на Львівщині.
     Переломним моментом у виокремленні Підгорецької спільноти сталася відмова п’яти монахів-василіан — Антонін Ілля Догнал, Роберт Самуїл Обергаусер, Роберт Методій Шпіржик, Василь Маркіян Гітюк, Василь Роман Шелепко — виконати декрети Управи Василіанського Чину (ЧСВВ). Згодом, у 2008 році, Василь Роман Шелепко та рідний брат Методія Роберта Шпіржика Кирило Їржі Шпіржик залишили спільноту. Василь Шелепко став священиком Бучацької єпархії УГКЦ (сьогодні вже покійний).
     На початку 2005 року вищезгаданих ченців було виключено з Василіанського Чину за «поважні провини проти монаших і церковних законів, зокрема постійний непослух настоятелям». Декрет видалення був затверджений Конгрегацією Східних Церков, після чого виключені ченці звернулися до Верховного Трибуналу Апостольської Сигнатури, який, однак, не прийняв їхній відклик до розгляду як «позбавлений будь-якої основи», про що було офіційно повідомлено у 2009 році.
     Восени 2010 в м. Чорткові Тернопільської області група Догнала вчинила спробу захоплення греко-католицького храму Преображення Господнього. Після чого за рішенням Тернопільського окружного суду групі Догнала було заборонено проводити Богослужіння і різного роду маніфестації у м. Чорткові.
     В квітні 2011 активісти Громадянського руху «Відсіч» заявили, що УПГКЦ вчинила спробу маніпуляції цим рухом з ціллю втягнути цей рух у боротьбу проти УГКЦ. Також від імені «Відсічі» було заявлено, що львівські діячі, які не мають нічого спільного з самим рухом, використали назву «Рух Чистих Сердець» як хороший бренд, провадячи підривну діяльність, при цьому матеріали, які використовує так званий «Рух Чистих Сердець», є аналогічні до наявних на сайті «групи Догнала».
     5 квітня 2011 року провідники «правовірних» проголосили створення «Візантійського Католицького Патріархату», першим патріархом якого обрали Іллю Антоніна Догнала.
     1 травня 2011 року «Візантійський Католицький Патріархат» проголосив відлучення від Церкви Римських Пап Івана Павла II (посмертно) і Бенедикта XVI, оголосив, що папський престол з цього моменту вакантний, а також закликав всіх католицьких священиків перестати згадувати в Літургії ім’я Бенедикта XVI і місцевого єпископа, стверджуючи, що в протилежному випадку Літургія буде недійсною.
     4 травня 2011 «Візантійський Католицький Патріархат» оприлюднив заяву, у якій зазначив, що вважає, що Католицька Церква відпала від християнства і проголосив про створення «Правовірної Католицької Церкви». У цій заяві «Правовірні» окреслили себе, як одну з груп седевакантистів. А після того проголосили «Божу анатему» на членів різних протестантських деномінацій.
     Сьогодні «догналівці» відкрито здійснюють Богослужіння у церкві святого Йосипа в селі Підгірці Бродівського району Львівської області (колишній костел Підгорецького замку), в Дрогобичі та Брюховичах, під Львовом, по вулиці Сосновій у приватному будинку (церкві жіночого монастиря). До нового релігійного руху примкнули також жіночі монастирі у тих же Брюховичах, Львові, Стрию, в селі Пробіжна Тернопільської області. У місті Тисмениці (Івано-Франківщина) по вулиці Сагайдачного, 21 діє монаше релігійне згромадження закритого типу імені святого пророка Іллі, яким заправляє сестра-настоятелька Емануїла Валентина Данилюк. Ці монастирі відмовили у підпорядкуванні УГКЦ та проголосили про свій перехід під юрисдикцію УПГКЦ.
     УПГКЦ продовжує свій наступ, і вже налічує кілька тисяч новонавернених адептів, серед яких є віряни греко-католицької, римо-католицької та православної церков. Та найгірше те, що серед них багато молоді. А оскільки група Догнала не є сьогодні визнана жодною християнською Церквою, вона не є учасником екуменічного діалогу і не визнається як Церква ані Католицькою, ані Православною Церквами. Більше того, дії нового релігійного угруповання, зважаючи на деструктивний та небезпечний характер, можна порівняти із «Білим братством».
     
     

За матеріалами офіційних документів підготував Ярослав Поташник


 Опубліковано в номері №44 (1679) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 6 + 3 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net