на сайті  
   
 
Понеділок, 18 червня 2018 року
 Електронна версіяВаша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Розведення кролів в умовах Прикарпаття
14.08.2010 | Переглядів: 42457
Рейтинг

     крілик, кролик, заец, заяць, зайчик, кроленяОдним із джерел надходження дієтичного м’яса для населення є кролівництво – скороспіла, багатоплідна галузь, оплата продукції кормом якої становить 4 ц кормових одиниць на 1 ц приросту живої маси і є вищою, ніж у ВРХ та свиней. Від однієї кролематки за рік можна одержати до 80-100 кг кролятини в живій масі.
     Залежно від основного напряму продуктивності та біологічних особливостей породи кролів поділяють на м’ясо-шкуркові, м’ясні і пухові, а за довжиною волосяного покриву – на нормально-шерстих, короткошерстих та довгошерстих. За розміром кролі бувають крупні – 4,5-5,5 кг, середні – 2,5-4,5 кг, дрібні – 2,5 кг і менше, декоративні – 1 кг.
     Розведення кролів
     Кролів в умовах присадибного розведення вперше слід пускати на парування після досягнення ними повної фізичної зрілості, а саме: самок великих порід – у віці 9 місяців, середніх – у 8, дрібних – у 7, а карликових – у 6 місяців. Найбільш поширені породи кролів: білий і сірий велетень, шиншила, мардер, сріблястий, віденський голубий, метелик, новозеландський, фландр, рекс, ангорська пухова. Унікальною породою є рекс. Ця тварина середнього розміру, 2,5-3 кг живою масою, хутро імітує хутро стандартної норки.
     Фактори, що впливають на кількість кроленят
     Розміри породи. Найбільш плодовиті кролі середніх порід (8-9 кроленят), менше плодовиті – великі і дрібні породи (5-7 кроленят) і найменше – карликові (3-4 кроленят).
     Пора року. Хоча кролі здатні розмножуватися протягом року, багатоплідні виводки бувають весною. Статева активність і плодючість зменшується в останню декаду серпня та восени.
     Кондиція тварин. Найбільш плодючими кролі бувають (у так званій племінній кондиції), коли у них достатня вгодованість, але без надлишку жиру. У зажирілих кролів знижується не лише статева активність, але й плодючість.
     Вік тварини. Плодючість кролів зростає до 2-3-річного віку, потім вона стабілізується, а пізніше поступово знижується. Від кролів одержують по чотири, а для відгодівлі в господарстві можна мати навіть шість окролів по вісім кроленят.
     Орієнтовні плани спаровування кролематок:
     чотири окроли – 10 лютого, 1 травня, 20 липня, 15 жовтня;
     шість окролів – 1 січня, 28 лютого, 26 квітня, 1 червня, 18 липня і 24 вересня.
     Методами розведення кролів є чистопородне та міжпородне
     Чистопородне – розведення кролів в межах певної породи для збереження племінної цінності.
     Міжпородне – для розведення використовують дві або більше порід. При міжпородному схрещуванні збільшується кількість кроленят в окролі, жива маса кроленят при народженні, інтенсивність росту, підвищується життєздатність молодняка, якість м’яса та збільшується забійний вихід м’яса в тушці кролів.
     Міжпородне схрещування використовують при вирощуванні кролів на м’ясо, воно дає добрі результати.
     Годівля кролів
     Раціональна годівля є однією з найважливіших умов підвищення продуктивності тварин. Кролям властиві висока інтенсивність росту і розвитку, плодючості і швидкого дозрівання. Тому вони потребують необхідної кількості поживних речовин, вітамінів та мікроелементів.
     Перегодовування як і недогодівля – шкідливі. Тому кролів, як і всіх інших домашніх тварин, треба годувати за нормами і раціонами.
     Середня річна потреба в кормах на одного дорослого кроля вагою 4,5-5,5 кг становить: зернових – 40-42 кг, соковитих 40-45 кг, зелених – 250-260 кг, грубих (сіно, гіллячковий корм) – 35-35 кг, солі кухонної – 0,5 кг, крейди – 0,7 кг, м’ясо-кісткового або рибного борошна – 3 кг.
     Дорослих кролів годують двічі, а молодих – тричі на добу. Зранку дають половину добової норми концентратів, вдень – до 40% сіна і трави, ввечері – решту концентратів і грубого корму. Соковиті корми краще згодовувати вдень. Кролі – нічні тварини, тому до 60 % добової норми поїдають саме вночі. А щоб до ранку вони не проголодніли, другий чи третій (молодим) раз корм доцільно давати  ввечері якомога пізніше.
     Свіжа вода в напувалках для кролів повинна бути завжди. Кролям можна давати концентровані, зелені, соковиті, грубі, а також корми тваринного походження.
     Із зернових добре поїдають овес, однак давати лише зерно не рекомендується, оскільки буде відчуватися нестача деяких амінокислот, мікроелементів та вітамінів. Тому концентровані корми поєднують із травою, сіном, коренеплодами та силосом. Найкраще згодовувати концентровані корми подрібнені в суміші (овес, ячмінь, кукурудза, бобові) та макуху. Чим більше компонентів входить в раціон, тим кращим є поїдання кормів і збільшується приріст тварин. Картоплю перед згодовуванням проварюють, воду зливають. Основним кормом для кролів влітку є молода трава злакових трав. Найбільш корисні бобові трави (люцерна, конюшина, солодкий люпин,еспарцет). Для профілактики шлункових захворювань молодняка доцільно згодовувати зелену масу полину (25-50 г на добу). Для годівлі кролів в обмеженій кількості можна використовувати гичку буряків, брукви, моркви, листя капусти. Кролі добре поїдають бур’яни та дикоростучі трави. Не можна згодовувати кролям отруйні зелені рослини: хвощ польовий, дурман, блекоту, жовтець їдкий та повзучий, чемерицю, паслін чорний та інші рослини, які викликають отруєння та загибель тварин. Із коренеплодів кролям згодовують моркву, цукрові та кормові буряки, брукву та ін. Морожені та підгнилі коренеплоди кролям не дають. Кролі охоче поїдають силос з кормової капусти, моркви, бур’янів, кукурудзиння. Заготовляють його у великих дерев’яних діжках. Силосу згодовують спочатку 20-30 г на добу, потім збільшують до 200-250 грам.
     На зимовий період заготовляють грубі корми (сіно та гіллячковий корм). Кращим є сіно із люцерни, конюшини, інших бобово-злакових культур. Норма – 70-250 г на добу на одну тварину залежно від віку та фізіологічного стану.
     Гілки верби, осики, горобини, липи, ліщини та інших дерев та кущів заготовляють влітку і сушать у вигляді віників у затінених місцях.
     У невеликій кількості згодовують м’ясо-кісткове і рибне борошно, залишки хліба, каші та варене лушпиння картоплі.
     Для збільшення молочності кролематок та підвищення росту кроленят в їх раціон вводять по 50-60 г молока або молочних відвійок.
     Сіль кролям згодовують у вигляді солі-лизунця або розчину в питній воді. Дорослим тваринам дають 1,5 г, лактуючим маткам – по 2,5 г.
     Відлучку кроленят від самки проводять 1,5-місячному віці. Лактуючих кролиць і молодняк годують тричі на добу, все інше доросле поголів’я – 2 рази.
     Найбільш поширене кліткове утримання, а також вольєрне. Для вольєрного утримання потрібно вибирати суху ділянку на підвищених місцях. По периметру вольєра в землю закопують плоский або хвилястий шифер на глибину 90-100 см для того, щоб кролі не заходили з нір поза вольєр. У вольєрі встановлюють годівниці та напувалки, зверху вольєр накривають шифером або іншим покрівельним матеріалом.
     При цьому методі вирощування кролематки влаштовують гнізда в норах і вигодовують здоровий молодняк.
     В даний час набуває розвитку акселеративне кролівництво, яке є високо затратним. Клітки акселератів  дорогі,  до речі, придбання кролів-акселератів також не є дешевим. Годівля кролів-акселератів проводиться виключно повноцінними комбікормами. Цей метод вирощування рекламують в пресі, однак через високу затрату  не кожен може займатися даним кролівництвом.
     Для відгодівельного поголів’я при клітковому утриманні щільність посадки в клітці (групі) – 4-6 голів. З метою недопущення закусів шкіри відгодівельне поголів’я самців каструють у віці 3,5-4 місяці.
     Ветеринарні заходи в кролівництві
     * Карантин. Всі тварини, завезені в господарство, мають утримуватись в окремих приміщеннях (ізоляторі). В місячний термін вони повинні обов’язково пройти дві вакцинації з розривом в 14 днів: проти міксоматозу та геморагічної септицемії. Підозрілі тварини забиваються і досліджуються за патологічними змінами. Після закінчення карантину тварин переводять в основне стадо.
     * Основне стадо вакцинують кожних шість місяців із інтервалом в 14 днів.
     * Вакцинацію молодняка починають із 45-денного віку (геморагічна септицемія і міксоматоз).
     * Перед реалізацією племінний молодняк повторно проходить вакцинацію.
     * Щомісячно проводиться контрольний забій тварин з виявлення таких хвороб: кокцидіоз, риніт та інші.
     * Кожні 2-3 дні здійснюється ветеринарний огляд цілого стада.
     * Щомісячно проводиться аналіз підозрілих кормів на виявлення септоріозу, фузаріозу, білої плісені.
     * Суворо забороняється згодовування підігрітої (спареної) зеленої маси, гнилого та пліснявого сіна.
     * Забій тварин дозволяється не менше як 14 днів після останньої вакцинації.
     Вирощування кролів в домашніх умовах є надзвичайно вигідним і малозатратним. Кролятина – цінний дієтичний продукт.

Павло Курляк, головний спеціаліст з питань розвитку тваринництва управління агропромислового розвитку Галицької РДА


 Опубліковано в номері №34 (1612) в рубриці «Про господарку»

Коментарі:

тетяна:
30.10.2010 20:46:09

дякую за цінну інформацію.

Павло:
05.11.2010 12:10:38

У мене свій бізнес обращайтес

андрій:
20.01.2011 15:35:15

Дякую за інформацію

юрій:
10.02.2011 09:23:21

дякую за інформацію

Віктор:
14.02.2011 09:52:50

потрібен дорослий самець Термонської породи для парування. 0685039936

анатолій:
16.02.2011 17:02:23

спасибі за ціну інформацію

роман:
19.02.2011 23:08:44

потрібен дорослий самець породи рекс

роман:
19.02.2011 23:52:12

який потрібно давати препарат або вакцину коли помирають кролі від кокцидіозу і як,дякую.

Людовік ІХХ:
10.03.2011 16:01:44

Коментар огронома, а не професіонала зоотехника або ветлікара.

Юра:
15.05.2011 16:06:41

По скільки ви продаєте кролів

Тарас:
15.05.2011 23:03:18

Доброго дня, по питанням придбати кроликів заходьте на сайт Эко ферма ТиС. просто в пошуку пробийте назву; Эко ферма ТиС

Степан:
02.06.2011 21:15:05

Займаюсь розведенням кролів,а також поставкою племінних(з паспортом)із-за кордону.0507451541.

Юрій:
04.06.2011 11:59:09

Розкажіть як краще розводити кролів їх утримувати та про вагітність кролів!!!!!!! 0664304276 0950907051

Евген:
04.07.2011 18:36:18

Продаю сiрих велитнiв

Ярослав:
25.10.2011 09:47:10

Куплю самку і самця для розведення.

Василь.:
24.11.2011 10:36:16

дякую за вичерпну інформацію

КОля:
18.12.2011 20:28:12

Де можна знайти конструкції кролячих кліток?

Яся:
26.12.2011 08:54:28

У меня умерают кроли я не могу понять почему? кормлю нормально и сена тоже много даю... Пожалуста подскажите!

сергій:
27.01.2012 22:05:35

хочу купити сірого велетня 0989436602(волинь)

Владислав :
31.01.2012 07:58:25

Мені 14років я розвожу кроликів

Владислав:
31.01.2012 08:06:23

Кролики могут умерать потому,или плахое сено,или дали красный буряк.

юра:
14.02.2012 14:45:34

скільки коштує кролиця породи метелик

Юра :
14.02.2012 14:48:57

продаю кролі середньої породи.Волинь.0969453346

анатолій:
14.02.2012 20:34:01

дякую за інформацію

Василь:
19.02.2012 14:34:13

продаю кролів наступних порід новозеланська біла,новозеланська червона, каліфорнійська, термонська біла та декоративних кроликів. Львівська обл. 0978477812

Роман:
25.02.2012 10:13:52

почав займатись вирощуванням кролів. шукаю однодумців для порад та дружби. Дуже мало людей які займаються розведенням та вирощуванням кролів. тел.0976447087 Роман.

Віталій:
25.02.2012 22:41:31

Дякую за інформацію

Володя:
26.02.2012 20:45:15

Скільки потрібно витрачати грн. на рік

Володя:
26.02.2012 20:51:00

Куда продавати м'ясо

Ксеня:
03.03.2012 12:26:31

Дуже сподобалась стаття. Все по суті, без зайвої "води". Почала займатися розведенням кролів недавно, 1,5 роки.З радістю поспілкуюся з однодумцями для обміну досвідом. 0975576049

Ксеня:
03.03.2012 12:26:31

Дуже сподобалась стаття. Все по суті, без зайвої "води". Почала займатися розведенням кролів недавно, 1,5 роки.З радістю поспілкуюся з однодумцями для обміну досвідом. 0975576049

Саня :
04.03.2012 21:16:56

Мені 15 років я вирощую кролів ; Юра я ніколи не чув про середню породу кроликів ))))))))

Сергій :
08.04.2012 03:47:01

спасибі за статтю

дімон :
15.05.2012 00:33:24

гарно дякую за статью.потрібен самець породи каліфорнійський 0508825197

василь:
24.05.2012 17:47:50

півтора місячні кролики гинуть від вздуття живота !!! Будь ласка підскажіть ліки !!!і причини

Богдан:
27.05.2012 15:22:18

Маю породу Сірий велетень,Радянська шиншила... Різного віку!!! Годівля домашніми кормами. Продам або обміняю на інші породи(типу Термонська,Фландер та.інші)Звертайтесь м.Львів 0975455671

юра:
03.07.2012 00:23:08

маю кілька пород кроликів та шукаю рексів різної масті 0976038182 волинь

юра :
03.07.2012 00:24:10

буду радий поспілкуватись з однодумцями

дыма:
26.07.2012 21:27:12

мены нужна помощ чим комити кроликыв допоможыть

дыма:
26.07.2012 21:36:42

мены 13 рокыв ярозвожу обичних кролыв в 1 мысять набираэ 1 кылограм жду совета по вирощиванью кроликыв чим кормити що давати пити нужна помощ 380665179 це мый номер можу обмыняти кролыв мый адрес мукачывський район село горокда

Бодя:
29.08.2012 20:13:39

Шукаю крольв породи Бельгійський фландер ))))) допоможіть: мій телефон 0961274331 Богдан (Волинь)

Коля:
25.10.2012 19:46:14

Продам фландер шиншилу карпатський білий велетень0997392822

Діма:
14.12.2012 19:24:13

Як розводити кролів щоб вони не зводились.Підскажіть будьласка.

Діма:
14.12.2012 19:33:53

Продам кроля породи Сірий Велетень Волинь .Тел.0974853114

вадім:
08.01.2013 14:11:48

в мене проблема сьогодні добив кроленя 2місяці в нього були сильні судоми мокра морда коли забив то з попи витікала жовтовато прозора рідина

вад:
08.01.2013 14:16:31

продам кролів породи сірий білий велетень срібло каліфорнія нзб французькій баран шиншила вік від2 місяців ціна від80гр волинь луцьк

вад:
08.01.2013 14:29:34

мой контакти0970750455 grot@ukr.net

ОСТАП:
09.02.2013 21:41:02

МЕНІ ДУЖЕ ВАЖЛИВА ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ

Ярослав:
20.02.2013 09:23:17

Потрібен самець породи Каліфорнієць,для спарення.м.Львів 0982535095

юра:
04.03.2013 22:46:12

хочу купити кролицю фландир 3 місячного віку

юра:
04.03.2013 22:50:48

продам кроля калифорнієць 10 місяців номер 380978145975

Сергій:
09.03.2013 19:31:10

Привіт. Хочу знайти співрозмовника про королів я з Івано-Франківської області.0978590522

Міша:
14.03.2013 18:16:37

Потрібен самец любої породи з велетнів 6-ти місячного віку-обміняю(самець 6 м.фландир)...Стрийщина-0967503937

зеня:
16.03.2013 13:38:49

хочу купити або обмыняти кролики мясноы породи сыры на ыншу породу 0672776342 львыв

зеня:
16.03.2013 13:42:05

куплю кролика серебристоi породи львів 0672776342

зеня:
16.03.2013 13:44:28

хочу купити або обмiняти кролики мясноі породи сiрi різного віку на iншу породу 0672776342 львыв

Сергій:
17.03.2013 20:09:33

Хочу купити кролів, я з Рогатина Франківська об. 0978590522

богдан:
24.03.2013 11:27:15

Куплю самця БІЛИЙ ВЕЛЕТЕНЬ 0962126780

роман:
26.03.2013 06:54:02

інформація загальна та недостатня .про вушний кліщ не вказано . коли починати вакцинацію не вказано . як правильно парувати теж не вказано про годівлю кроликів теж майже немає інформаціі .

Віталий:
31.03.2013 14:41:48

Хочу купити самця і дві самки каліфорнійців 80982873032

Стас:
08.04.2013 16:49:22

продаю кролів породи фландер 0993625103

Роман:
24.05.2013 22:43:45

Хочу поміняти Каліфорнію на Шиншилу 0678320098 Львів

іван:
23.07.2013 23:25:01

в скільки місяців можна пускати каліфорнійку

Василь:
26.07.2013 07:32:58

Шукаю самця породи бургундець вік 2-3 місяці.Тернопіль.0672686285.

андрій:
15.09.2013 20:06:27

дякую за інформацію))))

андрій:
15.09.2013 20:11:50

1) норсульфазол (ветеринарний препарат, порошок) - засипається в ротик кроленятам 2 рази в день напротязі 5-ти днів; 2) стрептоміцин (людський препарат, таблетки) - таблетка розминається на порошок і засипається в рот 2 рази в день протягом 5 днів.це коли мокра мордочка)

андрій:
15.09.2013 20:13:02

1) норсульфазол (ветеринарний препарат, порошок) - засипається в ротик кроленятам 2 рази в день напротязі 5-ти днів; 2) стрептоміцин (людський препарат, таблетки) - таблетка розминається на порошок і засипається в рот 2 рази в день протягом 5 днів.це коли мокра мордочка)

роман:
04.11.2013 19:52:09

чи можна давати щивник кролям

Андрій :
25.05.2014 11:12:45

Чи можна давати кролям листя ревеню

Петро:
26.03.2015 17:47:37

Куди я можу збути м'ясо кролика

Андрій:
01.09.2015 21:59:50

Тримаю кролів в вольєрі,дуже зручно і цікаво для дітей.Дав букет квітів чорнобривців і 10 з 20 кроликів загинуло за одну ніч решта під знаком ? Пікажіть будь-ласка в чому причина 0974548859

Роман:
13.01.2016 17:55:14

Це хороша інформація адже тепер важко з кроликами . З одного боку хвороби , з другого комахи . А також зараз навіть не знаєш чим їх годувати та яку породу розводити .

микола:
16.01.2017 10:04:40

Скажіть чому малі кролі Вік 3 тижня до віку 4 тижня всі помирають.0 986415520


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 9 + 6 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net