на сайті  
   
 
Неділя, 12 липня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Чи бути Височанці гідною Височана?
04.04.2017 | Переглядів: 571
Рейтинг

     Стаття у Вашій газеті від 17 березня «Височанка прагне до високих стандартів» не залишила нікого байдужими, особливо тих, хто любить і вболіває за свою малу батьківщину – чудове мальовниче село , яке має глибоке історичне коріння і  гідне того, щоб його знали, вивчали та робили все для того, щоб не стерти з мапи  нашої держави  ще один населений пункт, найдорожчий для нас, височанців, нашу рідну Височанку.
     
     Ми гордимося, що живемо у селі , заснованому  «Хмельницьким» Галицької землі Семеном Височаном. Окрім цього, моя земля дала світові і старшину УГА  хорунжого Осипа Мельниковича, що був організатором «Маслосоюзу» спочатку на Галичині, а згодом на Волині.  У Європі його знають  як культурного і громадського діяча  Франції, що був з 1960 року постійним головою Християнського Руху та довголітнім головою Українського Центрального Громадського   Комітету Франції, відданим співпрацівником Української Енциклопедії.

     

     Наша земля зрошена кров’ю героїв, які боролися за незалежність України. На території села височанці встановили два пам’ятники – Борцям за волю України та  розстріляним 28 серпня 1948 року височанцям .
     
     Напередодні свята Покрови у місцевому лісі зусиллями вчителів, учнів місцевої та сусідніх шкіл провадяться літературні читання патріотичної поезії, присвячені пам’яті повстанського поета та редактора підпільного видання «Чорний ліс» Михайла Дяченка. На місцевій школі урочисто відкрито барельєф нашої односельчанки, журналістки підпільного журналу «Чорний ліс », яка героїчно  загинула в нерівному бою з НКВС.
     
     Височанка  стала стартовою площадкою  для професора Василя Попадинця (працював у школі в 1943 році помічником директора), а зараз проживає у м. Брадфорд (Англія). З нашого села вийшли у світ видатні височанці: Антон Горальчук  –  директор. засновник і будівничий  школи Олімпійського резерву у м.Івано-Франківську, заслужений вчитель України Степан Мельникович (м. Рубіжне Луганської області).
     
     Тут виховувались і починали свою педагогічну діяльність Ліда Соколовська (рідна сестра Петра Соколовського), тут викладав  видатний педагог Прикарпаття Василь Фащук, починав свою роботу на посаді директора школи відомий в Галичині науковець Ярополк Клюба та директор школи Степан Пашинський. Благословила на педагогічну ниву Височанська школа і подружжя Фрейнак  - Людмилу та Івана, що зараз працюють у Галицькій гімназії.
     
     Височанська школа ніколи не залишалася осторонь життя країни. Ще і досі пам’ятають у районі свято козацької слави, на якому серед почесних гостей був присутній уже покійний професор Володимир Грабовецький, тодішні голова Галицької райради Богдан Попович та начальник відділу освіти Ігор Коваль.
     
     Наша школа приймала польську делегацію –  пісенний колектив «Істебна», який з польськими колядками завітав до Височанки. 
     
     Школа до недавнього часу була осередком культури в селі, адже клуб був закритий ще на початку 90-их років. Тут проводились усі державні та релігійні свята, урочисті зустрічі, активно велася волонтерська робота.
     
     Страшне слово «оптимізація» торкнулося нас 19 квітня 2016 року, коли четверта позачергова сесія Галицької райради  прийняла рішення про пониження ступеня школи і перетворення її у початкову. 
     
     Мені, як голові профспілки, що зобов’язана відстоювати інтереси колективу, довелось нелегко. Починали свою Одіссею від владних кабінетів району, продовжували – у обласній раді. Виступи та звернення  на сесіях райради  нічого не дали. Ми не знайшли підтримки не лише у депутатів-бізнесменів. Прикро, що навіть свої, освітяни, нас «здали», проголосувавши за перетворення школи у початковий  ступінь. І лише «свободівці»  – яскравий промінчик у райраді – нас підтримували, але їх голосів було для цього замало.
     
     І навіть те, що на порятунок школи були зібрані гарантійні листи, які гарантували проплату зарплати працівникам школи, не допомогли. Все ж, принагідно хочу подякувати тим, хто не залишився осторонь і простягнув руку допомоги: ТзОВ «Будівельні Автоматизовані Технології», директор В. Гривнак; «Галицька друкарня», В.Николишин;  ТОВ «Галфанера», І.Слободяник; Івано-Франківське реєстрове козацтво, М.Смачило; голова Галицької профспілки працівників освіти і науки Ігор Петраш; підприємець Володимир Лубик; депутат обласної ради Галина Карп. Особливу подяку висловлюю  членам корпусу «Азов» на чолі із Сергієм Сивачуком. 
     
     Як на мене, доля нашої школи була вирішена заздалегідь.  І наша боротьба за те, щоб врятувати наш заклад, більше нагадує мені зараз боротьбу славнозвісного Дон Кіхота з вітряками, чи долю ягняти з відомої байки Крилова: «Ты выноват уж тем, что хочется мне кушать…»
     
     На черзі закриття у Височанці  бібліотеки... А що ж далі, про які високі стандарти може взагалі йти мова? Чи повернеться влада обличчям до височанців? І чи не залишиться це питання тільки риторичним?!

Лілія ПИЦКО, с.Височанка


 Опубліковано в номері №12 (1958) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 7 + 9 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net