на сайті  
   
 
Неділя, 12 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...«Хай благословенним буде день»…
09.12.2011 | Переглядів: 2404
Рейтинг

     Рядками із цього вірша О. Ліуша розпочався вечір-бенефіс, присвячений творчій діяльності та з нагоди 60-річчя від Дня народження Омеляна Миколайовича Ліуша.
     На сцені ВІА «Горлиця», який перкрасно виконав пісню О. Ліуша «Пісня про Кінашів», яку аматори присвятили Омеляну Миколайовичу, бо він є керівником цього ансамблю 35 років, для нього пише пісні, а ансамбль їх виконує. Мінялися учасники ансамблю, але він існує і сьогодні. Ансамбль «Горлиця» виконав твори О. Ліуша «Заграй мелодію, скрипалю», «Хай співають з нами гори», «Перелаз, мій перелаз», «Горлиця».
     Омелян Ліуш – людина творча. В НД він працює художнім керівником 38 років. За цей період написав чимало пісень, поезій, багато творів присвятив своїм батькам, бо завжди вдячний їм за ласку, розуміння, підтримку.
     Для батьків звучить його вірш «Я дякую своїм батькам» і пісня «Калиновий мій край», яку виконав дует у складі Наталії Матейко та Омеляна Ліуша.
     Пан Омелян як людина дуже добрий, не злопам’ятний, завжди допоможе людям. Його кредо – бачити світ не безбарвним, а в кольорах. Він в своїх поезіях наголошує: «Людино, будь людиною, бережи свій край, пам’ятай, що кожен крок в житті треба відстоювати, висвітлювати світлом власної душі, своєю гідністю, совістю».
     У переповненій святковій залі вчителі, учні, колишні аматори сцени, сусіди з навколишніх сіл, гості, колеги по роботі. Привітала ювіляра начальник відділу культури і туризму РДА Марія Іваськів.
     Старший методист РНД Дарія Климко розповіла про творчий шлях Омеляна Ліуша. Вона сказала, що Омелян Ліуш не лише поет, композитор, він прекрасний організатор і зумів створити при НД прекрасний клуб за інтересами, куди входять гуртки фотографування, авіамоделювання, радіолюбителів та кіно. Любительські фільми, які він знімав, неодноразово представлялись на обласні конкурси, на яких О. Ліуш завжди був переможцем. До річниці Конституції України гурток фотолюбителів свої роботи презентував на виставці в районному НД, а також таку виставку він організував в Національному заповіднику «Давній Галич» та в ОНМЦ культури Прикарпаття.
     На вечорі-бенефісі О. Ліуша панувала атмосфера щирої любові і поваги, а пісня єднала людські серця. Пісні О.Ліуша в основному ліричні та пісні про рідний край, які несуть в собі високу мораль, поетизують працьовитість, щедрість, красу кохання, людяність. Упродовж свята звучали пісні О.Ліуша, «Лети, моя пісне, по світу» та «До мене» у виконанні Тані Манчур, «Спитай мене» (Т. Манчур та О. Ліуш), «Даруй добро» (сім’я Вальошків), «Вертають лелеки», «Пісня про матір» (Іванна Сорочинська), «Ластівочий щебет» (Наталя Матейко та Таня Манчур), багато пісень прозвучало у виконанні ВІА «Горлиця».
     В залі не було байдужих, присутні кожний виступ вітали бурхливими оплесками. Сільські голови с. Курів Крупа, с. Жалибори Щепанська, вчителі із Старих Скоморох, Жалиборів, учні шкіл щиро вітали ювіляра, дякували за науку, творчу працю, дарували йому квіти, подарунки. Прекрасне вітання було від сільського голови с. Кінашів п.Цимбалістої.
     Привітав ювіляра Іван Драбчук, який працює у Національному заповіднику «Давній Галич» і подарував йому свою книгу «Величні постаті Галичини». З вітальними словами виступив директор НД В.Цимбалістий, який коротко розповів про спільну працю з Омеляном Ліушем, про його творчі доробки, подякував за працю.
     Але найбільшим подарунком для ювіляра були вітання від дружини Марії та улюблених онуків, які заспівали пісеньку про бабусю і дідуся, прочитали віршики в дарунок дідусеві.
     На сьогоднішній день у доробку Омеляна Миколайовича поетичні збірки «Мені наснились небеса», «Гуси-лебеді летять», збірки пісень «Пісні над Дністром», «Пісні дошкільних заходів», збірка «30 етюдів та мелодій для баяна», фантазія на тему української пісні «Їхав козак за Дунай» для баяна.
     Сьогодні готові до друку збірки пісень «Прикарпаття моє» (на слова місцевих поетів) та «Пісні рідного краю» (на слова Івана Драбчука).
     За час своєї творчої праці Омелян Ліуш нагороджений грамотами та преміями, дипломами за відмінну роботу, а також був лауреатом багатьох фестивалів народної творчості. І сьогодні його твори звучать в концертній діяльності клубних установ району.

     Омеляну Ліушу з нагоди ювілею
     
     Слова натхненно ляжуть на папір,
     Ви підберете до рядків тих ноти.
     І всім оцим рокам наперекір
     Музичні підшукаєте звороти.
     
     Мелодія народиться дзвінка
     І понесеться пісня понад краєм.
     У Вас рука до музики легка,
     То ж хай вона усі серця єднає.
     
     Нехай летить у неба височінь,
     Нехай ясніє в сонця переливах,
     Нехай піснями мріє далечінь,
     А дні минають радісно й щасливо.
     
     То ж зичу Вам я нездоланних сил,
     Бажаю ще багато літ творити.
     Світ повен дивовижної краси
     Заради неї маєм в ньому жити!
     
     Іван Драбчук

      

Дарія Климко, старший методист РНД


 Опубліковано в номері №49 (1684) в рубриці «Культура і мистецтво»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 9 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net