на сайті  
   
 
Середа, 3 березня 2021 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Сімейний затишок – кожній дитині
19.07.2013 | Переглядів: 1027
Рейтинг

     Щороку багато новонароджених дітей в Україні стають сиротами в перші хвилини життя.  Одна із причин, через яку діти залишаються без батьків, – відмова матерів з того чи іншого приводу від новонародженого, тобто свідоме позбавлення своїх немовлят конституційного права на сімейне виховання.
     Ставлення суспільства до таких матерв – негативне, а причин, за якими жінки так жорстоко вчиняють зі своїми дітьми, безліч. Збільшення кількості неповнолітніх мам і мам-одиначок є наслідком раннього статевого життя, насилля, випадкових статевих контактів, низької статевої культури, неготовності потенційних чоловіків одружуватися, брати на себе відповідальність за утримання і виховання дитини, незареєстрованих шлюбів з метою отримання пільг від держави, розлучень. Ці обставини, а також низький рівень матеріальної забезпеченості сімей, відсутність окремого житла, невпевненість у майбутньому часто є причиною відмов матерів забирати своїх діток з пологових будинків.  Крім неповнолітніх мам, від виховання новонароджених дітей відмовляються: матері дітей-інвалідів, психічно хворі жінки, алкогольно або наркотично залежні жінки, жертви зґвалтування та інцесту, випускниці інтернатних закладів, жінки, які бояться втратити місце роботи, жінки із сімей, які мають значні матеріальні проблеми, жінки, які народили дитину проти волі найближчих родичів і, як це не дивно, багатодітні матері.  
     Всі ці горе-матері, як «зозулі», перекладають відповідальність за виховання своїх дітей на державу. А що ж держава? Що вона може зробити для цих дітей? Звичайно, що  турбуватися про життя маленького громадянина. Вона і турбується. В Україні розвинена система закладів для дітей, які проживають без батьків, а це і дитячі будинки, і школи-інтернати. Забезпечуючи конституційне право дітей виховуватися в сімейному оточенні, ці  діти  влаштовуються в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, під опіку чи піклування, усиновлюються.
     Але головне завдання  держави   – щоб кожна дитина виховувалась саме в рідній сім’ї.  Щоб попередити розлучення дитини з батьками, відмову матері від новонародженої дитини, необхідно слід якомога раніше діагностувати причини відмови і розпочати надання необхідної підтримки сім’ї з боку соціальних служб,  лікарських установ, найближчого оточення. З цією метою діє «Консультативний пункт у акушерсько-гінекологічному відділенні Галицької ЦРЛ». Це спеціалізоване формування, що утворено для запобігання ранньому соціальному сирітству через надання послуг вагітним жінкам та жінкам, які народили дитину.
     Для того, щоб дітей  не залишали у пологовому та дитячому відділеннях,  працівники Галицького РЦСССДМ спільно з медичними працівниками Галицької ЦРЛ проводять комплекс послуг з попередження та профілактики відмов від новонароджених дітей та збереження родинних стосунків. Це і тренінгові заняття та бесіди із вагітними жінками на теми «Усвідомлене батьківство», «Світ моєї сім’ї», і надання соціально-медичних, соціально-педагогічних, соціально-психологічних, інформаційних послуг з метою формування навичок батьківської відповідальності, ознайомлення з методами виховання, і допомога жінкам, які опинились в складних життєвих обставинах у вирішенні  питань щодо оформлення документів, соціальних пільг та налагодженні родинних стосунків.
     Нещодвно заступник голови райдержадміністрації Людмила Сівецька провела засідання круглого столу, на якому обговорено виконання Доручення Президента України від 19.02.2013р. №1-1/319 щодо реалізації у регіонах однієї з нових соціальних ініціатив Президента України – розширення мережі центрів матері і дитини та створення умов для сімейного виховання дітей-інвалідів.
     У засіданні взяли участь працівники Галицької ЦРЛ, Галицького РЦСССДМ, служби у справах дітей, управління соціального захисту населення, відділу освіти райдержадміністрації та проаналізували роботу, яка проводиться у районі з метою профілактики соціального сирітства.
     Заступник головного лікаря Галицької ЦРЛ з охорони материнства і пологової допомоги Лілія Бугай та завідувач акушерсько-гінекологічним відділенням ЦРЛ Марія Засєдволк розповіли про співпрацю всіх служб з метою попередження та профілактики відмов від новонароджених дітей, звернули цвагу на те, що діти повинні виховувались у сімейному оточенні.
     Директор Галицького РЦСССДМ Людмила Слюзар проінформувала присутніх про те, що розглядається можливість створення обласного соціального центру матері та дитини на базі акушерсько-гінекологічного відділення Галицької центральної районної лікарні, в якому матір з дитиною будуть забезпечені тимчасовим житлом та соціальним супроводом. Метою закладу тимчасового проживання вагітних жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах, є проведення з ними соціальної роботи, спрямованої на профілактику соціального сирітства.
     Про діяльність районного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Довір’я» розповіла директор Наталія Кец, яка наголосила, що створення даного закладу у районі дало можливість забезпечити повноцінний догляд за дітьми-інвалідами, виховання у них навичок до самообслуговування, адаптації до навколишнього середовища, а батьки повірили, що у їхніх дітей є майбутнє.
     Підсумовуючи роботу круглого столу, наголошено, що обов’язком всіх служб є забезпечення реалізації права кожної дитини, в тому числі з особливими потребами, на виховання в сім’ї.
     
     
     

Тетяна Щурик, начальник відділу соціальної роботи Галицького РЦСССДМ


 Опубліковано в номері №29 (1768) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 6 + 3 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net