на сайті  
   
 
Середа, 18 вересня 2019 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Вдячність за професіоналізм
04.11.2011 | Переглядів: 1573
Рейтинг

     Традиційно в першу неділю листопада держава і суспільство вітають працівників, які стоять на захисті прав і свобод соціально незахищених верств населення. Це свято є свідченням високої оцінки ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати та безпеки праці, трудових відносин. Турбота про людей є головним завданням у діяльності працівників соціальної сфери. Вони дарують людям надію на краще, вчасно подають руку допомоги тим, хто цього потребує.

     – Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин, – каже заступник голови районної державної адміністрації Ірина Чернега, яка відповідно до посадових обов’язків курує роботу служб соціальної сфери району.
     Соціальна робота – це мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми. День працівника соціальної сфери – професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки зі службового обов’язку, а й за велінням совісті та покликом душі.
     Соціальним працівникам доводиться стикатися з різними сферами життя людини і суспільства: фізичним і психічним здоров’ям, особистими і груповими конфліктами, плануванням сім’ї, з проблемами працевлаштування, професійної і соціальної адаптації різних категорій населення, профілактикою асоціальної поведінки, здійсненням правосуддя і багатьма іншими. В умовах властивої Україні соціальної динамічності стає гострою проблема правового захисту кожного громадянина, обґрунтування правової доцільності його побутової поведінки, професійної, політичної та інших видів діяльності.
      – Скільки працівників зайнято сьогодні в соціальній сфері району?
     – Соціальна сфера району налічує 231 працівника. І для багатьох з них слова Івана Франка «Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим» стали сенсом буття.
     – Чи можна коротко розповісти про кожну службу зокрема?
     – Звичайно. Розпочну з управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі, спеціалісти якого щоденно сприяють підвищенню рівня правосвідомості людей, вихованню чуйного ставлення до тих, хто потребує уваги й опіки. Прагнення допомогти кожному в непростих життєвих ситуаціях – характерна професійна риса кожного працівника Фонду. Їх щоденна кропітка робота зміцнює довіру людей до влади.
     Колектив управління з 1994 року очолює Оксана Бартків. Штатна чисельність – 45 працівників, об’єднаних у 5 відділів та 3 сектори.
     Основні завдання, які лежать перед управлінням Фонду, – це збір та акумулювання в районі єдиного внеску та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Фонду; забезпечення призначення і виплати пенсій, фінансування яких відповідно до законодавства здійснюється за рахунок коштів Фонду; забезпечення функціонування в районі автоматизованої системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
     За 9 місяців 2011 року в районі до бюджету Пенсійного фонду України надійшло 88867,0 тис.грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 8245,7 тис.грн або на 110,2%. А це вже певний результат.
     Іноді люди звертаються до Пенсійного фонду не так за роз’ясненням, як з бажанням висловити наболіле, бути почутими. І тут потрібне неабияке терпіння, такт, аби вислухати, заспокоїти, допомогти. Працівники Фонду вміють знаходити відповідні слова. Вони переймаються проблемами інших, наче своїми власними.
     Людям, які потрапили у складні життєві обставини, сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, допомагає районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
     Турботу, увагу та доброзичливість працівників цієї служби відчуває багато людей. Вони підтримують мам та їхніх немовлят, шукають нові родини дітям, підтримують родини у скрутні хвилини, допомагають відновити соціальні зв’язки особам, які повернулись з місць позбавлення волі. Кожен їхній день – це випробування на людяність, моральність... Очолює службу, яка налічує всього 6 працівників, Людмила Слюзар.
     Через РЦСССДМ проходять десятки людських доль. Надзвичайно приємно, коли життєві історії тих, хто потребував допомоги, мають щасливий фінал. Адже одним із важливих напрямків роботи служби є робота з прийомними сім’ями, підбір кандидатів у прийомні батьки і їх соціальний супровід.
     – А які функції виконує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності?
     – Цю структуру, головною метою якої є забезпечення фінансової самостійності та стабільності системи соціального страхування, визнано правонаступником Фонду соціального страхування України.
     У жовтні 2001 року у Галицькому районі створена Галицька районна виконавча дирекція Івано-Франківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. З 2006 року дирекцію, в якій працює 5 спеціалістів, очолює Іванна Пульгай.
     Хочу віддати належне цьому керівнику, адже саме їй належить вдосконалення роботи, що стосується призначення та виплати допомог на матеріальне забезпечення застрахованим особам, а також надання соціальних послуг застрахованим особам та членам їхніх сімей з питань практичного застосування чинного законодавстава та інших нормативно-правових актів. Вона справедливий і вимогливий керівник. З великою повагою і взаєморозумінням ставиться до підлеглих та страхувальників.
     Галицька районна виконавча дирекція співпрацює із 1695 страхувальниками і налічує 15263 застрахваних особи.
     Лише за 9 місяців 2011 року на допомогу з тимчасової непрацездатності витрачено близько 2 млн грн, на виплату допомоги по вагітності та пологах – 543,00 тис. грн, виплату допомоги на поховання – 11 тис. 200 грн коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
     Працюючи наполегливо, працівники районної виконавчої дирекції з року в рік забезпечують відновлення здоров’я застрахованим особам і членам їх сімей, які мають право на отримання санаторно-курортного лікування та оздоровлення в спеціалізованих закладах, в тому числі дитячих, де проводиться комплексне лікування, медична реабілітація та профілактика захворювань.
     – Діє в районі ще одне відділення…
     – Так, це відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, яке очолює Євстахія Король.
     Діяльність відділення у сфері соціальних послуг починалося з прийняття особових справ від підприємств та організацій району, де сталися нещасні випадки. За десять років діяльності відділення взяло на облік 250 справ. Основні види відшкодувань – одноразова допомога в разі смерті годувальника, щомісячні страхові виплати потерпілим, виплати на поховання, медико-соціальна допомога.
     – Є в районі ще одна структура – територіальний центр надання соціальних послуг.
     – На рахунку цієї структури чимало добрих справ. Започаткувала вона свою роботу з 1992 року. За останні роки значно розширила сферу діяльності серед особливої категорії громадян, а це немічні, старенькі, інваліди, невиліковні хворі. Саме на Територіальний центр покладено підвищення соціальних стандартів, покращення життя людей тощо.
     Сьогодні працівники Центру, який очолює Надія Бабак, надають соціальні послуги 1577 громадянам району, з них соціальну допомогу вдома отримують 573 особи. В стаціонарному відділенні у селищі Більшівці (завідуюча Галина Цівінська) перебуває З0 осіб. Соціальні працівники своєю чуйністю, увагою, милосердям дарують позитивні емоції хворим, немічним, стареньким, тим, хто фізично не може себе обслуговувати.
     З 2004 року Територіальний центр співпрацює з благодійним фондом «Карітас. Івано-Франківськ-УГКЦ». Результатом співпраці є робота пункту видачі гарячих обідів та продуктових наборів, де щодня, крім вихідних, обідає близько 30 осіб. Довгорічна співпраця поєднує Центр з членом німецької благодійної організації «Відвернути біду» Аннелізе Гусс. Буквально днями з цим партнером було підписано нову угоду про співпрацю. А тому є сподівання, що цей документ ще більше поглибить і зміцнить співпрацю між Терцентром і німецькою стороною, зокрема надасть можливість продовжити вивчення досвіду Німеччини в соціальній сфері та впроваджувати його на теренах нашого району.
     – І, нарешті, районний центр зайнятості.
     – На працівників служби зайнятості покладено державну підтримку та соціальний захист громадян, які опинилися в одній із найскладніших життєвих ситуацій – втрата роботи. Від того, як діятимуть фахівці служби зайнятості, залежить, чи отримає безробітний віру в те, що держава не є байдужою до долі кожного громадянина та соціально захистить його.
     Мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми завжди було найнеобхіднішим суспільству, хоча є одним із найскладніших. Кожен трудовий день працівників – це пропущений через серце і душу сюжет, історія, ситуація, доля людини.
     Лише впродовж десяти місяців 2011 року за послугами районного Центру зайнятості звернулося 2698 осіб, працевлаштовано 1277 осіб незайнятого населення.
     Професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходило 362 безробітних.
     Колектив, очолюваний Ганною Баранівською, вже двадцять років йде до людей з новими технологіями, новими формами роботи, з доброю фінансовою підтримкою тих, хто втратив роботу і тих, хто бажає працювати самостійно. В міру своїх скромних сил працівники Центру доводять до людей чітку картину на ринку праці. А головним у їх роботі є чуйне та людяне ставлення до відвідувачів, які потребують соціального захисту. Щодня до Центру звертаються сотні людей, отримуючи не тільки матеріальну допомогу із безробіття, а й поради, співчуття та моральну підтримку.
     – Сьогодні, напередодні свята працівників соціальної сфери, про проблеми ми говорити не будемо, хоч їх достатньо, а у Вас є чудова нагода привітати цих чуйних людей. Що б Ви їм побажали?
     – Професійне свято – це нагода ще раз проаналізувати зроблене, замислитися над проблемами, визначити перспективи на майбутнє. День у день працівники соціальної сфери вирішують проблеми організації зайнятості, соціально-трудових відносин, безпеки та охорони праці, допомагають сім’ям з дітьми, інвалідам та перестарілим, несуть розраду і тепло, допомагають долати життєві труднощі.
     У цей святковий день я щиро бажаю кожному з Вас, шановні друзі, міцного здоров’я, щастя, активного довголіття, достатку, любові і радості в домі, нових успіхів у роботі, заслуженої шани і вдячності людей.
     
     

Розмову вів Ярослав Поташник


 Опубліковано в номері №44 (1679) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 1 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net