на сайті  
   
 
Середа, 1 квітня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Чи доцільно підвищувати зарплати за рахунок знедолених?
04.04.2017 | Переглядів: 646
Рейтинг

     Пішли районом чутки, що у Галичі можуть закрити заклад, в якому впродовж десяти років мали змогу безкоштовно обідати малозабезпечені, інваліди та одинокі мешканці району. 
     
     Якщо говорити точніше, то йдеться про Пункт видачі гарячих обідів та продуктових наборів Галицького територіального центру надання соціальних послуг. Пункт розпочав своє функціонування 13 березня 2007  року. Тож два тижні тому на його робочому календарі був 10-літній ювілей. Звичайно, що ніхто його не відзначав. Більше того, колектив був засмучений дивною звісткою про те, що цей заклад можуть закрити, аби зекономлені таким чином кошти районного бюджету спрямувати на підвищення зарплат працівникам дошкільних навчальних закладів.

     

     Не будемо вдаватися у полеміку: що є святішим – турбота про вихователів ДНЗ, які вкладають душу у наших дітей, чи вміння підтримати знедолених людей, які цього вкрай потребують? За краще буде звернути увагу на ціну питання. Так ось, на підвищення зарплати працівника ДНЗ району потрібно 1 мільйон 200 тисяч гривень. На утримання Пункту видачі гарячих обідів та продуктових наборів, за словами директора Галицького територіального центру  надання соціальних послуг Надії Бабак, минулого року було спрямовано 56 тисяч 169 гривень бюджетних коштів. То чи суттєво остання сума вплине на формування першої? Мабуть, що ні.
     
     – Але якщо піти таким шляхом пошуку коштів для працівників ДНЗ, то тарілки борщу та порції каші буде позбавлено 30 – 35 осіб, які через власну бідність мають змогу безкоштовно харчуватися. До слова, постійні відвідувачі Пункту видачі гарячих обідів  та продуктових наборів добираються сюди з Крилоса, Дубівців, Озерян, Медині, Вікторова, Поділля. Є і мешканці Галича, – зазначає Надія Андріївна.

     

     Ми теж побували вчора у цьому соціальному закладі, який функціонує за адресою: Галич, вул. Коновальця, 13 і пересвідчилися, що з 12.00 до 14.00  тут можна скуштувати справжній обід з трьох страв: суп, гарнір з підливою, овочевий салат та чай. Як засвідчили відвідувачі, в інші дні буває борщ, а на гарнір подають каші чи макарони, замість чаю може бути кавовий напій чи узвар. І, звичайно ж, завжди на столі є свіжий хліб. За обід кожен відвідувач власноруч розписується в обліковому журналі. Щоб вчасно та смачно підготувати гарячі страви, кухар Василина Петраш о восьмій ранку вже є на роботі.
     
     Та відверто кажучи, виник у нас сумнів, що минулорічних 56 тисяч гривень вистачило на харчування такої кількості соціально незахищених людей.
     
     – Основною складовою забезпечення пункту усім необхідним є добровільні пожертви у вигляді натуральної допомоги від працівників територіального центру, мешканців району, обласної організації Товариства Червоного Хреста, БО «Карітас» м.Івано-Франківськ, Благодійного фонду «Вефіль» та інших структур, – пояснює директор територіального центру  Надія Бабак. – Звертаю увагу читачів «Галицького слова» на те, що робота Пункту видачі гарячих обідів та продуктових наборів є справою багатогранною. 
     
     У період повені 2008 року завдяки нашій співпраці з благодійними організаціями, волонтерами, фізичними особами 8 тисяч сімей, потерпілих внаслідок стихії,  безкоштовно отримали через Пункт допомогу продуктами харчування, одягом, речами повсякденного вжитку.
     
     За нашої підтримки щорічно проводяться заходи із вшанування учасників ОУН-УПА  району. Працівники територіального центру надання соціальних послуг  неодноразово збирали натуральну допомогу та кошти на підтримку життєдіяльності Євромайдану  в кінці 2013-го на початку 2014-го років. Все терміново передавалося до Києва. До слова, за цю безкорисну роботу працівників нашого терцентру нагороджено Народною подякою від комендантів Євромайдану.
     
     Надавалась допомога переселенцям із зони АТО – продуктами харчування, вживаним одягом, взуттям та іншими речами. Крім того, відчуваючи серцем, що чужих дітей не буває, працівники Галицького територіального центру надання соціальних послуг прийняли у свої сім’ї на два тижні дітей із Лисичанська, організували їм дозвілля. А харчування було в  приміщенні пункту територіального центру.
     
     А як не сказати про те, що протягом  двох останніх років працівники територіального центру постійно підтримують бійців АТО: передають у зону проведення антитерористичної операції  продукти харчування.
     
     І, нарешті, у приміщенні Пункту гарячих обідів діють інші структурні підрозділи. Це пункт прокату засобів реабілітації, банк одягу «Турбота», в зимовий період – пункт обігріву. Їх послугами користуються малозабезпечені громадяни району, – підкреслила Надія Бабак. 
     
     Таким чином, її розгорнута інформація дає зрозуміти, що цей соціальний осередок має більше  значення, аніж здається членам профспілки працівників освіти, які вважають, що ціною закриття пункту можна перекрити мільйонний дефіцит коштів на гідну зарплату для працівників дитсадків.
     
     Щоб пересвідчитися у правдивості чуток, ми зателефонували до голови районної профспілки працівників освіти Ігоря Петраша. Він підтвердив інформацію про те, що справді виступає з такою пропозицією перед керівництвом району.
     
     Що ж буде далі? Чи вдасться зберегти цей заклад для знедолених? Слідкуйте за нашими публікаціями.

Марія ПАЛЮГА


 Опубліковано в номері №12 (1958) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

галичанинн:
05.04.2017 12:17:54

Хочу сказати до влади - це встидно і безсовісно закривати один заклад щоб профінансувати інший. Ви не маєте звідки взяти мільйон на зарплату працівникам детсадків? Як би ви мали совість а ще трошки бажання вирішити це питання, то це елементарно. По-перше, перестаньте безсовісно красти бюджетні кошти. Наприклад, повернемось до відновленого фонтану в м.Галичі. Зроблено роботи від сили на тисяч 5-7, а списано і передано в приватні руки 100 тисяч гривень з міського бюджету м.Галича! Це вже не 56 тисяч на обіди безхатченків. От зразу де взяти копійку. І таких проектів, якщо добре покопатись лише в бюджеті Галича скільки завгодно, а в межах району? Другий варіант, а хто з вас панове районні керівники хоч зробив спробу доказати перед обласним начальством, що закопувати екологічні кошти просто в землю, в той час, коли реальним працелюбним людям, вихователям детсадків в районі немає на зарплату, це злочин? Та ніхто. А чому? А тому, що якщо ці кошти перевести в фонд зарплати цим працівницям, які між іншим і ваших дітей та онуків бавлять, коли ви ( в більшості ) займаєтесь відмиванням саме тих самих екологічних коштів, то з тієї суми уже не вкрадеш. А куди краще і легше написати, що на озеленення ( наприклад ) скверу в якомусь селі чи на риття водостічної фоси витратили 200 тис. а не 20 тис.грн. а різницю покласти до кишені. Так що кошти є, просто немає бажання в наших шановних кєрівників їх реально віддати людям, які їх заробили і заслужили. Але про совість навіть не потрібно згадувати. Декілька днів тому в Галичі проходила хресна хода. Сама подія надзвичайно добра і богоугодна, але коли дивишся кому дають часом нести хрест то стає як мінімум болячи на душі і неприємно. але Бог видить все і він вирішить що робити з тими окремими фарисеями, в тому числі і з тими, хто хоче закрити заклад для безхатченків і не може знайти ті копійки на зарплату вихователькам. Воно до садків очевидно не ходили, а виховувались в хліві під коровою та між свиньми і козами, бо не мають уяви на скільки це важка і виснажлива праця.


Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 7 + 10 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net