на сайті  
   
 
Четвер, 25 лютого 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Даруючи кров, рятуєш життя
01.03.2013 | Переглядів: 1447
Рейтинг

     http://7d.rv.ua/wp-content/uploads/2012/06/482.jpgСеред численних сучасних лікарських засобів є один незвичайний. Це людська кров. Кров - це життя , і доти , поки вона тече по судинах, людина живе.
     В наш час переливання крові , її компонентів та препаратів як ефективний метод лікування багатьох захворювань отримало широке використання у лікувальній   практиці.
     Не дивлячись на те, що в усьому світі ведуться енергійні пошуки штучної крові, донорська кров до сих пір залишається унікальним лікувальним середником.
     В даний час цільна кров не переливається. Більш доцільно переливати компоненти крові : еритроцитну масу, лейкоцитну масу, тромбоцитну масу, свіжозаморожену плазму. Переливання цих компонентів крові служить важливим середником у боротьбі за життя людини при гострих кровотечах, тяжких травмах, хворобах кровотворних органів, опіках, операціях на великих судинах, на серці, легенях.
     Неможливо обійтись і без препаратів крові: альбумін - це препарат комплексної дії, який призначається при травматичному та операційному шоці, опіках, нефротичному синдромі, передопераційній підготовці хворих; кріопреципітат - незамінний при кровотечах, лікуванні гемофілії; різноманітні імуноглобуліни, особливо антистафілококовий імуноглобулін, який призначається при стафілококовому сепсисі у дітей та дорослих, перитоніті, остеомієліті. Тому проблема переливання тісно пов’язана з проблемою донорства, донорів - людей, які добровільно дають свою кров для врятування життя та лікування хворих. Ні один з видів сучасного лікування не потребує в такій мірі підтримки населення, як переливання крові. Через нестачу в потрібний момент флакону з кров’ю може бути втрачене життя людини.
     Для того, щоб такого не сталося, у відділах переливання крові повинен бути гарантований запас еритроцитної маси, свіжозамороженої плазми, кріопреципітату, альбуміну. В даний час вирішена проблема з запасом свіжозамороженої плазми. Плазма заморожується в низькотемпературному холодильнику, зберігається шість місяців на час карантинізації і потім видається на переливання, термін придатності її 1 рік. Еритроцитна маса ж зберігається всього 21 день, а її цілющі властивості - тільки 5-10 днів, то стає зрозумілим, як багато потрібно постійно цільної крові, щоб виготовити свіжу еритроцитну масу, таку необхідну для лікування хворих людей.
     Кров - найцінніше, чим одна людина може поділитися з іншою, це - дар життя . Ваше рішення про донорство може врятувати життя іншому, і навіть кільком, якщо кров розділять на її компоненти -еритроцити, тромбоцити та плазму - кожен з яких може застосовуватись окремо у пацієнтів  з тими чи іншими станами .
     Що відбувається, коли ви здаєте кров? Незалежно від того, чи Ви здаєте кров уперше чи регулярно, служба крові повинна впевнитися, що донорство нічим  Вам не зашкодить.
     Перед взяттям крові Вас запитають - на що Ви хворіли раніше, а також про Ваш теперішній стан здоров’я та спосіб життя. Ці питання мають єдину мету - захистити здоров’я - Ваше та того, хто отримає Вашу кров.
     Вашу особисту інформацію зберігатимуть конфіденційно.
     Після опитування Вас огляне лікар - виміряє артеріальний тиск та частоту пульсу, потім визначається кількість гемоглобіну, щоб перевірити, чи здавання крові не викличе у Вас анемії.
     Ваше здоров’я дуже важливе для служби крові і кров для переливання візьмуть, якщо тільки її здавання в той день буде для Вас безпечним.
     Звичайно під час взяття крові беруть 300-400мл, це менше ніж 10% від Вашого загального об’єму крові. Ваш організм повністю відновить втрачену рідину   приблизно через 36год.
     Чи безпечно здавати кров ? Так. Пам’ятайте, що Ви будете здавати кров лише, якщо Ви здорові, та в добрій фізичній формі. Застосовувані голка та пакет для взяття крові постачають централізовано в злютованій стерильній упаковці та не можуть бути використані повторно , що робить процес взяття крові як якнайбезпечнішим.
     В Україні донором може бути будь - який дієздатний громадянин віком від 18-ти років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань. Здорові дорослі люди можуть здавати кров регулярно - що найменше двічі на рік, проте не частіше одного разу на 60 днів.
     Як Ви будете почуватися після здавання крові? Ви повинні почуватися дуже добре - після того, як безкорисливо поділилися з кимось даром життя.
     Часто ті, кому донорська кров врятувала життя, стають самі донорами: хтось в тяжку хвилину допоміг мені, тепер я на добро хочу відповісти добром, - говорять ці люди. Потреба в донорській крові постійно зростає.
     
     Шановні галичани!
     Хай серця Ваші відкриються назустріч людям, яким потрібна донорська кров, а вони колись прийдуть і Вам на допомогу, якщо Ви опинитесь у біді. Якщо Ви здорові - до Вас наш заклик: «Допоможіть хворим, хай ампула крові завжди буде повною!»
     Даруючи свою кров, Ви рятуєте життя.
     
     

Людмила Булдовська, зав. відділом переливання крові Галицької ЦРЛ


 Опубліковано в номері №09 (1748) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 5 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net