на сайті  
   
 
Четвер, 14 листопада 2019 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Насущні питання галузі
05.06.2010 | Переглядів: 2269
Рейтинг

Насущні питання галузі    Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2008 року за №1151 «Про затвердження Державної цільової  програми комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра,  Пруту та Сірету» передбачено до 2025 року побудувати 75 протипаводкових ємностей для врегулювання стоку води у річках під час паводків, зокрема, в Івано-Франківській області планується спорудження 45 ємностей.
    В переддень професійного свята працівників водного господарства ми зустрілися з начальником управління осушних систем та протипаводкових споруд Миколою Кусяком і попросили детальніше розповісти про програму  та проблеми галузі.
    – Миколо Івановичу, чи можна детальніше розповісти, що стало поштовхом для  прийняття даної програми?
    – Прикарпатський регіон належить до одного з найбільш паводконебезпечних регіонів. Основними причинами формування паводків у басейнах на рік Дністер, Прут, Сірет, які повторюються 3-8 раз на рік, є природно-кліматичні особливості Карпатського регіону. Катастрофічні паводки у Карпатському регіоні за останні 10 років завдали збитків на суму понад 8 мільярдів гривень, з них паводок 23-27 липня 2008 року – близько 6 мільярдів гривень.
Для запобігання руйнівної дії паводків у Прикарпатському регіоні Урядом України доручено Держводгоспу розробити Схеми комплексного протипаводкового захисту Прикарпатського регіону в басейнах річок Дністер, Прут, Сірет.
    – На чому базується обґрунтування даної Схеми?
    – На детальному аналізі причин та наслідків паводків і повеней на річках Прикарпатського регіону, вивчення та узагальнення світового  і вітчизняного досвіду щодо методів і способів захисту від шкідливої дії вод.
Аналіз матеріалів багаторічних спостережень і наукових досліджень свідчить про значну частоту та випадковий характер прояву водних стихій. Концептуально розв’язання проблеми захисту населених пунктів і земель від паводків передбачено шляхом створення цілісного багатофункціонального комплексу заходів. До його складу входять інженерно-технічні, агролісотехнічні та структурні заходи, спрямовані на регулювання паводкового стоку, забезпечення надійного захисту населених пунктів, запобігання розвитку несприятливих екзогенних процесів тощо.
    Для обґрунтування черговості заходів протипаводкового захисту здійснено оцінку ризику паводків. Для прогнозування паводків та їх запобігання обґрунтовано підходи до створення системи моніторингу річкових басейнів.
    – Але ж на наших річках протипаводкові споруди встановлено.
    – Пасивний протипаводковий захист за допомогою дамб не завжди гарантує захисні функції навіть у разі їх реконструкції. Тому, враховуючи сучасну тенденцію в розвитку протипаводкового захисту, у Схемі у вигляді генерального напрямку у розв’язанні проблеми боротьби з паводками прийнято комплексний підхід: регулювання паводкового стоку за допомогою спеціальних протипаводкових ємностей, польдерів, будівництва регулюючих гідротехнічних споруд (загат, напівзагат), які уповільнюють швидкість руху води на притоках, у поєднанні з регулюванням русел річок, посиленням системи протипаводкових дамб, проведенням лісозахисних, протиерозійних і протиселевих заходів у гірській частині, а також забезпечення захисту від шкідливої дії вод при містобудуванні, землевпорядкуванні, створенні дорожньої мережі та будівництві інженерних споруд. Одночасно у Схемі проаналізовані можливості локальних варіантів захисту окремих населених пунктів та наданні пропозицій щодо відселення. Отже, як бачимо, програма досить потужна.
    – Чи визначено конкретні  заходи безпосередньо в  Галицькому районі?
    – Нам необхідно провести роботу з будівництва та обвалування дамб на річках Дністер, Лімниця, Луква та Гнила Липа. Виконання берегоукріплювальних робіт у двадцяти населених пунктах, ремонт існуючих дамб на Дністрі та Лімниці,  розчистка малих річок, спорудження водовипусків на річці Дністер, будівництво насосної станції на польдерній системі в селі Насташине. Отже  і у нас роботи не бракує.
    – Що б Ви побажали з нагоди свята  працівникам водного господарства і, звичайно, ж колективу управління?
    – Мені приємно відзначити, що працівники водного господарства на високому професійному рівні реалізують державну політику у сфері охорони, раціонального використання і відтворення водних ресурсів держави, захисту населених пунктів та земель від шкідливої дії вод і ліквідації її наслідків, а також здійснення державного моніторингу вод, міжбасейнового перерозподілу водних ресурсів.
Саме завдяки їх праці задовольняються потреби громадян, галузей національної економіки у водних ресурсах, забезпечується безаварійне функціонування водогосподарських об’єктів. Водне господарство тісно пов’язане з усіма галузями народного господарства. Воно має вирішальне значення в забезпеченні необхідних соціальних і побутових умов життя населення.
Вітаю працівників водного господарства і, в першу чергу, рідний колектив з професійним святом, зичу щастя, міцного здоров’я, добробуту, злагоди у Ваших родинах.
    Хай Ваша праця сприяє тому, щоб ріки стали джерельно чистими і повноводними, водні ресурси використовувались з максимальною ефективністю.

Ярослав Поташник


 Опубліковано в номері №24 (1602) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 6 + 7 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.

Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net