на сайті  
   
 
Середа, 3 червня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Михайло ДОВБЕНКО: Підтримую Президента та Україну
03.10.2014 | Переглядів: 806
Рейтинг

      Розмова з Михайлом Довбенком – доктором економічних наук, директором Інституту відкритої політики, кандидатом в народні депутати України від « Блоку Петра Порошенка» в одномандатному виборчому окрузі № 84 (охоплює Тисменицький, Тлумацький та Галицький райони, а також села, що входять до Івано-Франківської міської ради)

          – Пане Михайле, з чим ви йдете на вибори, що пропонуєте українцям?

          – Оскільки мене, як кандидата по мажоритарному округу № 84, підтримує «Блок Петра Порошенка», то звісно, що я цілком поділяю і сповідую програмні цілі й завдання, які ставить перед собою на виборах до Верховної Ради ця політична сила. Ми йдемо на парламентські вибори великою командою однодумців. Мені приємно, що на нашому з’їзді Президент України довірив мені балотуватися в окрузі №84. Є три головні завдання, які ми ставимо перед собою. Перш за все, ми маємо, зайшовши командою в парламент, підготувати, переробити, доповнити і розробити декілька сотень законопроектів, які стосуються входження України в Європейський Союз. Українські закони мають відповідати законам Євросоюзу.  Другий важливий для нас напрямок, і в ньому команда бачить і мою велику участь, – це те, що ми маємо провести економічні реформи в державі. Намагань це зробити було багато, майже кожний президент за це брався, але результату з того, як бачимо, не було. Сьогодні, коли ми підписали Асоціацію з Євросоюзом, вже ніхто нас не зрозуміє, якщо ми не почнемо ці реформи і не покажемо наочний результат. І третій напрям: ми не зможемо показати в Україні позитивний результат, якщо не проведемо децентралізацію влади. Ми мусимо передати права, обов’язки, повноваження та фінансові ресурси громадам на місцях. Тільки залучивши потенціал мільйонів людей, можемо розраховувати на те, що Україна зробить серйозний поступ як держава. 

          – Що означатиме децентралізація для конкретної громади? 

          – Найбільш болючою проблемою для нашого регіону є питання безробіття.  А також низька оплата праці людини. Як це вирішити? Звичайно, насамперед ми маємо покращити загальну економічну ситуацію в державі. Один з кроків у цьому напрямку – децентралізація влади, надання реальних повноважень громадам. Коли громада матиме можливість усе, що заробляється тут підприємцями, малим і середнім бізнесом, залишати в своєму бюджеті і тільки певний відсоток – 15, 20 чи 22 відсотки – відраховувати в центр. Так ми зможемо покращити життя людей. На ці кошти можна буде ремонтувати дороги, відбудовувати приміщення та багато іншого.     Громада округу, наприклад, могла б потужно розвивати зелений туризм. Адже це Подністров’я, тут прекрасний Дністровський каньйон, природа якого цікавить багатьох людей у світі. Але мусимо тут побудувати інфраструктуру, щоб охочі могли приїхати і отримати задоволення від такої туристичної подорожі. Адже туристичний бізнес досить прибутковий. Це і робота для обслуговуючого персоналу, бо тут і готелі, і транспортні підприємства, і заклади харчування. Усе це може давати людям добрий заробіток.    

          – Що потрібно, щоб почати реалізовувати ці задуми?

          – Для того, щоб запустити, наприклад, туристичний бізнес, створити робочі місця, має бути в країні нормальний бізнес-клімат. Якщо в державі є відповідний бізнес-клімат, сюди прийдуть інвестиції, і тоді ситуація справді зміниться. На сьогодні Президент Порошенко зумів показати світовій громадськості дуже серйозну налаштованість нашої країни на європейські демократичні цінності, показав, що ми хочемо вести мирну, а не агресивну політику. Тому, якщо ми покажемо іноземним і вітчизняним інвесторам, що ми відкриті для діалогу, для співпраці, для підтримки їхнього бізнесу, то до нас справді прийде капітал. А відтак можна вирішувати питання із створенням нових робочих місць та рівнем зарплат. 

          – Чи можливо, на Вашу думку,  подолати корупцію і що робиться для цього командою Порошенка?

          – Команда Порошенка пропонує знищити підґрунтя, на якому процвітає корупція. Яким чином? Якщо ми кажемо, що створюємо сприятливий бізнес-клімат, це значить, що ми зменшуємо кількість контролюючих органів, обмежуємо їхні функції, зменшуємо кількість податків. Ось це і є обмеження поля дії корупції. Ще такий момент. Іноземний бізнес живе за європейськими нормами, де неприйнятні хабарі. Зрештою, ціла низка так званих антикорупційних документів, уже на завершальній стадії, деякі з них, навіть, внесені у парламент нашою командою. Ми будемо намагатися в якнайкоротші терміни підготувати пакет документів, спрямованих на подолання корупційних явищ у зв’язку з тим, що підписано Асоціацію з Євросоюзом. Якщо Євросоюз пообіцяв, що за 2014-15 роки надасть Україні 35 млрд. доларів, то, звісно, він буде контролювати, як використовуються ці гроші і не допустить ніяких корупційних схем. Це нам на руку. 

          – Ви спілкуєтеся з економістами з інших країн? Наскільки їхні поради є реальними стосовно української економіки?  

          – Мені, як фахівцеві в галузі економіки, доводиться доволі часто спілкуватися із зарубіжними економістами, навіть з економістами – лауреатами  Нобелівської премії. Ми сходимося на думці, що нічого особливого в українській економіці вигадувати не треба. Багато країн пройшли той шлях, яким ми хочемо пройти. Це Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина. Багато фахівців, які там працювали, сьогодні готові консультувати й нас. Чимало речей можна адаптувати до сучасних українських реалій.  

          – Потрібна політична воля…

          – Так. І те, що сьогодні демонструє команда Президента Порошенка, свідчить про цю політичну волю. Мене це надихає на те, щоб свої знання, вміння і навики докладати і тим самим давати можливість державі робити кроки до кращого, швидше тікати від того чорного минулого.

          – Останнім часом в Україні багато говориться про люстрацію влади. У ЗМІ з’явилася цифра, що під люстрацію підпадає один мільйон чиновників. Чи допоможе ця люстрація країні, суспільству змінитися?

          – На жаль, слово «люстрація» ми зробили якимось лякливим. Загалом, в самій процедурі люстрації немає нічого страшного. Люстрація дійсно торкнеться сотень тисяч чиновників. Але ніхто їх на розстріл не поведе. Та, якщо вже дійшло до того, що люди були вимушені йти на Майдан і робити революцію, бо їхнє соціальне становище було жахливим, то чиновники, які були причетні до крадіжок, до корупційних діянь, мають понести відповідальність. Процедура люстрації говорить, що на певний час таку людину можна відсторонити від відповідної державної служби, управлінської державної роботи. Ми маємо очистити державний апарат, бо це він корупційним спрутом нас оповив і довів українців до такого жалюгідного стану. 

          – Сьогодні Ви часто зустрічаєтеся з виборцями. Що найбільше тривожить їх, про що запитують під час ваших зустрічей пересічні громадяни?

          – Найбільше, як не дивно, людей цікавлять питання війни і миру, питання національної безпеки і все, що пов’язано з подіями на Сході України. І я розумію, чому. Бо, якщо події розвиваються на Сході, тут ми теж маємо їхній відгомін: доводиться приймати переселенців, поранених, відправляти й зустрічати наших добровольців; є загиблі, яких ховаємо з почестями. Це все відгукується болем у серці всіх краян. Хочу сказати, що Президент обіцяв мир і все робить для того, щоб досягнути миру. Без сумніву, не так швидко все робиться, як би того хотілося всім нам. Але він робить дуже правильні кроки до мирного врегулювання ситуації. Під час нещодавньої зустрічі з Порошенком почув від нього обнадійливу інформацію, що у той день з 7-ї години ранку і до моменту нашого спілкування в зоні АТО не пролунало жодного пострілу. Так, це лише поодинокий факт, але Президент і ми всі були цьому раді. Далі може бути фактичний мир.Якщо ми будемо намагатися розв’язати проблему Сходу тільки військовим шляхом, ми будемо у програші. Тому що військова міць агресора-Росії і військова міць України непорівнянні. Але, якщо зуміємо перевести конфлікт на Сході в політичний, дипломатичний аспекти, ми можемо виграти, тому що нас розуміє цілий світ. З нами – Євросоюз, США, Канада, Австралія. Вони розуміють нас і готові підтримати. Заслуга Президента Порошенка сьогодні в тому, що він зумів своїми політичними кроками схилити світову громадськість на нашу підтримку. 

          – Чи знаєте Ви проблеми округу?

          – Ми, кандидати від «Блоку Петра Порошенка», чітко розуміємо, що робота народного депутата – це не тільки законотворчість. Я знаю про проблеми, які є на території виборчого округу. Про частину проблем дізнаюся на зустрічах з виборцями. Вирішувати проблеми людей і громад – наше головне завдання. Для цього після виборів ми відкриємо громадські приймальні у кожному районі округу. А ще, багато достойних людей пропонують мені особисто й команді Президента свою допомогу. Мені приємно, що можу зарахувати до своїх однодумців і Миколу Федоровича Круця, і Володимира Гергелюка. На попередніх виборах до Верховної Ради вони були конкурентами, а сьогодні погодилися підтримати команду Петра Порошенка.  Багато інших порядних людей краю готові об’єднати свої зусилля, щоб підтримати Президента, підтримати Україну. Мене це переконує у тому, що ми зможемо об’єднатися заради достойного майбутнього України та нашої спільної перемоги.  

          
          МИХАЙЛО ДОВБЕНКО. НАУКОВІ ПРАЦІ

           - «Економічна теорія: Підручник» (2004 рік, співавтор);

          - «Історія економічних вчень (Сучасна економічна думка). Навчальний посібник» (2004 рік, співавтор);

          - «Сучасна економічна теорія (Економічна нобелелогія): Навчальний посібник» (2005 рік);

          - «Сучасна теорія портфельних інвестицій» (2005 рік);

          - «Як подолати економічну кризу?» (2009 рік);

          - «Ринкова економіка: основні терміни, поняття і визначення: Навчальний економічний словник-довідник» (2010 рік, співавтор);

          - Член авторського колективу першої в Україні фундаментальної Економічної енциклопедії у 3-х томах (2000-2002 рр.). 

          
          МИХАЙЛО ДОВБЕНКО. ФАКТИ БІОГРАФІЇ
          

          - Народився 31 жовтня 1954 року у селищі Коропець Монастириського району Тернопільської області

          - У 1976 році закінчив Тернопільський фінансово-економічний інститут

          - 1977-79 рр. - головний економіст колгоспу села Радча Тисменицького району Івано-Франківської області

          - 1989 рік – став кандидатом економічних наук

          - 1991-1997 рр. – працював на різних посадах у банківських установах Івано-Франківська 

          - 1994-1995 рр. - доцент кафедри фінансів і бухгалтерського обліку Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (за сумісництвом)

          - 1998 рік – захистив докторську дисертацію

          - З 1999 року – директор Інституту відкритої політики (м. Київ)

          - 2014 рік – довірена особа кандидата в Президенти України Петра Порошенка в місті Івано-Франківську, керівник Івано-Франківського обласного виборчого штабу Петра Порошенка

Інтерв’ю записала Наталка Стрілець


 Опубліковано в номері №39 (1830) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 6 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net