на сайті  
   
 
Середа, 1 квітня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...«Буде хліб – буде й пісня»
17.10.2010 | Переглядів: 4554
Рейтинг

     Брус Василь ХомичЦей крилатий вислів у всі часи вселяв у нас оптимізм, віру в краще життя.
     Ним і закінчив свою розмову з нашим кореспондентом заступник голови облдержадміністрації Василь Брус, до якого ми звернулися, щоб дізнатись про стан справ у сільському господарстві області, перспективи його розвитку.
     – Василю Хомичу, на завершенні сільськогосподарський рік. Усі знаємо, що був він нелегким через несприятливі погодні умови та низку інших причин. Тож якими є його підсумки? Наскільки область забезпечила себе сільгосппродукцією?
     – Сільськогосподарський рік, що завершується, був надзвичайно складним для селян. Несприятливі погодні умови (часті зливні дощі, градобої, підтоплення) завдали серйозної шкоди агроформуванням та господарствам населення.
     Пошкоджено та знищено посіви на площі понад 8,0 тис. га, завдано збитків на загальну суму 8,8 млн. грн.
     Обласною державною адміністрацією проведена значна організаційна робота, створено комісії та документально зафіксовано розміри фактичних збитків. Матеріали направлено в Міністерство аграрної політики та Кабінет Міністрів України.
     Проведено збирання зернових культур, на завершенні – кукурудзи на зерно, сої, соняшника, цукрових буряків. Намолочено 318 тис. тонн зерна. За попередніми даними в цьому році очікується валовий збір зернових на рівні 345 тис. тонн, а саме: пшениці (озимої та ярої) – 130 тис. тонн, кукурудзи на зерно – 128 тис. тонн, картоплі – 670 тис. тонн та овочевих культур – 98 тис. тонн. Вищевказаний валовий збір повністю забезпечить потреби області в продуктах харчування (в тому числі картоплі, гречки), за винятком продовольчої пшениці, близько 100 тис. тонн якої щорічно завозиться з-за меж області.
     – Що робиться обласною владою та на місцях, щоб поліпшити стан справ у сільськогосподарській галузі?
     – Обласною державною адміністрацією прийнято стратегію розвитку агропромислового комплексу до 2020 року. Нею передбачено:
     - створення вертикально інтегрованих структур з виробництва, переробки та реалізації продукції рослинництва і тваринництва;
     - розвиток крупнотоварних сільськогосподарських підприємств;
     - створення сільськогосподарських виробничих та обслуговуючих кооперативів для подолання безробіття і бідності на селі;
     - залучення до обробітку перелогових земель та земель, що не обробляються (яких в області більше 63 тис. га);
     - відновлення бурякоцукрової галузі, (цукрових буряків цього року в області посіяно 3,8 тис. га проти 900 га минулого року);
     - розширення площ вирощування екологічно чистої продукції, в тому числі для виробництва дієтичного і дитячого харчування;
     - розвиток галузі садівництва;
     - розвиток молочного і м’ясного скотарства.
     Реалізація вказаних заходів, безумовно, складне завдання, але спільна їх реалізація за допомогою взаємодії інвесторів, місцевих громад, органів влади допоможе агропромисловому комплексу області вийти з кризового стану та сприятиме прискореному розвитку сільських територій.
     – Чи передбачено в обласному бюджеті розвитку на наступний рік кошти на допомогу районам відповідно до Програм підтримки розвитку рослинництва та тваринництва, разом з тим й для Галицького?
     – Відповідно до Комплексної програми перспективи агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Івано-Франківської області у 2005-2010рр. та на період до 2015 року на підтримку розвитку рослинництва в області передбачено щорічне фінансування в сумі 300,0 тис. грн., а на розвиток тваринництва – 1065,3 тис. грн.
     При затвердженні обласного бюджету на наступний рік кошти на виконання Програми будуть виділятися пропорційно до заявок кожного району.
     – Відомо, що в інших державах сільське господарство є дотаційним. Чи не час обласному керівництву поставити дане питання перед Верховною Радою та Кабміном?
     – Упродовж останніх років Постановами Кабінету Міністрів України приймались рішення щодо дотування сільськогосподарської продукції, зокрема, тваринницької (м’яса, молока). Кошти на дотування тваринницької продукції закладено в Стабілізаційний фонд, проте, через фінансові труднощі в державі, виплата дотацій у поточному році призупинена.
     Однак я переконаний, що найближчим часом фінансування відновиться. Хочу сказати, що облдержадміністрацією постійно ставиться питання про це перед Міністерством аграрної політики, Верховною Радою, Кабінетом Міністрів України. На мою думку, відновлення дотацій перш за все дало б змогу призупинити спад чисельності поголів’я ВРХ як у господарствах населення, так і у сільськогосподарських підприємствах.
     Все ж маємо деякі зрушення – у державному бюджеті на наступний рік передбачено виплату дотацій на одну корову, наявну на 1 січня бюджетного року, незалежно від форми власності. Розмір цієї дотації уточнюється і буде відомий після прийняття державного бюджету.
     – Зрозуміло, що без відновлення державного замовлення сільгосптоваровиробник не зможе почуватися впевненим у завтрашньому дні.
     – Головою обласної державної адміністрації прийнято розпорядження щодо закупівлі м’ясо-молочної та овочевої продукції для бюджетних установ області виключно у місцевих сільгосптоваровиробників. Це буде значною мірою стимулювати їх до збільшення та покращення якості продукції, а найголовніше – товаровиробник буде впевнений, що його продукція дійде до споживача, і за неї він отримає відповідні кошти.
     – Болючим також є питання паритету цін між                     сільгосппродукцією та мате-ріально-технічними ресурсами, сільськогосподарською технікою.
     – Різке зростання цін на енергоносії, матеріально-технічні ресурси, сировину та сільськогосподарську техніку не відповідають цінам, за якими реалізується сільськогосподарська продукція.
     Так, закупівельна ціна однієї тонни пшениці ІІІ класу складає 1564-1620 гривень за тонну. Якщо в 2000 році за неї можна було купити 500 кг дизпалива, 793 кг нітроамофоски та 2012 кг аміачної селітри, а для придбання трактора вітчизняного виробництва (МТЗ-82) пшениці потрібно було 33 тонни, то у цьому році за І тонну пшениці можна купити лише 220 кг (у 2,3 рази менше) дизпалива, 442 кг (на 44,3 відс. менше) нітроамофоски, 637 кг (у 3,2 рази менше) аміачної селітри, а для придбання трактора пшениці потрібно вже 104 тонни (у 3,1 рази більше). Усе це призводить до вимивання у сільгосптоваровиробників обігових коштів. Вони не мають змоги розвиватися, закуповувати нову техніку, достатню кількість добрив, засобів захисту рослин. Тому всі ці питання потрібно врегульовувати як на державному, так і на регіональному рівнях.
     – А що зміниться в галузі тваринництва? Чи буде в області, зокрема в Галицькому районі, діяти програма Канадської фундації із надання селянам молодняку для відтворення племінного тваринництва?
     – На сьогоднішній день дефіциту м’яса яловичини чи свинини на ринках області не відчувається. За дев’ять місяців поточного року по всіх категоріях господарств м’яса (у живій вазі) вироблено на 2,8 тис. тонн більше ніж за відповідний період минулого року.
     На даний час діє державна програма “Селекція у тваринництві та птахівництві”, а також обласна комплексна програма “Перспективи агропромислового комплексу та розвитку обласних територій Івано-Франківської області у 2005-2010 рр. і на період до 2015 року”.
     Постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року №648 затверджено порядок використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду, що спрямовуються на закупівлю нетелів та корів, вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу з наступною їх реалізацією сільськогосподарським підприємствам на умовах фінансового лізингу.
     Що стосується Програми Канадської фундації, то, згідно правил, ініціаторами її отримання виступають кооперативи, неприбуткові організації та органи місцевого самоврядування. Вони ж і мають право на безоплатне надання селянам племінного молодняку для відтворення.
     – Василю Хомичу, не секрет, що в нашій державі прибутки від сільгосппродукції отримує не той, хто її вирощує, а справжні “ділки”, які скуповують все за безцінь і в кілька разів дорожче продають населенню. Чи буде держава використовувати якісь важелі щодо цінової політики? Адже це турбує чи не кожного українця.
     – Основним завданням сільськогосподарської кооперації є протистояння безконтрольному розповсюдженню непродуктивного торговельно-посередницького бізнесу, що “знекровлює” сільське господарство, сприяючи відтоку фінансових ресурсів з агропромислового виробництва і посилює проблему диспаритету цін через встановлення останніх непомірно високими на матеріально-технічні ресурси і безпідставно занижених цін на сільськогосподарську продукцію.
     Найефективніший спосіб боротьби з посередництвом - це розвиток альтернативної структури обслуговування агропромислового комплексу на кооперативних засадах, яку контролюватимуть і якою володітимуть ті, хто нею користуватиметься, тобто сільськогосподарські товаровиробники.
     Головою обласної державної адміністрації прийнято відповідне розпорядження з метою підтримки сільськогосподарських виробничих і обслуговуючих кооперативів. Програма також подана для затвердження на сесії обласної ради.
     Щодо використання державою важелів цінової політики, то для забезпечення стабільної цінової ситуації на споживчому ринку хліба в області підприємствам, що його випікають, з інтервенційного фонду щомісячно виділяється достатня кількість борошна пшеничного та житнього.
     – Другим хлібом для нас є картопля. Уже тепер ціна на неї за 1 кг сягає 4-5 грн. Чи буде вона дорожчати і надалі?
     – Несприятливі агрокліматичні умови цього року вплинули на обсяги виробництва картоплі. Проте валовий збір картоплі складає 670 тис. тонн, що повністю задовольняє внутрішні потреби області. Крім того, значна її кількість завезена з Волинської, Рівненської областей, що сприяє подальшому зниженню ціни на цей важливий для населення продукт харчування.
     Ціни на картоплю виросли ще й тому, що затрати на її виробництво також значно зросли. Для їх зниження прийнято розпорядження голови ОДА, згідно з яким в обласному центрі, містах обласного значення та районах у жовтні щосуботи проходять ярмарки “Золота осінь-2010”, на яких населення закуповує сільськогосподарську продукцію безпосередньо у товаровиробників за цінами на 20-30% нижче ніж на ринку.
     – Нині орються та засіваються ниви під урожай наступного року. Хочеться вірити, що він буде сприятливіший від нинішнього. Василю Хомичу, які прогнози і побажання на новий сільськогосподарський рік?
     – На даний час на завершенні сівба озимих зернових культур. Під урожай наступного року прогнозується посіяти їх на площі, що майже на 5% більше від минулого – 54 тис. га. Крім того, завершено посів озимого ріпаку на площі 14,8 тис. га, що на рівні минулого року.
     Будемо сподіватися на сприятливі погодні умови взимку та відновлення допомоги селянину наступного року як на обласному, так і на державному рівні. А буде хліб – буде й пісня.
     – Спасибі, Василю Хомичу, за змістовне інтерв’ю. Успіхів Вам у нелегкій праці на благо нашої держави.
     
     Розмову вела
     Емілія Наконечна
     
     
     

Розмову вела Емілія Наконечна


 Опубліковано в номері №45 (1623) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 7 + 6 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

Плотная бумага для струйного принтера - виды бумаги для принтера www.kakprosto.ru.
 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net