на сайті  
   
 
Понеділок, 25 травня 2020 року
 


Ваша думка
З якими правовими питаннями у Вас найчастіше виникають труднощі?
оформлення спадщини
оформлення права власності
оренда земельної ділянки
розлучення
позбавлення батьківських прав
оскарження рішень чи бездіяльності органів державної влади
оформлення субсидії
виплата аліментів
виправлення описки в документах
Інше:

        

Переглянути результати

 

Рекомендуємо
 

Загрузка...1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІД
04.12.2010 | Переглядів: 5935
Рейтинг

     СНІД. Пплакат Мар’яни ВитвицькоїУ нашому районі цього дня також пройшли заходи, присвячені обговоренню проблеми ВІЛ/СНІД, профілактики захворювання та формування адекватної поведінки у відношенні до хворих. Зокрема, в актовій залі відділу освіти РДА відбувся круглий стіл «За кожне життя – разом!», у якому взяли участь Ірина Чернега – заступник голови райдержадміністрації, голова районної координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ/СНІД та наркоманії; Володимир Місюра – лікар-епідеміолог, завідувач відділу організаційної роботи та СНІДмоніторингу Івано-Франківського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІД; Ярослав Поташник – начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату РДА; Олена Щурик – головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА; Галина Кашуба – головний спеціаліст відділу освіти РДА; Михайло Калинець – завідувач поліклінічним відділенням Галицької ЦРЛ; Лілія Бугай – заступник головного лікаря Галицької ЦРЛ з питань охорони дитинства та пологової допомоги; Емілія Думан – начальник служби у справах дітей РДА; Людмила Слюзар – директор Галицького РЦСССДМ; Людмила Сівецька – начальник відділу соціальної роботи Галицького РЦСССДМ; представники засобів масової інформації та учні навчальних закладів району. У рамках круглого столу було підведено підсумки конкурсу плакатів «Збережи життя!», приуроченого Всесвітньому дню боротьби зі СНІД, а також нагородження учасників конкурсу грамотами та цінними подарунками.
     Ірина Чернега зазначила, що ВІЛ/СНІД – страшна хвороба, яка вражає все більше наших співгромадян, тому ми повинні знати, як себе вберегти від неї. Вона подякувала учасникам конкурсу плакатів за те, що з розумінням відносяться до цієї проблеми.
     Володимир Місюра повідомив, що сьогодні в Україні більше 176 тисяч ВІЛ-інфікованих осіб, 35200, хворих на СНІД. Лише за 10 місяців зареєстровано більше 15 тисяч ВІЛ-інфікованих. Це стільки ж, як і за відповідний період минулого року. Дещо тішить те, що вперше ситуація стабілізувалася, проте засмучує те, що в Європі ми все-таки на першому місці по цьому захворюванню. Проблему посилює те, що часто хворі звертаються до медиків вже у такому стані, коли медицина вже не може допомогти. Буває, що жінки виявляють ВІЛ лише на гінекологічному огляді під час вагітності. В області уже 16 ВІЛ-позитивних дітей, з них 12 вже знаходяться у стадії СНІД. Їх життя коротке…
     Усього в області зареєстровано приблизно 15 тисяч ВІЛ-інфікованих. А скільки ще не звернулося до медиків? Одні не підозрюють про хворобу, а інші, знаючи про неї, нічого не роблять для лікування…
     В області є райони, в яких СНІД розвивається найстрімкіше. Галицький – на четвертому місці, тут було зареєстровано 49 ВІЛ-інфікованих, сьогодні живих залишилося 19 (8 чоловіків, 9 жінок і двоє дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів). У нашому районі захворювання почалося з Бурштина, де зареєстровано найбільше наркоманів.
     Зважаючи на складність ситуації, в області та районі проводиться значна профілактична робота.
     Ми повинні докласти всіх зусиль для того, щоб діти, які досягли 18-річного віку, хоча б раз на рік проходили тест на ВІЛ-інфекцію, – завершив Володимир Місюра.
     Про заходи медустанов району щодо протидії поширенню ВІЛ/СНІД, туберкульозу, наркоманії та соціально небезпечних хвороб повідомив Михайло Калинець. Він назвав номери телефонів кабінету довіри районної поліклініки (2-11-69 та 2-16-27).
     На завершення круглого столу відбулося нагородження переможців конкурсу плакатів. Переможців визначало компетентне журі у складі представників Галицького РЦСССДМ, відділу освіти РДА та відділу у справах молоді і спорту РДА.
     У номінації 15-18 років І місце зайняла Мар’яна Витвицька (уч. 10 кл. Галицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1, ІІ – Ольга Келавець (уч. 6 кл. Галицької гімназії), ІІІ – Дмитро Коцюбайло (уч. 9 кл. Бовшівської ЗОШ І-ІІІ ст.). У номінації 11-14 років переможцями стали: І місце – Іван Пікуляк (уч. 6 кл. Мединської ЗОШ І-ІІІ ст.) та Оксана Ємчук (уч. 8 кл. Більшівцівської ЗОШ І-ІІІ ст.), ІІ – Ірина Балог (уч. 6 кл. Задністрянської ЗОШ І-ІІІ ст., ІІІ – Катерина Сіромаха (уч. 9 кл. Бурштинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2). Втім, призи отримали не лише переможці, але й всі учасники конкурсу.
     
     На фото: плакат Мар’яни Витвицької

Ірина Заклінська


 Опубліковано в номері №53 (1631) в рубриці «Офіційно»

Коментарі:

Коментарів поки що нема.Ім’я:
Коментар:

Скільки буде 4 + 9 =

* Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях.
Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти.
Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.Галицький чат
n
10:56:20 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:24 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:34 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
n
10:56:42 20-05-2014

Просимо дотримуватися етики і толерантності у своїх коментарях. Пам’ятайте, що ваші висловлювання можуть прочитати діти. Коментарі, які міститимуть нецензурну лексику або образливі слова, що стосуються тієї чи іншої особи, будуть видалятися.
сестра
17:05:10 20-05-2014

Звертаюся до всіх небайдужих = у Галицькій ЦРЛ народила дитину 16річна сирота з дитячого будинку! Потребує дитячих речей,харчування,памперсів!!! Допоможемо всі,хто чим може!!!
Гнатенко Іван
18:11:47 23-05-2014

До сестра напишіть, будь ласка, якісь координати, куди чи кому надавати гроші чи допомогу в іншій формі.
сестра
09:14:34 01-06-2014

До Гнатенко Дівчина знаходиться у Галицькій ЦРЛ,дитячому відділі,бо не має куди йти з дитиною!
сестра
09:17:11 01-06-2014

До Редактора!!!!! Народ інтересується на кого Ви працюєте????Чому доступ в чат зробили по реєстрації???Щоб народ не міг ВІЛЬНО! зайти і написати чи прочитати правду????
сестра
09:18:25 01-06-2014

Редактору! А може тому,що Ви як були при регіонах,так і сидите?????
Теслюк Володимир
21:14:50 01-06-2014

Шановна сестро, ніхто нікому ніколи не забороняв писати в чаті ПРАВДУ!!! І ніхто не обмежував вхід до чату... Ви самі вільно увійшли і пишете те, що маєте на думці... Реєстрацію запроваджено як і на інших сайтах для того, щоб можна було виявити непорядних дописувачів, які дозволяли собі писати тут образливі і нецензурні висловлювання. Щодо "регіонів", то я там ніколи не був, і працюю виключно для людей. Дякую.
Теслюк Володимир
21:17:14 01-06-2014

Доречі, Ви, сестро, теж могли б назвати своє справжнє ім'я... )))))) Чи Ви боїтеся?
сестра
13:38:55 02-06-2014

Та мені нема чого боятися..... Продажної влади???Це Ви при всіх владах співаєте їм честь і хвалу!!!!!
Теслюк Володимир
14:52:59 02-06-2014

Якщо Вам нема чого боятися, то підписуйтеся своїм іменем, яке Вам дали батьки...
Гнатенко Іван
18:21:03 02-07-2014

до сестра. невже так важко пройти хвилинну рпеєстрацію?? чи вже настільки низький рівень інтелекту, що важко написати e-mail і придумати простенький пароль???? яким же чином вам заважає вільно написати реєстрація??? ніхто ж не коректує ваші повідомлення!!!! Реєструйтеся і пишіть!!!!!
Гнатенко Іван
18:22:00 02-07-2014

до сестра. хоча можливо тут доречніше було б сказати відомою всім фразою: "якщо людина мертва, то це надовго, якщо дурна. то назавжди"!!!!!
Шмельова Марія Вадим
18:22:34 16-09-2014

Підкажіть будь ласка може кто здає квартиру в Галичі
петро
12:00:12 11-12-2014

КАЗКОВИЙ ГАЛЯЦ-ГРАД… Стольне місто на ріці Mов у чорта у руці. Пишно град ся розвиває І містян всіх розважає. Як прогнали ми орду Взяв наш Владко булаву. Мов до танцю він пішов І в палаци увійшов. Челядь громко промовляла І до танцю запрошала. Довгий крилами махав З писка слюні витирав. Всі бояри кричать: «Гуд!» Це наш славний Робін Гуд. Сотник Стримба не лапух Швидко Владка взяв в обух. Челядь тішиться гуде Все по нашому буде! Довгий крила вже сховав Слюні знову витирав. От князівство заживе Мов садочок розцвіте Новий князь добро несе Може буде добре вже. А князь Владко молодець Швидко дьоргав за уздець І не думав не гадав Владко воєвод придбав. Першим був князьок Назяр Той що їздив на позяр. Що палац си збудував Коли вогник поливав. І рука була тверда Била навіть мужика Матушку в дворі лупила Бо не рівно та ходила. Без Надії і Любві Кажуть не жили князі Владко теж не відставав І собі це все придбав. Надя глечики полоче І про всіх князьку стукоче А Любов немов в огні Це мабуть зловісні дні. Челядь тішиться, гуде До князька на чарку йде У палаци, як у двір Файний Владко брегадір. Війт місцевий теж мастак Ходить наче він батрак До Князька пороги б’є Грошики з казни кує. Час летить, шумить, гуде А князівство не цвіте Зароста все буряном Мов городець кабачком. Челядь тішиться, гуде Ще не час, усе буде. Довгий слюні повтирав І тепер вже промовчав. У князівстві знахар був Мірко звали, хто забув. Знав про все він і про всіх Хто здоровий, а хто псіх. Та в бояр на Мірка зуб Князь кричить: «Тобі каюк!» Стримба зібрання веде Знахар в суд і ось вам - фе. Що буде? Ніхто не знає Знахар ціхо ся сховав, Сотник й князь грушки щибає, Довгий знов ся заплював. Далі буде!Напишу!!! Я про всяку єрунду І про Галяцку княжну І про Стримбу орлика Про князівство й ослика.
Літописець галицький
10:08:56 22-12-2014

частина II Время знов прийшов писати Про князівство розказати. Про Старосту напишу І про всяку в світі бзду. Час пливе. Зима гряде! А життя гниле, гниле. Челядь тішиться, гуде, Ще не час, усе буде. Владко всівся у гнізді Мов кобила у вівсі. Стримба князя осідлав І на всіх він накладав. Та не тут прийшла біда З неба хмара насува. Славний град Станіславків Шле старостиних гонців. Челядь в раз заметушилась Щоб біда ця не случилась. В мить зібрали всю братву Не віддати булаву. Стримба зібрання зібрав Довгий крилами махав. І Лахоцький виступав: Похвалив і облизав, Владка так він шанував. Той Лахоцький - хитрий жук Лізе всюди як павук. Цей князьок бальона грав І народ свій обкрадав, Фіру не одну придбав Не одного обскакав. Слово мовив і князьок, Той, що міряв потічок, Вчив він трохи діточок Напивався як бичок. Крилось град його земля Це Федоря – ось імя. Обізвалась мамка Ріна Кажуть файна господиня: Ти староста не правий Вовка наш один такий. Спинку гарно він тримає Нашу челядь обіймає. Важність в нього своя є: Не чіпай ВОНО своє. Відстояли Владка всі Хоч князівство у біді. Всі городи в буряні, Але нам нужни свої Чемні, милії князі. Князь словами промовля Наче Гоголя слова. Віршем криє, покриває Челядь свою звеселяє. Владка тільки не сприйма Його рідная братва Та що пальці три тримає Й оселедці одягає. Брате наш, ти нас продав! Тільки трон ти обійняв, В душу ти нам так наклав Ти забув, хто тебе пхав?! Та ми браття всі такі Тільки нам зайти в князі Забуваєм хто ми. Ні?! Ось напевне нам каюк І загнемся наче крюк. При такому ґаздівстві Всі будемо у …..багні! Будем знов новин чекати І історію писати. А на цьому мабуть все!!! Далі буде! ХАЙ ЖИВЕ!!!
Літописець галицький
10:56:06 25-12-2014

Час глаголить знов прийшов Як процес в князівстві йшов. У палацах як було Про керовніцтво й бухло. Було так мов на балі Як у діда уві сні Матушки бухали За здоровя випивали. Князь хотів навксти лад Вскочив з трону і в палац. Там гучненько вже було, Мов базар усе гуло. Князь зайшов в четвертий ряд, Грюкав стукав все підряд. «Ви попались не шуміть. Це я князь в мить відчиніть. Стукай, грюкай і кричи Не дамо тобі ввійти. Тишком матушки кривлялись Та із князя насміхались. Ось керовніцтво князька Не вартує і нуля. Доведе він нас у мить Скоро не буде що пить. А Староста мудрий був Про невдаху не забув Про «здобутки» і опрос Каже Влодку досвідос. Челядь бистро ся зібрала До старости завітала «Хочем Влодка і усе! Це наш князь нехай буде». А Староста їм в отвіт: «Ви читали браття звіт?! При такому ґаздівстві Ви всі браття у …багні. «НИЖЧЕ ПЛІНТУС! Я кажу. Вірте браття не брешу. Краще в трон любий баран Ніж ваш князь і отаман. То ж чекайти ви письма Із містечка за Дніпра Дам вам мудрого орла Щоб ви вилізли з багна. Влодкові большой привіт Хай читає краще звіт. Розум хай пускає в хід І не лиже всім мов кіт. З цього байка виплива, Прочитавши сі слова. Не той князь що у сідлі Той, що розум в голові. Тож чекаймо вісточки для моєї кісточки От на цьому слові Бувайте здорові.
Пані Галичанка
20:27:13 25-12-2014

Автору цього "шедевру" не завадиило б трохи граматику повчити. А то це схоже на "творєніє" не дуже грамотного учня 5-го класу )))


E-mail:
Пароль:

Прізвище та ім’я:
E-mail:
Пароль:
Ще раз пароль:

УВАГА!
Після реєстрація на вашу електронну адресу прийде лист, в якому буде підтвердження реєстраниці.Статистика


Locations of visitors to this page

Український рейтинг TOP.TOPUA.NETНаша кнопка:Газета Галицьке слово м.Галич


 
Газета «Галицьке слово» © 2010 рiк. Всі права на авторські матеріали належать газеті «Галицьке слово».
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на газету «Галицьке слово», а при передруку
в інтернеті - з активним гіперпосиланням на galslovo.if.ua. Адреса для листування з редакцією: galslovo@ukr.net