на сайті  
   
 
Понеділок, 25 травня 2020 року
 






Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...







Безоплатний проїзд. Ще раз про головне
22.01.2016 | Переглядів: 742
Рейтинг

     Здається, що у відносинах «водій – пасажир» майже нічого не змінилося з того часу, як у №47 газети «Галицьке слово» від 27 листопада 2015 року ми при фаховій підтримці управління соціального захисту Галицької РДА дали вичерпне пояснення щодо права пенсіонерів на безоплатний приїзд у приміському пасажирському транспорті загального користування. Дзвінки у редакцію та спостереження журналістів свідчать, що у більшості випадків все вирішує особисте бажання чи небажання водія виконувати затверджене державою правило. В цьому контексті в пасажирів пенсійного віку, які бажають користуватися своїми правами, виникає маса неприємних ситуацій. Наочним, узагальнюючим прикладом може слугувати викладене у листі Василя Михайловича Медведя з Івано-Франківська:
     
     «Я є уродженцем села Вікторів. У цьому селі маю родину (проживають рідний брат та дві сестри. А також, слава Богу, ще є живими батьки моєї дружини), тому я часто користуюся послугами перевізників як у Івано-Франківську, так і тих, що їдуть у Вікторів та через нього. При цьому користуюся пільгами, як пенсіонер за віком і як ветеран праці, на що маю відповідні посвідчення.
     
     23.11.2015 о 17:15 год. в районі Пасічної в Івано-Франківську, щоб поїхати до Вікторова, я сів на автобус, що їхав з Івано-Франківська до Темирівців. Пред’явив посвідчення пенсіонера для безоплатного проїзду, але водій мені в цьому відмовив. Тоді я пред’явив посвідчення ветерана праці, на що шофер сказав, що я маю право на 50% знижку вартості проїзду.
     
     Щоб не затримувати автобус та не розпалювати конфлікт, я оплатив 50% вартості білета, одночасно… повідомив водія, що за мій проїзд платить держава, і на підтвердження цього є профінансовано 819428 гривень (з держбюджету – авт.) за 2014–2015 роки перевізникам у Галицькому районі, котрі уклали відповідні договори. Про це також засвідчено у статті «Поїдете до Курова безплатно…» у газеті «Галицьке слово» №47. Водій мені сказав, що все це неправда, колись платили, а тепер не платять», – зі всіма подробицями описав свою ситуацію Василь Медвідь. 
     
     Він направив викладене керівнику відділу пільг управління соціального захисту населення Галицької районної державної адміністрації, щоб іще раз отримати роз’яснення щодо права на безоплатний проїзд. Одночасно пасажир запитав: «Чому моє право може порушити водій, у якого в автобусі відсутня інформація про перевізника, про водія, про договір на перевезення пасажирів тощо? Чому в маршрутках Івано-Франківська все це є, і ніхто моє право не порушує?» Це що, мовляв, у районі інші закони чи не та держава?
     
     Треба віддати належне працівникам управління соцзахисту населення: за підписом  начальника управління Жанни Басовської вони без зволікань підготували та надали вичерпну відповідь заявнику, а також у визначений законом термін відреагували на інформаційний запит редакції «Галицького слова», виклавши інформацію, цікаву для усіх пасажирів та перевізників, а саме: «Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації повідомляє, що звернення Медведя В.М. щодо відмови у пільговому перевезенні 23.12.2015 року на маршруті «Темирівці-Івано-Франківськ» розглянуто. Приватним перевізником, що обслуговує цей маршрут, проведено нараду з водіями, на якій обговорювалося питання  пільгового проїзду пенсіонерів та інвалідів  відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року № 354 та від 16 серпня 1994 року № 555. Тобто, ці документи підтверджують, що названі категорії пасажирів можуть їздити на приміських маршрутах безоплатно, не виправдовуючи своє бажання перед водієм чи в чомусь його переконуючи.
     
     І ще кілька важливих тез із офіційної відповіді управління соцзахисту до редакції. «Перевізника суворо попереджено, що у разі невиконання усіх умов угоди та недотримання законодавства у частині пільгового проїзду договірні зобов’язання з ним будуть розірвані.
     
     В даний час врегульовується питання щодо визначення фінансового забезпечення пільгового проїзду окремих категорій громадян у 2016 році».
     
     Тож слідкуйте за нашими публікаціями, щоб знати, як це питання буде вирішено.
     
     А повертаючись до історії з Василем Медведем, зауважимо, що він виявився пасажиром не лише обізнаним у плані соціальних законів та постанов, але й людиною толерантною та такою, що докопується до суті проблематики і правильно розставляє акценти. Зокрема, він зазначив, що у вище описаних колізіях винить не шофера, а перевізника, «котрий, скоріш за все неправильно «інструктує» водіїв про «збирання грошей». Окрім того, пасажир-пільговик припускає, що виною плутанини та непорозумінь з безоплатним проїздом є недостатній контроль органів державної влади за перевізниками, станом їх транспортних засобів. Можливо, ті ж органи надають недостатньо інформації для пасажирів щодо їх прав. 
     
     Остання теза дуже важлива, бо слабка поінформованість пересічного громадянина у чому б то не було є тією лазівкою, якою вміло користуються всі, для кого гроші та власні статки понад усе, а проста людина та нехай незначні державні кроки на її користь – ніщо. Як цьому запобігти? Якомога активніше підвищувати правову свідомість громадян, роз’яснюючи законодавство та інформуючи про нове у цій сфері. А завдяки цьому посилювати нетерпимість народу до різноманітних порушень та відвертих знущань над правами людини. Саме цьому й слугує ця публікація.

Марія ПАЛЮГА






 Опубліковано в номері №4 (1897) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.



Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 3 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.







Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.







Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET



Наша кнопка:



Газета Галицьке слово м.Галич










 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net