на сайті  
   
 
Понеділок, 20 січня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Музею «Визвольних змагань Галицького району» 10 років
05.06.2010 | Переглядів: 2848
Рейтинг

Музею «Визвольних змагань Галицького району» 10 років    Музей “Визвольних змагань Галицького району” створений в місті Бурштині. Він за профілем історичний. Це та святиня, до якої приходять люди, щоб дізнатися про минулі історичні події, про видатні постаті і вдихнути дух патріотизму, відчути гордість за героїзм українського народу у боротьбі за волю і незалежність своєї держави.
    20 травня цього року галичани разом з гостями Львова, Івано-Франківська, Рогатина в Бурштинському Палаці культури відзначали 10-у річницю створення музею. Про цей захід газета «Галицьке слово» уже повідомляла.
Але я хочу у даній статті коротко розповісти про історію створення музею, про людей, які крапля за краплею збирали документальні та речові матеріали, відшукували імена загиблих галичан. Завдяки цьому відроджувалася правда про боротьбу українського народу в 40-50 рр. проти всіх окупантів.
    Ініціаторами створення музею були районне Братство вояків ОУН-УПА, Товариство політв’язнів і репресованих при підтримці районної влади та Бурштинської ТЕС, яка виділила приміщення під музей.
    У 1996р. був створенний організаційних комітет, до складу якого ввійшли Філарет Скасків, Микола Яцків, Роман Німий, Василь Крук, Михайло Пархуць, Петро Кульчицький, Володимир Івасів, Микола Ткачівський.
    5 березня 1998 року сесія Галицької районної ради задовольнила заяву оргкомітету і прийняла рішення про створення музею «Визвольних змагань Галицького району» при Бурштинському Палаці культури «Прометей». Завдяки чотирирічної наполегливої важкої фізичної і пошукової праці членів оргкомітету, інтелігенції та громадськості району 14 травня 2000 року музей був відкритий, освячений і прийняв перших відвідувачів.
    Членам оргкомітету вдалося відшукати і уточнити 1650 імен учасників національно-визвольної боротьби з Галицького району, які загинули в 40-50 рр., усі імена вписані на стендах музею. В музеї зберігається книга, де вписано імена 822 засуджених військовими трибуналами, із них 250 жінок (переважно це були дівчата 16-25 років), а також виселені 715 сімей (2062 особи) з Галицького району.
    В музеї нараховується біля 1500 експонатів, які погруповано в окремі розділи.
    У 2007 році до експозицій музею увійшла реконструйована криївка, в якій 14 лютого 1946р., щоб не здатися живими в руки катів, три повстанці підірвались гранатами.
    При музеї діє постійна виставка «Забуттю не підлягає» із 54 плакатів, на якій в хронологічному порядку на основі архівних документів, фотографій і розповідей живих свідків висвітлюється страшний терор з боку комуно-більшовицької влади проти українського народу з 1917 по 1991 рік.
    На моє переконання, музей з повною віддачею виконує своє завдання. За 10 років його відвідало біля 11000 екскурсантів різних за віком, професіями, місцем проживання в нашій державі і за кордоном, з різними політичними і ідологічними переконаннями, про що свідчать записи у «Книзі відгіків». Усі відгуки за змістом різні, але відображають дух патріотизму.
    Ось що пишуть наші відвідувачі.

 30.06.2002р. “Щиро вдячні тим, хто створив музей, в якому збережено пам’ять про людей, героїв, які віддали своє життя за волю України.
Музей є неперевершеним у вихованні нашої молоді. Вражає нас професійне оформлення та велика титанічна праця, яку доклали організатори при зборі матеріалу”.
    Григорій Івасишин і Богдан Попович, керівники районної влади

12.09.2002р. “Сьогодні в Бурштині «Соколи» – музичний гурт, який своїми піснями високо підняв прапор визвольної боротьби. Вічною є пам’ять, яка кличе нас достойно продовжувати справу бійців УПА. Ви, засновники цього музею, робите велику добру справу у вихованні підростаючого покоління”.
    Іван та Михайло Мацялко, заслужені артисти України

15.04.2004р. “Хто не знає і не хоче знати минулого, той не вартий майбутнього. Дякуємо Вам за те, що, зберігаючи правдиву історію України в експонатах цього музею, ви тим саме робите шанс на її духовно-етнічну реанімацію”.
    Тетяна Горобець – заслужена артистка України,
    Тарас Петриненко – народний артист України

10.03.2005р. “Ми, учні Бурштинської ЗОШ І- ІІІ ст.№2, уже втретє відвідали музей. Проте нам цікаво приходити сюди знову, адже кожен раз дізнаємося щось нове, захоплюємося подвигами мужніх борців, які були готові віддати і віддавали своє життя за Україну”…

19.03.2005р. “Цього дня, відвідавши музей, я відчув подих нашої історії. Сотні тисяч, добровільно жертвуючи своїм життям, стали до боротьби за волю України. Про цю боротьбу повинні знати не тільки на Західній Україні, а й у Донецьку, Одесі, Дніпропетровську та й і уся Україна. Я і переважна більшість моїх друзів вдячні Вам, галичанам, за збереження пам’яті нашої історії”.
     Володимир Бондаренко, м. Чигирин

31.03.2005р. “Ми, учні 9-10 класів та вчителі Дубовецької ЗОШ І-ІІІ ст. дякуємо за найкращий урок з історії України. Захоплюючі композиції, цікаві експонати закарбуються надовго в нашій пам’яті. Це краще будь-якої лекції на уроці”.

11.08.2008. “Ми, група туристів з Дніпропетровська і Білорусі, дуже вдячні за екскурсію, яку нам провели в цьому надзвичайно цікавому і захоплюючому музею екскурсоводи – учасники тих подій. Ми, переглянувши експонати, архівні матеріали, дізналися правду про боротьбу УПА і повністю зневірилися у тих фальсифікаціях, що нам ввесь час подавали комуністичні ідеологи”.

15.10.2008р. “Після відвідування музею, де зібрано по крихтах пам’ять про дійсних борців за волю України, стаєш іншою людиною.  Хочеться скільки є сил продовжувати їхню справу – боротися за справжню волю України. Слава Героям та вдячність людям, які створили цей осередок волі, де герої мають друге життя...”.
    Наталія Міщерська,
спеціальний кореспондент Українського телебачення

    Таких відгуків записано в книзі сотні. Можливо, колись на їх основі випустимо книгу.
    З нагоди десятої річниці заснування музею «Визвольних змагань Галицького району» ми, працівники музею, щиро дякуємо всім тим, хто всіляко підтримує наш заклад. Дякуємо Бурштинській ТЕС і особисто директору Мирону Романіву, Галицькій районній владі, працівникам Палацу культури «Прометей», Галицьким районним відділам культури і освіти, всім відвідувачам, тим, хто вже побував у нас, і тим, хто ще планує його відвідати.
    Ласкаво просимо!

Микола Яцків, директор музею


 Опубліковано в номері №24 (1602) в рубриці «Наша історія»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 1 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net