на сайті  
   
 
Середа, 3 березня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Веселкова палітра українського слова
01.03.2013 | Переглядів: 1774
Рейтинг

      Нещодавно в спортзалі школи с.Комарів культосвітні заклади села спільно із середньою школою підготували і провели літературно-музичну композицію «Я мову рідну збережу й вінок їй виплету на славу», присвячену Міжнародному дню рідної мови.
     З великою щирістю, натхненно учасники художньої самодіяльності у піснях та поетичному слові висловлювали любов до матері, землі, мови, України. Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією. Поетична грань живе в слові, і слово немислиме без неї, як немислима річка без води. І цим словом чарували глядачів Христина Саприга, Яна Гатич , Христина Дичаковська, Христина Іванова та Роксолана Николин.
     Фольклорний ансамбль «Журавка» (кер.П.Николин) подарував глядачам пісні «Виростеш ти, сину», «Ой ти,ніченько», «Єднаймося, люба родино».
     Теплими оплесками присутні вітали ВА «Пролісок» (кер. М.І.Ковальчук), у виконанні якого прозвучали пісні «Наша мова солов’їна», «На нашій Україні», «Пісня солов’їна». Чарували глядачів і наймолодші учасники свята Соломія Ткачівська піснею «Україночка мала, україночка», Лук’ян Левицький та ансамбль «Дударики» (кер.Г.Левицька) «Шкільною пісенькою» та цікаві гумористичні сценки у виконанні Миколи Мельничука. Ведучими літературно-музичної композиції були Роксолана Николин та Христина Іванова. На завершення свята прозвучала пісня «Українська родина» у виконанні Петра Николина, який подякував учасникам художньої самодіяльності та глядачам за те, що вони вірять в українську мову, українське слово, українську пісню, в Бога, побажав їм щастя, здоров’я та многая літ. Бібліотечними працівниками була представлена тематична книжкова виставка.

      

      Скільки теплих і щирих слів сказано та написано про рідну українську мову! Вона сповна передає наші думки і почуття. Мова вміщує цілий світ людини з її захопленнями і розчаруваннями, радощами і тривогами.
     21 лютого в читальній залі Галицької центральної районної бібліотеки відбулося свято, приурочене до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається цього дня.
     Ведучі Валерія Кузьмич та Денис Іванів, учні 6 (10) класу Галицької гімназії, розповідали про історію свята, роль слова в житті людини, нелегкі часи, коли українцям заборонялось розмовляти, писати рідною мовою.
     Поетичні рядки про рідну мову декламували старшокласники Галицької ЗОШ № 1 та Галицької гімназії Вікторія Ксьондзик, Надія Крижанівська, Мар’яна Грудзевич, Анна Корнійчук, Юрій Сохан, Сергій Криса. Учасники літературно-мистецького об’єднання «Нащадки Митуси» при Галицькій ЦБС Любов Бойко, Марія Букавин, Володимир Наконечний, Омелян Ліуш прочитали власні вірші. Працівники культури району Іванна Сорочинська та Петро Николин виконали пісні «Мова єднання», «Любіть Україну» та інші.
     Літературно-музичний вечір у Галицькій центральній районній бібліотеці засвідчив, що галичани люблять і шанують рідну мову, поезію, пісню. А там, де звучить рідна мова, живе український народ.
     Любов Бойко
     
     

      

      24 лютого 2013 року в читальній залі Бурштинської міської бібліотеки для дорослих учасниками молодіжного клубу «Сучасник» був проведений лінгвістичний турнір «Веселкова палітра українського слова», присвячений Міжнародному дню рідної мови. Мета заходу – поглиблення і розширення знань користувачів про мову та мовлення, розвиток почуття естетичної насолоди у сприйнятті рідного слова і комунікативних здібностей користувачів, їх пошукові вміння та навички.
     Розмовляючи   щодня   вдома,   у   школі,   на   вулиці,   ми   іноді   й   не замислюємось над особливостями, відтінками слів, доцільністю вживання їх; ми сприймаємо слова, як щось звичайне, само собою зрозуміле.  А наша українська мова – багата і милозвучна.    Нею можна передавати найтонші відтінки думок і почуттів. Кожне слово рідної мови має своє обличчя, як у квітки, у нього свій неповторний аромат і відтінок у барви, а цих відтінків кожна барва має тисячі.
     Конкурси «Відгадай предмет», «Цікавинки з торбинки», «Довге слово», «Відредагуй речення», «Відповідність» зацікавили присутніх. Найактивніші учасники турніру Христина Сеньків (учениця Бурштинської гімназії), Софія Торконяк (учениця Бурштинської ЗОШ №2), Роман Миндюк (учень Бурштинської гімназії), Роман Вовк (учень Бурштинської гімназії).
     
     Марія КУЙБІДА, головний бібліотекар Бурштинської міської бібліотеки для дорослих
     
     

      

      21 лютого в Україні відзначено Міжнародний день рідної мови. Кожна мова неповторна. Як не існує веселки без різнобарв’я кольорів, так не існує людства без барвистого вінка мов, однією з найкращих квіток якого є наша українська мова – державна мова України. Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Як чудово, коли народ зберігає свою мову. Адже мова – це показник нації. Поки існує мова, існує народ. Дуже багато жорстоких літ і століть пережила наша невмируща мова, мужньо знісши і витерпівши наругу наймогутніших царських сатрапів та посіпак шляхетсько-панських і своїх. Повноцінне функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя - це гарантія збереження ідентичності української нації, політичної і держаної єдності України.
     Згідно районної програми захисту і розвитку української мови на території Галицького району і до Міжнародного дня рідної мови 22 лютого 2013 року Галицькою ЦБ проведено другий районний огляд-конкурс читців «Рідна мова - диво калинове».
     В конкурсі взяли участь 70 учасників - кращі користувачі бібліотек-філій Галицької ЦБС, учні Галицької гімназії, Бурштинського коледжу та Галицьких ЗОШ №1, №2.
     Підбивши підсумки конкурсу, журі визначило переможців у таких номінаціях :
     Гран-прі: Денис Іванів - Галицька гімназія.
     Власні вірші: I місце - Юлія Надольська (Бурштинський коледж); II місце - Юрій Рубашний (Бурштинський коледж).
     Літературні композиції – село Деліїве
     Перша вікова категорія: I місце - Аліна Підгайна (с. Загір’я); II місце - Лілія Почигайло (с. Дитятин);  II місце - Марія Червак (с. Яблунів); ІІІ місце - Наталія Фурман (Галицька гімназія); III місце - Вероніка Заворотна (Галицька гімназія); III місце - Тетяна Андрусишин (с. Мединя).
     Друга вікова категорія: I місце - Юлія Кекляк (с. Дорогів); II місце - Мар’яна Дідур (с. Колодіїв); III місце - Дмитро Ухман (м. Бурштин ЗОШ №2).
     Третя вікова категорія: I місце - Лідія Бойко (с. Слобода);
     I місце - Лідія Бойко (с. Слобода);
     II місце - Леся Литвин (с. Дубівці);
     III місце - Ольга Бандура (смт. Більшівці).
     Світлана БОЙКО,
     зав.метод.відділом ЦБ

      

      Щороку 21 лютого відзначаємо Міжнародний день рідної мови. З нагоди цього свята у бібліотеці села Межигірці проводилось святкування.
     Бібліотекар Галина Зіньковська ознайомила дітей з історією виникнення свята. Під час проведення заходу використовувалися крилаті вислови про мову, усна народна творчість, приказки, прислів’я. Діти були активними, читали напам’ять поезії українських письменників, співали українські пісні.
     В святкуванні взяли участь учні 1 класу (учитель Леся Мацькевич), учні 2 класу (учитель Віра Ярицька), учні 3 класу (учитель Оксана Петраш). В школі учні старших класів випустили стінгазету «Чому потрібно вивчати рідну мову» (учитель Марія Данилюк).
     Бібліотекар подякувала присутнім за участь у святі та за активну співпрацю школи і бібліотеки.
     Галина ЗІНЬКОВСЬКА,
     с. Межигірці

      

       Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – мова.
     Міжнародному дню рідної мови, який відзначається у всьому світі, був присвячений конкурс знавців та любителів рідної мови під назвою «Українську мову знай – гарно й правильно розмовляй», який підготували та провели працівники бібліотеки для дітей м.Галича. В конкурсі взяли участь учні Галицької гімназії 1(5) та 2(6) класів (учителі української мови І. Фрейнак та Л. Гева).
     Щоб добре володіти рідною мовою, правильно писати й говорити, її треба добре вчити. Перевірити знання учасників конкурсу допомогли завдання з фонетики, лексики, морфології та синтаксису. Поки учасники розв’язували завдання, вболівальники допомагали заробляти бали, розказуючи прислів’я та приказки про мову, відгадуючи загадки та декламуючи вірші.
     В гості до конкурсантів завітали учасники дитячого зразкового театру РНД (керівник М. Грицик) із невеликою виставою «Пригоди в царстві помилок».
     Конкурс завершився. І думаємо, що учасникам команд, яким було присвоєно звання «Мовознавці» та «Моволюбці» надовго воно запам’ятається, а ще про нього нагадуватимуть книги, подаровані бібліотекою.
     Олеся МЕЛЬНИЦЬКА

Петро Николин, зав. клубом с. Комарів


 Опубліковано в номері №09 (1748) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 8 + 7 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net