на сайті  
   
 
Неділя, 12 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Тиждень в Україні з іронією і без...
02.10.2015 | Переглядів: 660
Рейтинг

     Засідання Генасамблеї ООН - чи не найголовніша з актуальних політичних подій. Зважаючи на результати, у загальному – ще одне вправляння у красномовстві на міжнародному рівні. Є кілька позитивних моментів, як-от те, що США вкотре підтримують Україну матеріально. Барак Обама підписав указ про поставку військових радарів, заявив про наміри виділити уряду України 20 млн дол. військової та 7,5 млн дол. гуманітарної допомоги. Проте відповідь на глобальні виклики, у зв’язку зі російським свавіллям що в Україні, що в Сирії, так і не пролунала з уст американського президента. Про Путіна й згадувати немає сенсу. Він очікувано не спромігся сказати нічого нового. Продірявлений кулями прапор із Іловайська, який розгорнули у залі засідання під час промови президента РФ, виявився у стократ красномовнішим.
     
     Тепер про наболіле. Нещодавно Джо Байден, віце-президент США, заявив: рівень корупції в Україні не падає. Політик попередив українських керманичів, що такий стан справ може поставити під загрозу підтримку США. Ось-ось відбудуться вибори. Внутрішній клімат у ВР - наче з байки «Лебідь, щука і рак»: кожен тягне свою лямку й думає, із якого боку вдасться відкусити більший шматок. Чимало людей щодня запитує себе: чому все так у моїй країні? Чому кожні вибори закінчуються ще вищими цінами, ще корумпованішими чиновниками, ще більшим безладом і, як наслідок, ще глибшим відчаєм на фоні порожніх гасел політиків? У чому причина, хто винен? Невже я - людина, яка щодня ходить на роботу і сумлінно виконує свої обов’язки, сплачує податки, не бере хабарів? Може, моя провина в тому, що я мушу обрати когось і завше помиляюся? Або ж просто вибирати насправді немає з кого, бо всі кандидати заздалегідь уражені хворобою захланності? Хто відповість?
     
     Можна довго нарікати на те, що відбувається у нашій країні. Однак від цього нічого не зміниться. Можна влаштувати ще один Майдан і знести Верховну Раду під три чорти, але ким тоді замінимо ненависних очільників? Що спроможемося збудувати на руїнах? Якщо українці постійно, вже впродовж чверті століття, обирають не тих, може, ця тенденція свідчить, передусім, про те, що зі самим суспільством не все гаразд? Проведімо паралель. Із одного боку, є чесні благородні особистості. Молоді хлопці, які добровільно пішли на фронт воювати проти агресора. Старі бабусі, які жертвують останні заощадження (аж до зберігань на похорон) для підтримки армії. Волонтери, які віддають чимало часу і сил, аби хоч якось допомогти. Люди, які щодня змушують себе вставати вранці, йдуть на роботу і працюють чесно, відмовляючись піддаватися хвилі корупційного пристосуванства. Чи такі чоловіки, як Анатолій Король, якого нещодавно посмертно нагородили найвищою цивільною відзнакою Італії. Цей українець загинув, намагаючись зупинити нападників у супермаркеті, куди прийшов із донькою. Як зазначив мер міста, у якому жив Анатолій, на такий вчинок, скоріш за все, не зважився би жодний корінний житель. Чи такі талановиті діти, як Вероніка Верем’юк, що у свої 8 років достроково здобула титул чемпіонки Європи зі шахів, набравши максимальну кількість очок. Чи Надія Савченко, незламному духові якої позаздрив би найсміливіший мужчина...
     
     Можна довго перераховувати персоналії, які заслуговують бути прикладом для інших. Однак що казати про тих, які перебувають «із іншого боку барикади»? Про «вишиватників», що на кожному кроці волають про несправедливість, однак не зволять підняти свої п’яті точки з диванів і бодай молитвою підтримати людей, які справді докладають значних зусиль для змін? Про байдужих «крайохатівців», для яких що ця влада, що та, що сніг, що спека - «по барабану»: як брали хабарі, так і беруть. Хіба що прейскуранти за «не зовсім законні» послуги доводиться складати щораз по-новому. Що можна сказати про групу торгівців зброєю, які скуповували її у військовослужбовців і перепродували кримінальним елементам? Одну таку «шайку» спіймали у Чернівецькій області...а скільки є ще? І чому деякі військові вдаються до такого? Бідність? Злість на владу й порядки у державі? Відчай? Байдужість? А як щодо тих покидьків, які пограбували собор у Рівному? Вкрали хрести та гроші з усіх ящиків для пожертв (навіть ті, які призначалися воїнам), пошкодили ікони й царські ворота? Це ж також вчинили люди. Мабуть, наші фактичні співвітчизники. Не все ж можна зіпхнути на російські спецслужби...Як реагувати на факт арешту й звільнення командира військової частини та головного інспектора повітряних сил за водіння авто в нетверезому стані й спробах відбитися під час затримання? І все це свідчить про одне: влада справді віддзеркалює хвороби народу. І доки негідників, слабкодухих і байдужих до всього буде більше, ніж порядних людей, доти ми щоразу втраплятимемо в пастку помилкового вибору.

Тетяна МАЦКЕВІЧ, за матеріалами Інтернет-видань


 Опубліковано в номері №39 (1881) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 1 + 4 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net