на сайті  
   
 
Неділя, 29 березня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...Виставковий павільйон, мабуть, уже не впаде…
04.04.2017 | Переглядів: 619
Рейтинг

     Сьогодні стан цього об’єкту аж ніяк не в’яжеться з його назвою, яку він зберіг ще з радянських часів. Тоді вона дійсно відповідала суті – виставковий павільйон сучасної сільськогосподарської техніки. Звісно ж, вітчизняної. Чи є зараз такі зразки в Україні, чи нема, ніхто особливо не цікавиться. А павільйон, фактично, перетворився у аварійно-небезпечний гараж Галицького міжшкільного навчально-виробничого комбінату (МНВК), розташованого за адресою: с. Залуква, вул. Галицька, 12.
     
     Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, побувавши тут два тижні тому у рамках своєї робочої поїздки до Галицького району, був шокований від побаченого. І навіть не коментував ситуацію для ЗМІ. А що коментувати: дах, крізь який видно небо? Наскрізь промоклі стіни, які обвалюються? Калюжі, в яких стоять автомобілі і трактори? Засмальцьований вигляд техніки та відсутність елементарного порядку у приміщенні бодай перед прибуттям робочої групи у складі обласного та районного керівництва? 
     
     Звичайно, що ключовим тут є не безлад. А нагальна необхідність відремонтувати павільйон. Бо якщо впаде перекриття, то буде втрачено не тільки техніку. Можуть загинути люди. Чи отримати каліцтва, якщо заваляться скляні конструкції павільйону. Директор МНВК Богдан Климончук упродовж щонайменше десяти років постійно б’є з цього приводу тривогу. Та проблема не вирішується… 
     
     І ось чому. Будувало павільйон і навчальний корпус комбінату обласне управління «Сільгосптехніка». У 90-і роки минулого століття весь цей майновий комплекс було передано на баланс Івано-Франківського обласного навчально-курсового комбінату (НКК), директором якого впродовж останніх восьми років є Богдан Ковальчук.  А Галицький МНВК користується технічним павільйоном і частиною поверхів навчального корпусу (загальна площа 1163, 57 м2) на правах оренди. Тобто, не може займатися їх ремонтом, бо потрапить до рук Феміди за нецільове використання бюджетних коштів.

     

     Зважаючи на те, що орендна плата за вказані квадратні метри дорівнює 1 гривні на рік, важко «тиснути» і на Ковальчука, щоб відновлював павільйон. Тим, більше, що орендодавцем є Івано-Франківська обласна рада, орендатором – відділ освіти Галицької РДА, а НКК є лише балансоутримувачем об’єкту.
     
     Щоб спростити ситуацію і мати можливість у законний спосіб приводити до ладу застарілі приміщення, якими сьогодні користується МНВК, Галицька районна рада та РДА не раз зверталися до обласних владних структур з проханням передати це майно у власність галицької громади. Однак, цього не сталося. 
     
     Та, здається, що тема аварійного павільйону зрушилася з місця. Хоча під час перебування голови обради у Галицькому МНВК ні він сам, ні керівники району нічого про це не казали. Навпаки, говорили про те, з чого б вартувало розпочати вирішення проблеми. 

     

     Виходячи з того, про що кілька днів тому ми дізналися у балансоутримувача павільйону, можна припустити, що «крига скресла»…
     
     – На наше звернення від 13.12.2016 року належним чином відреагував Департамент будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА. І терміново направив листа до Івано-Франківської філії науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» щодо виготовлення проектно-кошторисної документації (ПКД) на капітальний ремонт виставкового павільйону для зберігання  техніки у Залукві, – розповідає директор обласного навчально-курсового комбінату Богдан Ковальчук. 
     
     – На об’єкті побував фахівець з проектного інституту. Зроблено технічні висновки. Розпочато роботу над ПКД, виготовлення якої за попередніми підрахунками обійдеться приблизно у 30 тисяч гривень. Капремонт в цілому коштуватиме десь 700 тисяч гривень. Фінансування робіт передбачено за рахунок обласного бюджету.
     
     Якщо врахувати, що приблизно стільки ж коштів потрібно було на проведення робіт за підрахунками п’яти-шестилітньої давнини, то зазначена сума виглядає занадто малою. Але, як на мене, йдеться не про відновлення павільйону у його початковому вигляді. А про реально можливе. Тобто про те, щоб зробити односкатний облегшений дах, зміцнити стіни, скляні частини фасаду замінити на глухі, – зазначає Богдан Ковальчук.
     
     Більш ґрунтовну та аргументовану інформацію на цю тему, відповідно да запиту «ГС», найближчим часом надасть газеті Назарій Іванів – директор Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА.
     
     Але вже те, що розпочався рух у напрямку порятунку павільйону для зберігання техніки у Залукві, вселяє надію на результат. І зацікавленим у прискоренні процесу повинен бути, насамперед,  директор Галицького МНВК Богдан Климончук. Хоча б тому, що у павільйоні зберігається техніка комбінату та періодично  перебувають працівники та учні, за безпеку життя яких відповідає очільник закладу. 

     

     Зазначимо, що сьогодні у МНВК поглиблює свою базову трудову підготовку 396 учнів 10 – 11 класів загальноосвітніх шкіл району. Із них 128 – готуються бути водіями, 15 – трактористами. А стан приміщення, в якому зберігається техніка та непрезентабельний вигляд тракторів і авто, не дає снаги для навчання.
     
     На жаль, рівень фінансування комбінату в цілому, можна сказати, мізерний. А, відповідно, і його матеріально-технічні можливості далекі від сучасних вимог. 
     
     – Скажімо, на підготовку закладу до нового навчального року з районного бюджету виділяється 2 тисячі гривень!? Цих «копійок» ледь вистачає на фарбу для підлоги. Виконання ж робіт «нічого не коштує», бо суто на голому ентузіазмі роблять все необхідне самі працівники комбінату, – розповідає директор МНВК.
     
     До слова, паливно-мастильними матеріалами автопарк закладу здебільшого забезпечується за рахунок  благодійних внесків: по 350 гривень на півроку перераховують на ПММ батьки завтрашніх водіїв і по 200 гривень – батьки майбутніх трактористів.
     
     На жаль, фінансова скрута та матеріально-технічна убогість є всеукраїнською вадою навчальних закладів цього спрямування, у тому числі і обласного УКК, який базується на першому поверсі тієї ж споруди у Залукві, що й Галицький міжшкільний навчально-виробничий комбінат. То яких кадрів за кермом – у місті чи в селі – очікуємо? Та не варто драматизувати. 
     
     Як то кажуть, тут і сьогодні йдеться про те, що треба нарешті реанімувати конкретний виставковий павільйон для зберігання учбової техніки! І, можливо, дати йому більш реалістичну назву.

Марія ПАЛЮГА


 Опубліковано в номері №12 (1958) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 5 + 2 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


..

 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net